Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lukika
13. feb 2011

@dm1 fakt sa ti vydarila vyzerá ako živá
@mizulienka ved ju máš peknú nevidím žiadne nedostatky
@eliska22 krásna jemnučká
@alex21 krásne tortičky tú červenú farbu si natierala navrch alebo si farbila hmotu otáznik

alex21
13. feb 2011

@dm1 dakujem na tej torte to mam len na tenko usulany MMF 😉

andriss23
13. feb 2011

@mrka2
@reruna
@hanula11 ďakujem 🙂

@jajuuus funguje to aj s lekvárom,aj s nutelou. Už som mala jednu celú tortu potretú lekvárom,a toto posledné srdce som mala navrchu lekvár a na bokoch nutelu,a drží to.A treba to dať zatuhnúť vždy.

alex21
13. feb 2011

@lukika na tej volanikovej je to WI zafarbene extra cervenou gelovkou ale na tej poschodovej to je MMF farbeny po vrchu

jajuuus
13. feb 2011

@andriss23 a aký je lepší lekvár? mám aj taký tuhý, aj tekutejší... na pláty som dala ten tekutejší...

andriss23
13. feb 2011

@jajuuus tekutejší je lepší. A ten tuhší sa dá zohriať a vymiešať,dá sa použiť. 🙂

jajuuus
13. feb 2011

@andriss23 len dúfam, že torta nebude moc sladká, lebo tento lekvár je nenormálne sladký 😀 ani neviem, aký to je - je to domáci - ale podľa chuti pravdepodobne marhuľový... 😀

andriss23
13. feb 2011

@jajuuus ale tam nedáš centimetrovú vrstvu 😀 ,stačí len taký film,ako keby lepidlo,neovplyvní to až tak sladkosť torty. 😉

broucek2
13. feb 2011

ahoj holky, občas sem nakukuju, ale konečně jsem se dostala i nějakou dortu udělat a musím říci, že mi dala zabrat především hmota, kterou jsem měla značně tuhou, takže se špatně rozvalovala a při potahování mi přes hrany praskala. Nevíte, čím by to mohlo být? Dělala jsem mléčnou a sirup jsem použila kukuřičný (přijde mi hodně tuhý, nemůže to být jím?). Pak bych se chtěla zeptat, jestly figurky slepujete pouze vodou nebo používáte lepidlo na potraviny. Jo a zatím poslední dotaz. Texturu na potahovku děláte ještě před potažením nebo po něm? Myslím třeba tímto http://www.ceske-formicky.cz/?1339,1498.podložk.... Mám pocit, že pak při hlazení hmoty k bokům poškodím texturu.

jajuuus
13. feb 2011

@andriss23 super, ďakujem ti za radu, idem to ešte hneď urobiť, nech mi do zajtra poriadne stuhne, aby som ju mohla potiahnuť... 😉

@broucek2 mne tiež minule poťah cez hrany praskal... neviem, či som dala veľa cukru, alebo málo... alebo kde bola chyba... ale ja robím hmotu z MMF... 😖

daducha
13. feb 2011

@dm1 krasne ako vzdy 😉

@eliska22 krasna, velmi sa mi paci
@alex21 super,

ja pridavam svoju prvu erotikus, bola babe na rozlucku so slobodou 😀

broucek2
13. feb 2011

@jajuuus jela jsem přesně podle receptu a poměr sušeného mléka a cukru 1:1, tak přávě nevím. U nás totiž neměli jiný sirup než kukuřičný a někdo právě říkel, že je tužší

lukika
13. feb 2011

baby prosím vás dakedy ste tu niektorá dávali link na video postupp na to mramorovanie nemôžem to nájsť hodíte ho sem ešte raz viem že sa to nejako točilo a valkalo ale chcela som si to ešte raz pozrieť diky

lawli
13. feb 2011

@lukika kuk tu

https://www.youtube.com/watch?v=Qnp8ENNzKEc

neviem či to je to čo si už videla ,no snaď pomože 🙂

mizulienka
14. feb 2011

@alex21 chcem sa spytat, ked robis potah na tej podlozke a potom ju das na tortu, nepokazi sa ti ta struktura, ked ju uhladzas?
myslim teraz tu tortu, co si robila iba pre vas, co si skusala podlozku....dakujem 🙂

mizulienka
14. feb 2011

babulky mozem vas este poprosit o rady,
- s hmotou sa mi robilo super, akurat, ze, som zistila, ze jej mam malo, tak hajde este dorobit, este ze som mala cukriky....ale ten potah sa mi nechcel nejako prilepit na tortu...moze to byt tym, ze som podsypavala skrobom a preto sa mi to nechcelo prilepit na tu tortu? (tortu som mala potretu maslom a cukrom).
- na prvy plat som davala lekvar a tak krem a na to mandarinky a prikryla som to druhym platom...ale teraz, ked som tortu krajala, tak sa mi ten druhy plat ako keby trosicku oddeloval
- baby a inac ten potah je strasne sladky davala som 3 lyzicky citronky, ale furt to je sladke jak des...mate nejake tipy ako ho urobit menej sladkym?

dakujeeem 😵

yamahafazer
14. feb 2011

@mizulienka torticka sa ti krasne podarila
neviem preco ti nedrzal na torte potah mozno to bude tym solamylom ja nepodsypavam nicim iba ked sa mi ozaj lepi jemnucko,ale ja nepouzivam z cukrikov lebo nam to nikomu nechuti aj ked som tam dala kopu citronky bolo to hrozne sladke takze to ti neporadim aby bola menej sladka a mne sa snou ani dobre nerobilo preto som presla na kupovanu hmotu a najlepsie sa mi osvedcila WI aj chutovo a ten plat sa ti asi odlepoval preto,ze si ho dala len na tie mandarinky a nebol tam na nich uz ziadny krem

reruna
14. feb 2011

@dm1 nádherná orchidejka
@alex21 opravdu krásné dorty
@eliska22 krásné, motýlci jsou moc pěkní, máš to druhé patro i vyztužené?
@mizulienka tak super se ti to povedlo 🙂 ten potah je sladký, mě moc nechutná, ale ostatním z rodiny to chutná mooooooc, já mám raději čokoládovou polevu, asi zkusím tu čokohmotu 🙂

anibas
14. feb 2011

@mizulienka keď je to 90% cukru - tak to iné ani nebude, kupované hmoty asi nie sú také sladké

raci
14. feb 2011

ahojka všechny dortíky jsou překrásné, nestačím zírat 🙂 a po delší době i já přidávám své včerejší valentýnské výtvory...

anibas
14. feb 2011

@mrka2
@andriss23 krásne tortičky

anibas
14. feb 2011

@dm1 úžasná orchidea
@eliska22 @alex21 peknučké

anibas
14. feb 2011

@daducha ako živé 😕 😕 😕
@raci ako chutili 😀 😀 😀 peknučké 😉 😉

anibas
14. feb 2011

pekný deň - ja som robila len jednu pre svokru - mala narodeniny a pozvala nás na obed - tak som rýchlo robila tortu - ešte že som mala jedne cukríky 😀 😀 😀 😀 stopla som si čas 4 hodiny 😨 😨 😨 2kilová torta - potom pridám foto
ALE deti sa zlostili, že ju ani nerozrezala, odložila pre inú návštevu - keby som vedela, tak dám rýchly trasený krém a nehrajem sa s varením 😠 😠 😠 robila som takú verziu, čo ľubia moje dievky a ona ani neponúkla - mala koláče a slané

jakelina
14. feb 2011

@raci krásné srdíčka a malý ochutnává 😀 😀

@anibas svokra se nedovtípila, že máte na dortu chuť 😢 😢

mrka2
14. feb 2011

@anibas dakujem 🙂 no typicka svokra 😀 😀 mohla potom aspon poslat kusok,nech mate hoci aj neskor,no nie? 😔
@raci krasne, maly je zlatucky 😀
@daducha 😲 😲 😀 😀 super 😀

bzucinka2
14. feb 2011

baby prekrasne torticky ste porobili 🙂
@alionuska, klobuk dole, vsak vravim, ze si mimozemstan , alebo ma tvoj den aspon 30hodin 🙂 krasne vsetky 🙂
@dm1 ta orchidea je uzasna nema chybu 🙂 wauw

mizulienka
14. feb 2011

dakujem dievcata za rady 🙂
no ja viem, ze v tej hmote je toho cukru habadej, nabuduce ho budem musiet este asi na tensie vyvalkat, skusim dat este viac citronu, lebo cela ta torta a plnka je super....
baby a tie ostatne hmoty nie su take sladke?

anibas
14. feb 2011

no tu je tá neochutnaná torta 😀 😀 😀 😀

mrka2
14. feb 2011

@anibas krasna, skoda,ze neochutnana.... ale isto sa chcela pred inou navstevou pochvalit,aku ma sikovnu nevestu 😀 😉 tak to ber ako plus! 😝