Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
18. feb 2011

@mizulienka KOlegyně ji má a nemůže si ji vynachválit..🙂

jakelina
18. feb 2011

@fukylove nádhera a krásné barvy.

mizulienka
18. feb 2011

@zdenallicka tak to je super, a vies aj presne ktoru ma? by somtiez objednala 🙂 dakujem

mrka2
18. feb 2011

@zdenallicka ja mam taku istu a na mihalnice je super! 🙂

mizulienka
18. feb 2011

@zdenallicka dakujem 🙂

dievcata chcem sa spytat, mate nejaky fotopostup na ruzu? nejaky pekny osvedceny....ja skusam tak,z e vykrajujem kolieska, potom okraje stencujem, ale neviem, nejako sa mi to nepozdava...na ako tenucko si vyvalkate cesto, pred tym ako vykrajujete kolieska?? mne a zda,ze ich mam take nemotorne tie ruze 😠

evena
18. feb 2011

ahoj holky, poprosila bych vás o radu ...

budu dělat čokoládový korpus + pudinkovou náplň ... můžu tuhle náplň dát i pod potah falešný marcipán? pokud ne, jakou náplň bysme mi doporučili?

čím naředit gelové barvičky na malování na marcipán?

reruna
18. feb 2011

@mizulienka našla jsem toto http://rybi-cka.blog.cz/0808/ruze
@evena pudinkový s máslem se může dát pod potah

mizulienka
18. feb 2011

@reruna
@evinkaaa joj dakujem dievcence, ste zlate 🙂 poskiusam cez obed, ked budu deti spat 🙂

dievcata, ked vas tu uz tak mam, neviete nahodou ako presne sa robi ta rozstrapkana torta? ta co dala @fukylove na tej stranke hore...ja som nasla jeden postup na tortyodmamy.sk ale viem, ze som niekde videla taky, ze pani mala presne zaznacene na papieri na pecenie ako to krajat....dakujem 🙂

evena
18. feb 2011

@reruna děkuji ... vím že šlehačka pod potah přijít nesmí, tak s mlíkem sem si nebyla jistá, aby se mi to pak neroztopilo 😎

mizulienka
18. feb 2011

dievcata potrebujem radu 🙂
chclea by som vyskusat lienku ale iba taku malicku, ze hlava z kompotovej misky a telicko z o trochu vacsej misky...ako si mam vypocitat pomery na piskotu? dakujem

fukylove
18. feb 2011

@zdenallicka, @mrka2 - ten potah som si nozikom narezalala.... mam taku kosticu, co vyzera ako nozik... ale islo by to aj normalnym... len treba opatrne, aby si neprerezala az na tortu .... potom som v spojoch inou kostickou - s gulickou - trosku pritlacila... a do tej dierky som dala stetcom trosku vody a dala tam cukrovu gulicku...
potahovala som s K2, macko je zo Smartflexu a vyskovacia potahovka - som myslela na tej cervenej tam, kde su tie zapichnute srdiecka 🙂 taka ta co je akoze vonku, roztrapkana a z nej trcia ozdoby 🙂

@mizulienka - pouzivam gelovky, kolko presne neviem... ale pridavam postupne, dam tak 3x namocenym sparatkom, premiesam a pridam dalsie.. ale nepouzivam MMF...
fotopostup: http://www.tortyodmamy.sk/content/rozstrapkana-... na tu roztrapkanu torticku
a robila som to tak ako je v postupe a potom rozrerala od ruky 🙂 vykrojila potahovku poharom, najskor bielu (spodok), na to dala sacok vystrihnuty podla pohara, na to cervenu potahovku (tu som pretrela jemne vodou, aby sa zlepila s tou, co isla na celu tortu... a potom narezala a opatrne povytahovala 🙂 a poohynala 🙂
tieto drobne vecicky robim jedlou fixou - ciernej farby... mam taku, co ma z jednej strany tenucky hrot, z druhej trosku hrubsi...

@daniz - broskynova bublanina s orieskami? nejaka specialna? ci klasicka bublanina, v tom broskyne a na tom orechy? 🙂 lebo znie to velmi dobre 🙂

fukylove
18. feb 2011

@mizulienka - k tej lienke... fuuu... ja by som asi urobila cesto z dvoch, troch vajicok a dala to piect naraz... ja som este nepiekla take male, tak presne neviem... ale radsej spravit cesta viac a potom v najhorsom pripade nieco nepouzit ako keby ti chybalo 😉

daniz
18. feb 2011

@fukylove Evik.... trafila....!!!. 😀 😀 😀 . Bublanina obyčko a namiesto čerešní broskyne aj z kompótu a na vrch posýpka ako na kysnutý koláč - maslo,múka,cukor a oriešky. Ja dávam mleté, ale môžu ísť aj sekané.Je to fantastické vyskúšaj. 😉 😉 😉 . To je jeden s tých lepších pokusov. 😔 😔

daniz
18. feb 2011

@fukylove a ešte jedna zvedavá otázka čo hovoríš na ten smartflex? ja som ešte nestihla sa pobavkať - ale ide víkend, tak uvidíme.... 😅 😅 😅

reruna
18. feb 2011

@daniz dělám bublaninu podobně, ale místo broskví máme raději výraznější kompotované meruňky🙂 a v létě čerstvé s posypkou, když nemám ořechy, dám i opražené ovesné vločky
@fukylove ¨dík za postup na ten rozstříhaný dort, to nevypadá ani tak složitě a přitom je too efektní, určitě někdy vyzkouším - a krásné dorty, ten medvídek je super

vinka
18. feb 2011

Ahojte.Sa mi hmota mrvý trhá to na H..o taká robota 😠 😠 😠 😠

bury
18. feb 2011

@vinka - dneska je něco ve vzduchu... já poprvé zkoušela MMF (jinak dělám falešný marcipán) a katastrofa.... takhle hroznej dort jsem ještě neměla 😀 😀

paja.o
18. feb 2011

@bury nestraš 😉 chystám se právě na dort:o)

reruna
18. feb 2011

@vinka co to? děláš z nějakého jiného druhu bonbonů?

vinka
18. feb 2011

@reruna nie,nie stále z tých istých ale zbúchala som to nejak snád 😒

misa1982
18. feb 2011

http://eshop.timidekor.cz/zbozi-134-cukrarske.p...
holky mam si ji koupit je dobra?dekuji za rady

lussy23
18. feb 2011

@fukylove - krásne

lussy23
18. feb 2011

Ja so mtiež včera robila tortu, ale nie je potiahnuta, lebo mi plasticky cukor nevyšiel, vyšli len ozdoby. Pokiaľ mi ju zase niekto nenakraja, prv než ju stihnem odfotiť, ju sem dám.
Inak neviem, kto mi tu dal recept na ttu čučoriedkovo šlahačkovú plnku, ale bola výborná.

mrka2
18. feb 2011

@fukylove aha 😅 tam je ta vyskakovacia hmota 😀 a aj mna zaujima,ako sa ti robilo so smartflex,lebo by som chcela objednat na skusku but to,alebo WI. este som nemala ani jedno,ale to len na postavicky 🙂

yamahafazer
18. feb 2011

moje dve teraz dokoncene

kitchima
18. feb 2011

@mrka2 ak mozem, aj ja odpoviem, mam odskusany smartflex flower aj velvet. tak flower je super, pracuje sa s nim uzasne, kvietky schnu extremne rychlo, netreba nicim podsypavat, hmota sa nenatiahne, ked ju odlepujes od podlozky.. krasne voni, chut velmi vyrazna nie je (mala som ceresnovu). Ale velvet...no neviem, pracovalo sa s nim dobre, aj sa pekne torticka potiahla, ale nechapem, potom vo vnutri, ked sa krajala torta bol ten potah taky mazlavy... z vonku to nebolo vidno, to bolo vsetko v poriadku. A v oboch su akoby nepomlete krystaliky cukru, co mi dost vadi, Ale obe sa daju pekne zafarbit..A nedaju sa vybrat z kyblika a zlomila som si na tom nozik 😀 potom sa uz s tym pracuje fajn. Nelepi sa ani na ruky....tolko moje postrehy

adul67
18. feb 2011

@yamahafazer krasne tortičky