Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katrin21
25. sep 2010

dakujem, jasne ukazem, leb teraz musim makat.... nestiham..dlho som sa s tym hrala a o 14,30 mame uz oslavu a ja este nenajedena, neupratane, robim zem. salat... nem stiham...

beruska2x
25. sep 2010

@nelika666 hrosik krasnej , ja mam hrosiky desne rada 😵

olifcek
25. sep 2010

mamicky, je tu niektora i z kosic? chcela by som mm v novembri dat torticku v tvare klavesnice, ci monitora LCD...vieme sa s niektorou dohodnut? prosim IP alebo tu so zavinacom, nech neprehliadnem.

beruska2x
25. sep 2010

no ja pro jistotu jsme zapomela si obstarat krabici tak jsem zvedava jak dort prepravim 😅 to je fuuurt neco 😀

@olifcek bed se ti nekdo ozve odsud nebo koukni na tortyodmamy.sk tam si veberes pekarku podle mista sandno 😉

olifcek
25. sep 2010

@beruska2x dakujem kraaasne

jakelina
25. sep 2010

@beruska2x děkuju za tip s talířem, no vidíš, to mě nenapadlo. 😀

lucisa
25. sep 2010

Ahoj, díky všem za rady, tak jsem dnes dodělala svůj první potahovaný, ale jak tady pár příspěvků před sebou vidím taky první potahovaný od @jakelina, tak se tedy celkem stydím, není to nic moc.
Já dělala korpus ořechový od evičky, ale ta dávka byla celkem velká, tak jsem to dala do dvou forem a dcerka mě přemluvila, ať udělám poschoďový, takže potahování byla fakt lahůdka, trochu se mi to na dvou místech skrčilo, ale snad to nebude na fotkách vidět.

Ale příště už aspoň zase budu vědět, co a jak. Jo a to bílé na květinkách je ještě práškový cukr, na focení jsme ho zapomněla setřít 😔

jakelina
25. sep 2010

@lucisa hezký 🙂

yamahafazer
25. sep 2010

ahojte
dnes som prvy krat skusila WI a musim povedat,ze je to najlepsia hmota tak dobbre sa mi este zo ziadnou nerobilo uplne perfektna je fakt najlepsia
moja torticka ideme na obed svokrovcom tak len tak ku kave nieco

boldy
25. sep 2010

@yamahafazer krasne super 🙂 aj ostatne baby, pekne torticky
ja som dnes robila spidermana, moja prva na objednavku, ale uz asi nikdy viac, tie nervy a cas za to nejako nestoja 😝 foto pridam neskor

beruska2x
25. sep 2010

holky krasne dorty, fakt...

to je zakon schvalnosti, ja dneska valela MMf na 4x!!! a stejne se mi na jednom miste na boku protrhla - a to jsem ji mela o dost silnejsi nez jindy..proste to neni dort pro rodinu ale pro cizi tak se neco zakonite podela 🙄

upne mi tecou nervy 😝 😠 musim se i uklidnit nez pujdu uklidit kuchyn... jeste ze jsem to jakztakz zadelala kytickama... delat krajku jsme uz ani nezkousela na obvod to bych to hodila z okna cely 😝
doufam ze se to do zitrka nepodela jeste vic 😀 a dobre to dovezu...

jakelina
25. sep 2010

@beruska2x já tam nic podělaného nevidím, je to krásné. 😉

beruska2x
25. sep 2010

ale nakonec na fotkach to vypada docela dobre 😀

beruska2x
25. sep 2010

@jakelina nastesti fotky jsou lepsi 😀 na boku to je malinko trhle a zadelane kytkama, no snad mi to holky nezkritizujou (ty obdarovane myslim ) 😀

nelika666
25. sep 2010

baby, krasne torticky 😀

tak tu je moja druha... 😀

beruska2x
25. sep 2010

@nelika666 moc pekny, hezky napad na "postylku" pro mimco 😉

evena
25. sep 2010

ahoj 🙂 proletěla sem jen obrázky dortů 😉 😉 když některé vidím tak ani nevěřím že já jednou taky takové dělat budu 😀 třeba ta růže 😲 pro mě by to byl asi nadlidský výkon 😀
a teda ty prvotiny 😕 ... povedly se 😉

@evitkamalicka škoda že tu není tleskající smajlík, hned bych sem pár dala 😉 korpus mě opravdu mile překvapil, dřív sem dělávala dobrý ořechový, ale je to sto a jedna, tvůj opravdu nemá chybu!! tady jako důkaz 😀 jednu chvíli sem měla strach že mi uteče ale ustál to 😀

@katrin21 a jaký tys dělala korpus co máš tu na fotce? taky od evitky? nepročítala sem tak nevím jestlis to psala ...

holky jak dlouho děláte figurky???
já sem z té doby výroby dost nešťastná 😝 připisuji to určitě mé nezkušenosti, ale tady na tom sem včera ztrávila asi 2,5 h 😝 je to teda i čas z barvením marcipánu a občasným odbíháním k malé no ale je to šílený 😀
jak ste na tom vy? 😕

figurky sem dělala po druhé a sem vcelku spokojená, uvidím jak budou vypadat na dortu, ptž ten budu dělat dnes a mám jen takovou mlhavou představu jak by měl vypadat 😀

beruska2x
25. sep 2010

@evena ja zkousela jednou prasatko a to jen jenobarevne a je to iplacka no... medove jsou moc krasni 😵
a korpus taky.. ja ho tak rovny nikdy nemam 😅 vzdycky ma nahore malinko obloucek i kdyz pecu jen na 150

jak by mel dort vypadat v konecne podobe - tak to mi zabere nejvic casu, si to srovnat v hlave 🙂

fopardi
25. sep 2010

@evena ved je to krasne ja som raz skušala že urobim kačera či kačku a dlho som nato trpezlivosť nemala cele som to radšej hned na začiatku zničila lebo som videla že to nebude ok a to prito mam dosť nervy na drobnu a piplavu pracua le toto som radšej vzdala -možno ked budem robiť 10 tortu tak skusim zas 🙂

alionuska
25. sep 2010

@monika0001 tak to sa strasne tesim,ze aj manzel mal radost! Babatko si odloz pre stastie!!Ahoj a dakujem!!!! 🙂 🙂

alionuska
25. sep 2010

jooooj,babenky ale ste tu toho popridavali..pojdem to vsetko pokukat,len vam sem hodim fotky,zakym malinka spinka.... tot moje vytvory!!!

alionuska
25. sep 2010

....a este idem rychlo urobit Hannu Montanu pre moju neterku...lebo som si to nechala na koniec....som nevedela,ci budem este vladat..... 😝 😝 😝 ale zijem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monkula
25. sep 2010

@alionuska Alenka, to sú nádherné torty.. 😵 a hlavne vtipné, tie náhradné diely 😀 😀 😀

beruska2x
25. sep 2010

@alionuska ali ty jsi blazen, vis to? takovych dortu 😕 ale krasne 😵 vsechny jako vzdy.. az budes mit cas tak povez jak se dela ten polstarek 😉 to srdce...

evena
25. sep 2010

@alionuska 😲 😲 😲 dokonalé 😉 ... ty náhradní díly 😅 😅

monika0001
25. sep 2010

@alionuska - juj a výborná bola a zožala strašný úspech ... mnaamka najväčšia. bábatko s topánočkami mám doma na pamiatku 😉
ešte raz veľmi ĎAKUJEME!!!!

fopardi
25. sep 2010

@alionuska ako robíš tu mriežku na vrchu ako je na tej svadobnej -dvojite srdce ?

lussy23
25. sep 2010

@beruska2x - To bábo nemá chyby.

@alionuska @evena @nelika666 @yamahafazer @lucisa...... - Nemám slov, nádhera. A to je len jedna z trocj nových strán! Opäť ste mi vyrazili dych. Ste šikovné cukrárky.

lussy23
25. sep 2010

@zlatat Tie zvončeky, či aký to je kvet,(nepoznám druhy všetkých kvetov) nemajú chybu.

yamahafazer
25. sep 2010

@alionuska tvoje torty su nadherne na to nemam ani slov a ako to vsetko stihas ja som ledva tuto jednu pri malej stihla

ja som prvy krat robila s WI a som nou uplne nadsena tak sa snou dobre robi uplna parada a na buduci tyzden idem robit jednu dvojposchodovu na svadbu uz som inak nepiekla skoro 3 roky na objednavku a ja som robila len cokoladove alebo z mliecneho marcipanu,ale teraz uz len WI

a vsetky baby co tu davate torty su uplne nadherne na vase torty nemam krasne robite vsetky