Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

iwusa
19. feb 2011

@mrka2
dakujem, to je presne ono, čo som hľadala 😉 už je aj vytiahnutý z rúry a chladí sa, dobrý bude na zajtra 🙂

lili_mia
19. feb 2011

Babeny, viete poradit sikovnu cukrarku z Kosic a okolia? Pripadne kt by bola taka ochotna a vzala si objednavku? Samozrejme, ze dostane zaplatene ako keby to bolo od profesionala. Ja zvladam maximalne tvarohovu tortu, peciem iba take ako babovka, ci bublanina a tortu v style disney som este nerobila, takze sa chcem vyhnut trapasu s nechutnou tortou.

adul67
19. feb 2011

aj ja pridavam svoje amaterske tortičky .

weirdo
19. feb 2011

Ahojte baby,
prosim Vas, ako farbite na cierno?
Mam doma WI a ciernu gelovku Wilton, Dala som trosku kakaa a potom gelovku. Ciernu som docielila az vtedy, ked som to mala vsade na rukach 😀 a strasne pusta. Stale. Ked ju chytim aj teraz, ochvilku sa rozpusta a pusta ciernu farbu ... tak neviem co s tym.
A robila som obrazok Hello Kitty a je lemovany okolo tvare ciernou, tak som vyvalkala natenko tu ciernua ukladala tak, ale trhalo sa to, lebo to hned zmaklo, tak som rychlo sulala 🙂. Ale aj tak to nebolo rovnomerne. Ako to prosim robite? Aj farbenie aj lemovanie natenko?
Dakujem moc.

miika
19. feb 2011

Dievcata,
potrebovala by som na april dve torticky na narodeninovu oslavu mojho syna a jeho spoluziaka. Doteraz som vzdy vyuzivala sluzby jednej cukrarky ktoru som nasla na www.tortyodmamy.sk, robi fakt krasne marcipanove torty. Ale neviem sa ubranit pocitu, ze ta torta vyzera lepsie ako chuti. Proste myslim si ze cesto aj plnky su ovela horsie ako vzhlad danej marcipanovej torty, ktora je fakt umelecke dielko. Minimalne to vidim na tanieroch deti - skoro kazdy kusok je nedojedeny, proste detom tie torty nechutia a ja si tiez myslim ze min. tie plnky by mohli byt chutnejsie, cesto stavnatejsie a tak.
Viete mi poradit cukrarku z BA a okolia, ktora robi pekne marcipanove torty a zaroven ma aj velmi chutne cesto a plnky? Aby to bolo proste vyvazene a aby sa okrem oci pokochali aj chutove pohariky?

mihouk
20. feb 2011

Ahojte, chcem sa opytat, ako docielit telovu farbu, zmiesavate ju nejako, alebo uz kupujete???? Dakujem velka pomoc 😀

yamahafazer
20. feb 2011

@mizulienka super napad stou hmotou este som to neskusala ani nevidela
@fukylove ja robim vzdy od oka 🙂 tiez som dala na dno stamrplika trocha alkoholu a potom tak na spic noza som nabrala gelovky a zamiesala a je to dost zatial som nemala problem,ze by to bolo malo a farba presvitala na potahovke zatial vzdy od oka,alebo si skus namalovat najprv na kusok potahovky ako to bude vyzerat a potom ked to budes mat malo este pridaj gelovky
@mihouk ja mam telovu gelovku

mizulienka
20. feb 2011

@yamahafazer nasla som to na dortomanii, aj mne sa to paci 🙂

som tu uz spominala, ze mi strasne rychlo tvrdne hmota, idem robit ruzu, vykrojim si kolieska a zakial stencim jeden lupienok, tie pod sackom uz mam tvrde...take suche...
moze byt, ze to je tym, ze tu hmotu mam iba taku "cvicnu"? ucim sa na nej a dookola ju zohrievam v MW, mastim ruky cerou, podsypavam...ci uz nie je nahodou opotrebovana? 😉
dik za rady 🙂

ellise
20. feb 2011

@mihouk, já se včera pokoušela o oranžovou a vyšla mi tělová, a to tak že jsem smíchala práškovou žlutou a červenou, rozpustila ve vodě, a na polovičnou dávku MM jsem dala 1a1/2 kávové lžičky, při rozpuštění
@mizulienka, mně stalo to stejné a podle mně je to tím, že se podsypává cukrem, to se přece děje vánočního cukroví, že potom je to těsto pořád sušší.

lussy23
20. feb 2011

@adul67 - krásne

lussy23
20. feb 2011

@broucek2 - pekná 🙂

misa1982
20. feb 2011

http://eshop.timidekor.cz/zbozi-134-cukrarske.p...
poradi mi prosim nekdo jaka je ta sada?Dekuji

daducha
20. feb 2011

@lili_mia ahoj, som z KE, peciem torticky, poprosim IP a verim ze sa dohodneme.
Dada

vendulasy
20. feb 2011

Ahoj, chtěla bych Vás poprosit o radu! Dělám pro ,, domácí potřebu" dorty a náš malej začíná být každým rokem náročnější! 😅 Zatím jsem si vystačila se zdobením barevným krémem nebo polevou, ale ráda bych zkusila potahovaný dort. Nenapsaly byste mi recept na opravdu dobrou a dobře tvárnou hmotu!! A jaká bývá asi spotřeba hmoty na dort? Předem všem děkuji 😀
Jinak zde máte krásné dortíky! 😀 😀

daducha
20. feb 2011

@weirdo mne sa pekny cierna WI podarila az s extra ciernou gelovkou ale najprv som ju nafarbila na hnedo.A takto nepusta farbu,akurat je taka mäksia,tak ju vzdy necham chvilku postat.S kakaom mam zlu skusenost, este nikdy sa mi to s nim nepodarilo ☹

mizulienka
20. feb 2011

@daducha a aku extra ciernu gelovku pouzivas? kde si ju kupovala?
ja si prave sumarizujem, co potrebujem objednat a objednavam aj ciernu gelovku wilton...vravis, ze sama o sebe nezafarbi poriadne na cierno? 😒

mizulienka
20. feb 2011

chcem sa este spytat, ja este len zacinam, mam za sebou len jednu tortu 😕 s vami sa ani nemozem porovnat, ake krasne vytvory mate....ale chcem si kupit nejake tie vecicky, lebo ma to bavi a chcem pokracovat...mate niektora taketo kostice? ste s nimi spokojne? vidim, ze vacsina pouzivate take tie zlte? su lepsie? a naco sa tie kostice pouzivaju?
viem, ze sa stencuju lupienky na kvety...ale ine neviem ☹

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

marecek4
20. feb 2011

@mizulienka tak fotky jsem zatím neobdržela,přece jen si to kamarádka odvážela a přenášela,tak jsem ten monitor nechala na zapíchnutí na ní,s tím,že mi fotečky pošle,ale večer mi došla od ní sms,že je dort výborný a k tomu připojila další dvě objednávky,tak se asi zadařilo-první práce s modelkou,to co jsem stvářela kdysi ve škole se počítat nedá,protože to byly jen takové hokus pokusy,dokonce jsem i zapomněla jakou tresť tam dát,ale vše prošlo a to je nejdůležitější,moc díky za radu

mrka2
20. feb 2011

@iwusa no super, som rada,ze som pomohla. ale si sikovnica,ze to mas uz aj upecene 😉 a uz teraz isto aj zjedene,co? mnam... dala by som si,ale mne sa nechceee nic dnes robit 😝 ledva som obed navarila 😔

mizulienka
20. feb 2011

@marecek4 tak to som rada, ze sa ti podarilo 🙂 som zvedava na fotky 🙂
inac mna v marci caka torta XBOXu....manzel je vasnivy pouzivatel 😀 chcem mu urobit prekvapko, tak som zvedava ci vyjde....
a aku potahovku si pouzila? a korpus, krem? mozno sa inspirujem 😉

adul67
20. feb 2011

@lussy23 dakujem

winona24
20. feb 2011

@mizulienka ja ich mám ....na začiatok sú super....keď budeš chcieť sa môžeš si potom dokúpiť....záleží na akej úrovni sa tomu budeš chcieť venovať.... 😉 😉

adul67
20. feb 2011

ahojte chcem poprosit o radu chcem skusit krtka s krtincom len neviem z čoho urobit tu hlinu okolo neho abi mi to netopilo potah z MMF prosím ....

reruna
20. feb 2011

@adul67 tak nastrouhej hnědé mmf na struhadlle nebo vytlač lisem na česnek a rozdrob to kolem...nebo postouhanou čokoládu, třeba ještě holkdy něco napadne

reruna
20. feb 2011

@vendulasy na první stránce této diskuze je recept od alionusky na hmotu mmf, jeden balíček bonbonu ti stačí na jeden kulatý dort

reruna
20. feb 2011

@adul67 pěkné dortíčky, to pivko je sladké nebo slané?

adul67
20. feb 2011

@reruna dakujem to pivko je sladke pena je z bielka a cukkru nechcem kulaty ale asi taketo niečo

evena
20. feb 2011

ahoj

holky (pokud to není tajné 🙂 ) kolik si říkáte za prodej ... spočítáte suroviny a něco si přihodíte za práci? nebo máte cenu za kilo dort? případně podle náročnosti .. čeká mě první dort za peníze a vůbec netuším kolik si vzít, aby to zas nebylo nějak moc 😕 tak prosím poraďte, díky 😉

andriss23
20. feb 2011

Ahojte. Toto je moja prvá torta na objednávku. 🙂 Som skoro zošedivela,že či sa mi podarí,a či sa im bude páčiť a aj chutiť. Páčiť sa páčila,ale neviem či aj chutila 😅 ,ešte nemám odozvu. A nemám vlohy na vyrábanie kvetov,skúšala som ruže,a nič,nepáčili sa mi,tak som to takto urobila. Ach jáááj...

bzucinka2
20. feb 2011

@miika ahoj, skus ohlasit alex21 ona pecie priamo v Senci 🙂
@mihouk ja mam telovu gelovku tiez 🙂
@evena ja beriem od vahy torty 🙂
@andriss23 ved je ta torticka krasna 🙂