Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evinkaaa
15. apr 2011

@mizulienka - toto sa stalo aj mne, aj mojej maminke v tom e-shope. Som si povedala - nikdy viac tam neobjednam. Nech si kludne ma lacnejsie veci ako inde a lepsi tovar alebo co. Ale mne sa taketo jednanie nepaci a to neni v poriadku. Ten e-shop uz obchadzam a kupujem inde. Radsej si doplatim, ale mam tovar hned doma a su spolahlivi. 😉

mizulienka
15. apr 2011

@evinkaaa mne sa to uz raz stalo, ale kedze som na materskej, ratam kazdu korunu, tak som si povedala, ze radsej lacnejsie si nakupim, ale takto...tiez uz si radsej objednam z tfornaxu a viem, ze na druhy den to mam tam. Su ustretovi a da sa na nich spolahnut, to je pre mna hlavne 🙂

nikolkaaa
15. apr 2011

@jakelina dakujem pekne
🙂

evinkaaa
15. apr 2011

@mizulienka - ano, mas pravdu. Aj ja som tam tiez raz objednala, kedze mal naozaj lacnejsie veci, tie co som potrebovala. Ale fakt uz nikdy viac. S F-fornaxom som nemala este nikdy problem a objednavam tam dost casto a pani mi baliky posiela do zahranicia a ani s tym nema ziaden problem a aj mi zavola, ci je to tak v poriadku. No velmi ochotna. 😵

dm1
15. apr 2011

@mizulienka ja nikdy nenechavam rucku vytvrdnut rovno davam na kosik. Len to musis mat ozaj hruby drot nato ja aby bol dlhy tak omotam neviem presne kolko ale isto tak 5-6 hrubsich dratov paskov potom dalsich 5 lebo z jedneho sulku by bola rucka kratka a asi tak 10-15 cm aby sa prekryvali ich nadpojim paskou ohnem a omotam hmotu a len polozim tak na tacku a ked dorobim kosik sup tam. Aby to lepsie na kosiku drzalo tak tam pichnem slamky a ja mam tie dratiky zruba tak hrube omotane paskou ako ta slamka tak to drzi super. Ten dratik co pichas do torty je najlespie ked je az po spodok torty ma to stabilitu

yamahafazer
15. apr 2011

@dm1 fuha to potom mas dobre hrube ten drat tak potom drzi aj ked neni vytvrdnuta ja som pouzila len dva dratiky a nie moc hrube a na to som si rozvalkala strasne dlhy hnedy sulok a omotala a nechala vytvrdnut a drzalo v pohode ked to bolo vytvrdnute

jajuuus
15. apr 2011

@jakelina ten havinko je úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasnýýýýýý!!! 😵 😵 😵

mrka2
15. apr 2011

@ada9557 na to ti netreba postup,len si usulkaj valceky a lep ich rovno na tortu po bokoch. potiahla som len vrch tenuckou vrstvou MMF a na to som lepila kvietky.

@lucula73 jasne,ze mozes, ja som to tiez odkukala 😉

mizulienka
15. apr 2011

@dm1 ja som spojila 3 drotiky, take hrubsie, manzel to mal z baumaxu alebo tak nejak namotane na cievke...obalila potravinovou foliou a na to omotala, dala som to na tacku, tak som zvedava, co z toho bude..na konci som nechala aj volny drotik, len neviem, ci dostatocnu dlzku, no uvidime....
ked deti zaspia, idem na vyplet rozhodla som sa pre rucny, tak potom vam napisem 😀 dufam, ze 2 hodiny mi budu stacit 😉

jakelina
15. apr 2011

@jajuuus děkuji, bylo mi i líto ☹ ho rozkrojit

jakelina
15. apr 2011

@mizulienka tak ať se ti podaří

evinkaaa
15. apr 2011

@mizulienka - nech sa ti podari. Potom daj foto 😵

jakelina
15. apr 2011

Můj teď dodělaný. Večer mi můj syn oznámil, že dnes jde na narozeniny kamarádovi. Doma nic jako dárek, tak jsem ještě honem pekla. 😀 Je malinkatý, dělala jsem jenom plát na plech a vykrojila tři kolečka.

zuzka72
15. apr 2011

@jakelina nechápu, mě z tebe asi jebne 😀 😝 ty jsi super žena a super máma, mít metál tak je tvůj 😵 a ještě napiš, že medvěda si ušoulala taky a je po mě

lucisa
15. apr 2011

@zuzka72 😀 😀 @jakelina nemá cenu řešit, ona je blázen, začne to zkoušet a pak jede ve velkém, je fakt šikovná, kdyby to u nás někdo jedl, tak peču taky častěji, ale u nás to pak jím já a já jsem už širší jak delší, tak pokud nic není, nepeču dorty.

reruna
15. apr 2011

@jakelina ten je ale parádní, medvídka jsi udělala sama? je super! to bude určitě originální dárek a hlavně dobrý! ale kdy jsi to prosímtě stiihla????a ještě i písmenka!

mrka2
15. apr 2011

@jakelina to je prekrasna torticka!!! naozaj velmi pekna 😵

zuzka72
15. apr 2011

@jakelina jsi ty vůbec člověk????? Nejsi robot, nebo z jiné dimenze. A můžu si tě pronajmout tak aspoň na měsíc ?? 😀 😀 😀

zuzka72
15. apr 2011

@lucisa já to nechápu ona to má tak krásny a snad denně je u nich dort....

jakelina
15. apr 2011

@reruna ani se neptej, včera mi odešla návštěva, pekla jsem korpus a udělala medvídka a ty kostičky. Dnes ráno krém a teď jak malý spal jsem potahovala. Naštěstí mi zůstala potahovka, jinak bych ji musela ještě dělat včera večer.
A to jsem ještě měla práci s fakturama, teď si tu sedím a vychutnávám chvilku klid s kávou. 😀
Ještě řez pejskem.

jakelina
15. apr 2011

@zuzka72 medvídek je lehký, měla jsem ho za deset minut. 😉

jakelina
15. apr 2011

@zuzka72 z pejska skoro nic nezůstalo, snědla ho návštěva a kousek jsem jim zabalila sebou. Tady ten si bere Matyáš pryč, tak já ani nic sladkého nemám pro sebe ke kávě. 😀 😀 😝

zuzka72
15. apr 2011

@jakelina mě fakt jebne 😀 ty jsi nezmar a pes je vevnitř z čeho? je to pěkná mozaika, to jsi podle návodu dělala?

jakelina
15. apr 2011

@zuzka72 to je piškot nakrájený na plátky a promazaný krémem s banány. Návod jsem neměla jenom tak z hlavy.

reruna
15. apr 2011

@ellise určitě by ten nepovedený korpus šel zamrazit a použít pak na punčovinu
@mizulienka mramorový korpus se mi taky už asi 2X nepovedl, ale když se povede, tak mi hrozně chutná, taky nevím, čím to by to mohlo být

alicc
15. apr 2011

@vinka dakujem 😉
@mrka2 dakujem 🙂

evinkaaa
15. apr 2011

@jakelina - jeeej, ten psik v reze je uzasny. Cim si ho plnila? A ta modra torticka s macikom vyzera rozkosne. Si sikulka 😵

alicc
15. apr 2011

@jakelina ja z teba odpadnem, teda ty fakt ides na plny plyn 😉

baby ja sa pokusam robit ruze-kazdy vecer 😖 😀 , pozrela som snad vsetky postupy a navody, teoreticky to ovladam, zo zaciatku to aj vyzera k svetu, ale ked pridavam dalsie lupene, tak sa mi vzdy ten stred tak vystrci dohora, ako mam tie lupene pridavat a zatlacat, lebo ked ich zatlacim k tym predchadzajucim, tak sa mi stred ruze zdvihne 😠 😒 .

jakelina
15. apr 2011

@evinkaaa
@alicc děkuju.
Plněný je na střídačku, jedna vrstva jogurtu a do něj banány a druhá vrstva krém s karamelem. Skoro úplně nahoru jsem ještě dala na jednu vrstvu krému piškoty, protože už jsem neměla moc upečeného piškotu a ještě jsem potřebovala udělat punčovinu. Ty piškoty byly krásně super, násákly vodu z jogurtu a banánů. Mňam 😉

jakelina
15. apr 2011

@alicc já teda taky růže moc neumím, ale když to vylézá, tak asi musíš dávat ty lístky trochu víc nahoru. Já je mám taky takové divné, ale ty první to byl úplně děs. Nechápu jak to dělají ostatní, že je mají jako živé. Trénuj, trénuj, jenom tím se staneš mistrem. 😀 😀