Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
22. jan 2011

@pristela aj som musela ist pozriet, lebo som si nevsimla 😀 a dakujem 🙂 neviem, ake mas zamestnanie, ale ja by som ta kludne nominovala aj za maliarku detskych izieb - a nielen tych. videla som na pokeci, co si porobila doma 😵 😵 😵 a babiky uz ani komentovat netreba, tie su dokonale same o sebe

@bzucinka2 tak to splhas pomaly za alionuskou 😨 😅 ja som viac nez 4 zatial nerobila a ani po tom netuzim. obdivujem, tie mnozstva, co upeciete. a ten krokodil je z damy? tam som tusim recept videla

yamahafazer
23. jan 2011

vsetky ste same nadherne torticky popiekli a @dm1 ten kosik je krasny 😵
ja tento tyzden nemam nic ,ale si chystam pomaly zas postavicky na dalsiu tortu

zlatat
23. jan 2011

ahojte, teda baby, vy píšete ako draci, pár dní som tu nebola a už je tu kopec strán zapísaných.
Ja som tento týždeň ni čnepiekla, ale som si prichystala orchideu na tortu, tak sa aspoň s ňou pochválim

zlatat
23. jan 2011

@zdenallicka pekná tortička
@sisa.b ja kupujem WI na www.cukrarskepotreby.eu tam bol najlacnejší, no už dlhšie som ho nekupovala, tak neviem, či aj tam nestúpla cena
@bzucinka2 nádhera, ty už tuším Alionuske konkuruješ s množstvom toriet 😀
@sofi07 krásna tortička

zlatat
23. jan 2011

@sisa.b
@anibas
@sylvia75
@pristela
@dm1 krásne tortičky

bzucinka2
23. jan 2011

@sisa.b nie krokodil je z mimibazaru 🙂 a veru ani ja po tom netuzim tolko piect za tyzden, ale mala som 3 potom dobra kamoska potrebovala tu ruzovu a hokejovu a spidermana som odmietla a potom mi baba vyvolavala a vyprosovala 🙂
@zlatat prekrasna vsak ta vyzera ako ziva, neuveritelne dielo 😨 a ten jeden kvietok ma inu farbu, ci len fotak tak odfotil - stredny vlavo?
@zlatat ale len tym mnozstvom 😀

zlatat
23. jan 2011

@bzucinka2 ďakujem ... noo má inú farbu - maľovala som ho ako prvého a bola som šokovaná aká farba mi vyšla po zaschnutí - tak som radšej zvolila druhú farbu ... vyzerá to kúštik divne, ale už sa mi ďalšiu orchideu nechcelo robiť

zlatat
23. jan 2011

bože, píšem ako hotentót - zmizla mi možnosť opraviť preklepy 😠

bzucinka2
23. jan 2011

@zlatat a malovala si praskovymi ci gelovkami a to mas taky malicky stetec? 😉

zlatat
23. jan 2011

@bzucinka2 maľovala som práškovými ... tie zelenkavé lupienky na sucho a tú červenú farbu som rozriedila v alkohole. Mala som taký tenký štetec - ukradla som ho deťom 😀 len sa mi dosť blbo maľovalo, lebo štetinky boli moc mäkké

bzucinka2
23. jan 2011

@zlatat a este otazocka, ako si davas na fotku meno? to pracne na kazdu jednu fotku napises? 🙂
aj ja mam presne taky problem so stetcami ale neviem ci tie origos cukrarenske by boli ine :-/

ellise
23. jan 2011

ahoj holky, tak mám hotovo, potahovala jsem až dnes ráno, na vaši radu, s MMf se dělalo skvěle, pro mně to bylo z celého pečení nejlehčí. Na vaše dorty nikdy mít nebudu, ale stálo to za pokus, že nejsem úplně levoruká. Takže moje první potahovaná

ellise
23. jan 2011

všem děkuji za radu 🙂

lukika
23. jan 2011

traktor mám hotový potom hodím foto dnes poťahujem nemám hnedú takže dúfam že sa mi podarí namiešať tuším červená zelená a trochu modrej že otáznik A ako sa robí prosím to mramorovanie to sa nemá poriadne vymiešať farba v marcipáne otáznik

zlatat
23. jan 2011

@bzucinka2 tie origoš cukrárenské sú pevnejšie - ja mám jeden ale je hrubší, má číslo 6 ( no nie je zase strašne hrubý, taký stredný ) a s ním sa mi super robí.
Meno si dávam prácne na každú fotku - v programe na úpravu fotiek

zlatat
23. jan 2011

@ellise milučká tortička podarila sa ti 🙂

zlatat
23. jan 2011

@lukika daj kakao alebo roztopenú čokoládu a budeš mať hnedú 😉

bianca
23. jan 2011

ahojte

@sofi07 prosim prosim posli mi.Na FB mam uvedeny email ale poslem aj do IP.Uz mam celkom jasnu predstavu ako asi bude vyzerat a skusim spravit aj duhovy korpus.Akurat mi doslo ze mam na ten cas dve torty (muzovu 30-tku som totalne zazdila ach jaj) ale nevadi.Sak noci su dlhe naco spat 7 hodin 😀

bzucinka2
23. jan 2011

@zlatat hej tak najblizsie si skusim kupit aj ja 🙂 dakujem 🙂

zlatat
23. jan 2011

@bianca no ja som tiež sľúbila synátoroti za vysvedčenie tortičku ( aj keď nebude mať samé jednotky ☹ ) a na ten deň tým pádom mám dve torty. NO a čo je horšie, netuším, akú tortičku mu mám urobiť ( ani on sám nevie čo by chcel - ach jaj, nerozhodnosť asi zdedil po mne )

bianca
23. jan 2011

@zlatat ja polovicke spravim len slanu asi.Stale to chcem skusit a kedze bude aj oslava tak sa to hodi asi viac ako sladka (lebo ja torty nejem a stale skonci v kosi) a malemu sprav to co by mohol dostat na konci roka ak si polepsi aspon dve znamky 😀

zlatat
23. jan 2011

@bianca práve ma napadlo malému upiecť len obyčajný koláčik s tým, že na konci roka bude mať tortu, ak sa polepší ( teraz bude mať asi 3 dvojky ostatné jednotky, no na to, že je len druhák ... )

lukika
23. jan 2011

prosím rýchlu odpoved ak môžete niekto to mám dať tú čokoládu topiť do cukríkov alebo nad paru roztopit a kolko na balík otázka

bianca
23. jan 2011

@zlatat sak to su super znamky.Dobre si to vyriesila

pristela
23. jan 2011

@sisa.b 😀 že dakujem 😀 no moje zamestnanie je moje hoby, a to je vsetko co vidís v mojich albumoch 😀
@zlatat juuuj tá je krááásna
@ellise krásne potiahnuta

zlatat
23. jan 2011

@pristela ďakujem 😉

zlatat
23. jan 2011

@bianca to vieš, u mňa sa prejavuje profesionálna deformácia ... ja ako učiteľka by som chcela, aby moje deti mali samé jednotky 😒 ... ale v podstate na to, ako som sa s ním trápila, tak to bude celkom fajn vysvečko

anibas
23. jan 2011

@sisa.b pena je vyšľahané bielko s cukrom nad parou 😉
@zdenallicka krásny, jemný

anibas
23. jan 2011

@zlatat náááááádherná orchidea - aká hrúbka drôtiku je to ? nikde to nepíšu v e-shopoch 😠 😠

henikav
23. jan 2011

@zlatat aj ja mam podobnu deformaciu a nie som ucitelka, tak si z toho nic nerob. Maly vybehne zo skoly ze mami mal som 96% z pisomky a ja mu na to, ze to si uz nemohol mat rovno 100% Co si zas nevedel?? 😀 😀 😀
Inac miesto futbaloveho ihriska idem zas robit syr s myskami, stale to iste dookola 😖