Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
5. máj 2012

@anibas krásne tortičky a na tej krstinovej sa mi veľmi páči ten lem - tie šnúrky 😵 😵 😵

salonka1981
5. máj 2012

@mailli a myslíš že by sa to tam nedalo otláčať nejakou hubkou?

yamahafazer
5. máj 2012

@pristela ta je nadherna uplne pre mna ja som zavislak na modrej farbe a toto je krasne pre mna 😵

musim vas ist uz aj precitat len akosi nestiham a uz zas chodim od stredy aj do prace do druhej tak uvidim ako to bude som mala poobednu a mam aj pecenia tak moc nestiham zasa

jakelina
5. máj 2012

@yamahafazer ty jsi dobrá, tak rychle si něco najít. Tak ať se ti tam líbí 😉

dm1
5. máj 2012

@pristela kraaasna torticka 😵 . A veru aj moja sestra mala svadobnu kyticu z modrych ruzi. Ja take sice nemuim ale tie tvoje posobia normalne prirodzene 😅

katmi
5. máj 2012

ahojte dievčatá.. idem sa zase pochváliť 😅 😀 torta na želanie pre moju dcérku k zajtrajším 4.rôčkom 🙂

mailli
5. máj 2012

@salonka1981 to bych si radši vyzkoušela stranou na kousku potahovky, jak by to šlo. já jsem to nikdy nezkoušela, ale něde na netu jsem viděla, že to (přesněji něco podobného) právě kreslili ručně... ale když vymyslíš zlepšovák, tak ti bude nejedna holka tady vděčná 😉

yamahafazer
5. máj 2012

@lusil2005 citam,ze ani tebe nechcu figurky schnut a ani mne a to robim aj tyzden dopredu a nic ako aj dnes ta trojka sa mi zlomila stale nebola tvrda 😠 ozaj a nebudes este objednavat niekedy tie leskle papiere na podlozky?ja by som brala

yamahafazer
5. máj 2012

@jakelina no ked sa podarilo hned idem som bola len 9 dni tusim nezamestanna tak som zvedava co mi daju len este papierovaciek stym na buduci tyzden musim ist este len pre rozhodnutie a len furt behacky a ked sa naskytla praca,ze zrovna potrebovali ako mne vyhovuje tak som brala na pol roka skusobna doba a do konca roka zmluva tak uvidim ako bude dalej.Len modelujem dopredu lebo nestiham a este teraz ked je teplo nechce to schnut potvora 😒

jakelina
5. máj 2012

@yamahafazer třeba to bude to pravé a bude se ti tam líbit, držím palečky 😉

lusil2005
5. máj 2012

@yamahafazer nooo ked sa nas nazbiera dost, tak mozem objednat... tam je minimalny odber 100ks z jednej farby.
a tie figurky - mna ide porazit z toho... budem musiet robit v lete bezfigurkovite torty 😀 len som zvedava co kvety, ci aj tie budu taketo krepe 🤐

yamahafazer
5. máj 2012

@jakelina dakujem no hadam hej len nestiham potom uz moc pecenie a toho sa uplne vzdat nechcem to je proste moje 😵
@lusil2005 no tak to by som bola rada ked sa nas viacej nahlasi tak ja si beriem z kazdej farby do zasoby lebo su fakt super a dobre sa aj utru

larah
5. máj 2012

kočky skuste si to dat schnut do okna do prievanu, ja som si dnes dala tu moju akože anturiu, lebo som sa s tým ponáhlala a za chvíločku bola suchá 🙂

teda velmi pekné tortičky pridávate, čím dalej tým krajšie ja sa za tie svoje normálne hambím 😒 ale šak su len pre nás ku kávičke , aspon tým sa utešujem 😉

yamahafazer
5. máj 2012

@lusil2005 kvety co som robila ked su po lupienku tie su tensie to schne,ale ruze moc nie ked su tak v kope a blbo sa mi celkovo robi sa mi to topi dost v rukach

lussy23
5. máj 2012

@katmi krásnučké a dcérke všetko najlepšie, veľa zdravíčka

lussy23
5. máj 2012

@mia114 jejo to je zlatučkéééééééééééééé
@anibas nádherné
@dadka212 krásne
@larah nádhera
@zklimekova krásne
@lusil2005 krásne ako vždy

katmi
5. máj 2012

@lussy23 dakujem pekne 🙂 aj za dcerku..

benne
5. máj 2012

2 týždne logistiky, 3x v obchode na nákup, lebo vždy som zabudla na niečo dôležité, 2 hodiny pečenia (je v tom zahrnuté aj umývanie riadu a dlhá modlitba, aby nebol korpus v strede surový), a 2,5 hodiny večernej piplačky.. aby to zas ani zďaleka nepripomínalo tie vaše výtvory tuto.. alebo možno.. aspon zdaleka? 😕 🙂 🙂

ale ja som veľmi spokojná.. robila som mramorový korpus (z uni-receptu od @traktor z 2 vajec 😅 ) vo forme na bábovku, pribináčikový krém s 1 tvarohom a 1 mascarpone, kúpila som v akcii neplánovane černice a maliny, tak som ich šupla do vrchných dvoch poschodí a maršmelový poťah.. akože to tak naozaj tak ako to tam je, presne tak to malo vyzerať .. tie šaty.. akože fakt 😀 😀

eliska22
5. máj 2012

@benne to tvoje zhrnutie sa mi veľmi páči 😀 a tortička je pekná a určite poteší obdarovanú 😉

benne
5. máj 2012

.. korpus z vnútra a priebeh práce.. vôbec som sa nezamýšľala, ako tam tá bábika má byť upevnená.. takže som riešila za pochodu

@eliska22 moje zhrnutie malo spôsobiť nie detailné sledovanie fotiek pridaných pod príspevkom 😀 😀 😀

aduskatt
5. máj 2012

@benne dosiahla si opak🙂)a ta torticka podla mna potesi zrakove aj chutove bunky🙂

eliska22
5. máj 2012

@benne 😀 😀 😀 ty brďo, ale fotopostup si perfišný nafotila 😎 a tortička vyzerá mňam...hneď si idem šupnúť niečo sladké 😝

peroli
5. máj 2012

@marci2305 já ti něco povím jo? ale jen mezi 4 očima.. ne abys to někomu říkala, takže pššššš.. 😉 😀 já osobně @pristela nemám ráda... když jsem viděla její práci na FB, její úžasný dorty, její neuvěřitelně obrovskej talent na kreslení, její překrásný panenky tak je mi vrcholně nesympatická 😀 😀 😀 😀 😀
taky nám mohla aspoň něco málo nechat (trošinku talentu) a ne to pobrat všechno sama 😀 😀

aduskatt
5. máj 2012

dievcence, co by ste povedali na toto?.je to len uvaha......tvaroh, slahacka, gastanove pyre a Creme Ole.......celkom ma laka to vyskusat🙂.a uprimne si myslim, ze to vobec, ale vobec nebude zle.......a to ma teraz fcil kopla muza

peroli
5. máj 2012

jedna inspirace.. třeba tip pro vás.. 😉

aduskatt
5. máj 2012

@peroli zaujimave🙂)ukladam do pamate🙂

dm1
5. máj 2012

@peroli je to pekne ale je tam potom brutalne vela potahu 😝

@pristela @yamahafazer baby spominate to schnutie postaviciek tak tak to je nic oproti praci s cokoladou a cokohmotou v tomto tepleeeeeeeeeeeee. ach porazi ma dnes z tej cokiny 🤐

peroli
5. máj 2012

..ještě pár dalších.. 😉 😵

peroli
5. máj 2012

holky mám prosbu.. před časem tu dávala @mamina1978 různé obrázky / tipy z nějakých německých stránek.. já si bohužel všechno neuložila.. nevíte aspoň o jedné stránce kde něco bylo? pak už bych si zalistovala klidně dopředu i dozadu.. pak už si to vyhledám.. potřebuju jen nějakej záchytnej bod.. ☹
děkujuuuuuu 🙂

mizulienka
5. máj 2012

@peroli ja mam ulozenu toto, uz konkretne vlozene obrazky, ale ked si prelistujes dopredu alebo dozadu, mozno najdes co hladas 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/