Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
14. sep 2012

@sisix krásna
@eliska22 nádherná
@janula.h krásna kabelka

mishulle
14. sep 2012

@janula.h LV kabelka mě čeká v říjnu tak budu chodit pro rady 😉

janula.h
14. sep 2012

@dm1 nie nakoniec muž kúpil práškovú klaiska za 50 centov ale tá moc dobre nefarbí ☹
@mishulle oki 🙂

sisix
14. sep 2012

kdyz malujete na pakahovku, jakou barvou??? Gelovka ci praskova ???

pristela
14. sep 2012

@jakelina vsak ju supni este do jednej vacsej krajsej a normalne na just silno zatvor, ja bych mozno aj sekundovych viečko prichytila 😀 😀 😀 😀 aby dlhsie vydržal 😀 😀 😀

pristela
14. sep 2012

inak ked tak citam kolke ste uz chore alebo vasi malý bambuliaci ☹ neviem či sa na stretku nebudem delit o stoličku len jakelinkou 😀 😀 😀 😀

lussy23
14. sep 2012

@janula.h parádna @simasa na stretko? kedy bude a kde? @zdenallicka parádna jašterka @zdenallicka nádherná @dada2007 krásna @lokalistin ďakujem. ten prvý postup mám, podľa neho som aj robila, a ten druhý, ten je super, takký som hľadala
@lamps %ďakujem, presne ten.- diky
@ajka82 krásne.
@iwulka23 krásnučká
@jenie123 krásnunká
@anda1980 krásna

bublina83
14. sep 2012

Prosim vas sikovnice, uz som tu ako zacinajuca dostala radu, ze na zaciatok potrebujem vykrajovatka a gelove farby ... byvam mimo SK, viete mi poradit nejaky dobry e-shop kde by som si mohla zakladne potrebne veci nakupit ?? Dakujem pekne.

bublina83
14. sep 2012

A este som zabudla .. u nas nedostat susene mlieko ... da sa domaci marcipan na potahovanie a modelovanie urobit aj inak alebo to budem robit zo sunaru 😀

zdenallicka
14. sep 2012

@eliska22 Ta je neskutečná!!!! 😵 😵 😵 😵 Ukládáám!! 🙂

janula.h
14. sep 2012

@eliska22 rozkošná tortuša 🙂

dm1
14. sep 2012

@bublina83 a to chces slovensky e-shop ci rakusky? co sa tyka potahu tak neviem ci sa daju u vas zohnat marschmallow cukriky aj z nich sa robi hmota

bublina83
14. sep 2012

@dm1 slovensky ...

bublina83
14. sep 2012

@dm1 Ano to tu predavaju, uz som pozerala ... a da sa s tym dobre pracovat, myslim aj figurky a tak ?

pristela
14. sep 2012

@dm1 no u nas ani maršmelky uz nieje zohnat 😠 tak ked pojdem na stretko zastavujem sa v okolitych mestach 😀

lamps
14. sep 2012

@sisix ja maľujem buď na sucho práškovou alebo práškovou rozpustenou v alkohole 😅

pipka
14. sep 2012

@pristela pristelinka moja...ja ti mam naaaapad...mne by si do swapiku mohla spravit tu nadhernuuuuuu babiku ...ryšavuuuu poprosim...ja uz si zariadim, aby som si to vylosovala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
14. sep 2012

@pipka trdlo 😀 😀 😀 😀 no babulu isto nebudem robit 😀 😀 😀 to moja praca , ktorej mam plnééé .... zúbky , ich ich mam strasne vela za sebou a uz to nieje taka zabava ako volakedy 😅

pipka
14. sep 2012

@pristela ale sak sranda neeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
14. sep 2012

@pristela to jak keby odomna chceli, ze donesieme deti a ty ich nauc geometricke tvary a kolo kolo mlynske 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisix
14. sep 2012

@lamps takze gelovku nebrat na malovani? A rozpoustis v alkoholu? Dikec

pristela
14. sep 2012

@pipka vsak inak ako srandu som to ani nepochopila!!!!!! 😀 😀 😀

yamahafazer
14. sep 2012

moja dnesna

lamps
14. sep 2012

@sisix môžeš maľovať aj gelovkou, niektoré babule maľujú aj gelovkami. Ale mne sa lepšie maľuje práškovými rozpustenými v alkohole 😅

Babuľky nemáte nejakú fintu ako urýchliť uschnutie kvetinových lupienkov na drôtiku? Lepšie povedané lupienky sú pekne suché, ale miesto, kde je drôtiť ešte nie je suché a lupienok sa mi točí na drôte 😠 a z nezistených príčin sú niektoré lupienky uschnuté a niektoré nie. Hlavne, že zajtra ráno si prídu pre tortu 😀

dm1
14. sep 2012
dm1
14. sep 2012

@pristela a to ani tie klasicke umyvatelne? veru dlho som nekupovala este stale mam amerikancov co som kupovala hadam na zaciatku roku 😅 ale uz dochadzaju snad budu dalsie americke dni lebo cukriky umyvat nebudem 😝

pristela
14. sep 2012

@dm1 ne , niekto pisal ze kaufland sa nejak nezhodol s tymi bielymi ci co a zas druhy pisal ze rubino prestali vyrabat abo co, no u nas niesu az mesiac ani jedny ☹ ☹

anibas
14. sep 2012

@dm1 Danka - nemohla by si mi kúpiť v T-Fornaxe drotiky ? Ked prídeš na stretko ?

anibas
14. sep 2012

@dm1 videla som biele v Coop Jednota

maca77
14. sep 2012

ahojte
taaak svadobná odovzdaná, som si konečne vydýchla 🙂 ešte by som aj fotky mohla stiahnuť ... 😀
... na nedeľu ešte jednu ale to len úplne jednoduchú tak paráda 😅

@pristela u nás biele v kauflande mali ale dosť drahé 😝

@dm1 tie americké dni mávajú 2krát do roka ... a teraz v lete už boli .... aj mne dochádzajú, lebo mali len zopár kusov 😒