Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
11. feb 2011

@bambusko ja ti asi neporadim, lebo toto je moj prvy MMF 😉
ale nedala som vsetok cukor, co pisali v recepte...ja som mala 132g cukrikov a vyslo mi to na nejakych max 400g cukru...vela som potierala ruky cerou a ked sa mi uz zdalo, ze je to tak akurat "tvrde" skoncila som...takze asi tak...zajtra budem robit korpus a krem a v nedelu budem potahovat, tak potom ti mozem dat vediet, ako to dopadlo.

mizulienka
11. feb 2011

baby este sa chcem spytat, mam tu hmotu teraz v chladnicke a ona je dost tvrda, to nevadi? je to dobre?
ja viem, ze pred pracovnaim znova do mikrovlnky na chvilku...ale dufam, ze to bude dobre....

reruna
11. feb 2011

@mizulienka nevadí to, v ledničce to ztvrdne, v mikrovlnce na chvilku zehřeješ a změkne, propracuješ a vyválíš. taky jsem si dneska dělala hmotu a mám ji v ledničce. A na vaši radu jsem si potírala ruce tukem, i misku, vál a vařečku a dělá se to mnohem,mnohem lépe! měla jsem doma jen Heru, ale i s tou to šlo.... A taky tam nedávám tolik cukru...
Všechny dorty, co jste přidaly, jsou moc krásné!

kovik
11. feb 2011

@fukylove - tak nakonec jsem raději vzala 2 kg, i když paní říkala že by mi mělo stačit kilo. Zítra budu vytvářet, tak jsem zvědavá

bambusko
11. feb 2011

@mizulienka dik, mne poradila vinka, ze mam skusit do gule spravit prstom dieru, ci drzi. a drzalo, tak potahujem, len mi skoro ruky odpadli, kym som to vyvalkala...

mizulienka
11. feb 2011

@bambusko akoze aj mna boleli ruky, kym som tu urobila...robila som z 2 davok, mam jeden biely a druhy taky merunkovy a z toho druheho som este cas farbila...ale ja som bola mila prekvapena, ako sa s tym dobre robi....ale ak budem pokracovat dalej v tortovani 😉 tak urcite vyskusam aj ine hmoty 😝

vinka
11. feb 2011

@bambusko moja to ma len tak napadlo.bo ja ked urobím na skúšku ked vyberiem z chladničky či je už mäkké tak mi ostane dierka.tak ma to napadlo 😀 😀 😀

lukika
11. feb 2011

@dm1 diky moc ja robím torty len pre nás a premýšľam že mame urobím poschodovú k 60tke ale to len rozmýšľam a je to až v júni a ked ste začali tému o tom vystužovaní tak som to chcela vedieť. Ste toho popísali od včera hodne. Tortičky krásne máte všetky
@jakelina si sa rozbehla s tým pečením

lukika
11. feb 2011

ešte som sa chcela spýtať ked robíte z toho sušeného mlieka v pekárničke tak dávate najskôr tekuté naspodok a navrch sypké otáznik Vyskúšala by som aj ja zo sušeného mlieka pre porovnanie

mrka2
11. feb 2011

ahojte, tak tu je moja dnesna, jednoducha,ale taku som chcela - v jednoduchosti krasa 😀

livia76
11. feb 2011

@mrka2 veľmi milá a krásna 🙂

anibas
11. feb 2011

@mrka2 veľmi pekná

anibas
11. feb 2011

@vinka krásna jednotka
@jezkomanka milá, hlavne že chutila - prajem všetko dobré do 40 tt 😉 😉

anibas
11. feb 2011

@zlatat prekrááásne
@mima595 pekný pokus - farebný 🙂

anibas
11. feb 2011

práve som počítala e-shopy s cukrárskymi pomôckami - 16 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pred rokom ich bolo 6 😨 😨 😅 😅 😅

hejdita
12. feb 2011

tak konecne dorobena 🙂 je to dvoj oslava tak je to take divoke no na zelanie 🙂 😀

hejdita
12. feb 2011

aha vidim ze sem dala dve podobne fotky no nic no 😅 😀 jdu spat i kdyz uz sem prekonala uz se mi ani nechce .... 😀

mizulienka
12. feb 2011

juj znova krasne torty ste porobili dievcata 😉
chcem sa este spytat, idem robit bohusov nadstavovany korpus, traseny mandarinkovy krem...budem robit vo forme priemer 23cm, na kolko ju mam prekrojit?
a davate na korpus najprv dzem a az tak krem?
a este 🙂 na taku "velku" tortu potrebujem 2 davky toho traseneho? ze z 2 slahaciek, 2 kompotov a tak? dakujem 🙂

hanula11
12. feb 2011

Můžu k vám? 😉 🙂
Koukám že tu máte nádherné výtvory 🙂 , až jsem dostala "chuť" taky nějakej dort upéct.

@mizulienka jaký je prosím tě recept na ten nastavovaný korpus?
Ď 🙂 😵

vinka
12. feb 2011

@mrka2 pána ved je krááásna aká jednoducha.Vyrobiť takú minie nieje sranda 😉

hanula11
12. feb 2011

@evinkaaa díky, nejde nám tiskárna, tatin je v práci, už jsem mu recept poslala i s návodem na marcipán, snad si udělá chvilku a vytiskne mi to. 😉 🙂
Já moc dortům zatím nedala, tradičně u nás peče babička - moje mamka.
Naposledy jsem malé zkoušela k roku Disney myšáka, byl jen z piškotového těsta, plněný pudinkovou náplní, aby taky mohla, nahoře byla čokoláda. Kdyby tam byl marcipán, myslím, že by vypadal mnohem líp.
Hodím jsem "fota", ale je to opravdu jen amatérská práce, to moučníky mám určitě vymakané více ☹ 😉 .
Musím nějakej ten marcipánovej dortík taky vyzkoušet 🙂 😵

vivienkatka
12. feb 2011

Ahojte kočky neviete mi poradit niekoho kto pecie torty v kosiciach nechcem potahovanu chcem pre bambulku na meniny ak sa tu niekto najde kto poradi alebo aj pecie tak dakujem napiste mi email na vivienkatka@azet.sk

yamahafazer
12. feb 2011

jedna slana len pre nas

mizulienka
12. feb 2011

baby ako dlho peciete ten nastavovany korpus?

jakelina
12. feb 2011

Samé krásné dorty jste přidaly. Já budu další dělat až za měsíc pro syna k jednomu roku. Je to moc těžké potáhnout jedničku??? Zatím jsem dělala jenom kulatý a srdce. Asi udělám raději kulatý, aby pak chudák malý nebyl nakonec bez dortu, kdyby mi to nešlo.

ellise
12. feb 2011

@mrka2 krásný dort, v jednoduchosti je krása..... holky odkuď máte taková krásná písmenka?

vinka
12. feb 2011

@yamahafazer fantastická.Toto si ako dokázala?Je niekde postup? 😕

mrka2
12. feb 2011

@hejdita nadhera! ja obdivujem vsetky dievcata,co dokazu take auticko, ja mam pred tym nejaky respekt 😅 ale asi preto,ze som pre chalana este nepiekla,len pre same dievcatka 🙂
@hanula11 peknucky mickey,neboj, naucis sa robit aj marcipanove,nie je to nic tazke 😉
@yamahafazer mnaaaam, tak na takuto mam chut stale,kedze ja som masovy typ 😀
inac dievcata,dik za pochalu 🙂

yamahafazer
12. feb 2011

@vinka postup som nenasla spravila som si podla seba,ale obrazkov je vela takychto roznych slanych kytic aj inych toriet slanych