Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yokralovnayo
16. mar 2012

@adrianai jeej super nápad tá torta pre manžela 😀 😀 😀 dobrá inšpirácia, moj si podáva každý deň cez net 😀 😀 to bude darček pre mm 😵

zlatat
16. mar 2012

@njonja hnn, zaujímavý systém - ale tu by nám nikto toľko nezaplatil 😖 Už teraz šomrú poniektorí, že je to drahé ... napr. kamoška mi vravela, že jej mám spraviť tortu za 30 € - čo na to povedať? Jasné, môžem odmietnuť, ale kamarátke som to spravila ... aj keď som sa namakala ... ale uvažujem, že nabudúce jej poviem, že takéto maličké už nerobím.
@yokralovnayo to je silikónová formička 😉

yokralovnayo
16. mar 2012

@zlatat aha 😅 takže bez toho to nejde? nejako ručne? alebo iná možnosť čo možem dat naspodok, aby to dobre vyzeralo? 😀

abriela
16. mar 2012

@njonja @zdenallicka @zlatat
Skoro ako v KE. Cena torty je na vahu, ale ako som pisala priemer 7-8€ a postavicky zvlast. babetko 6€, ostatne figurky ani neviem. Take mini kvietky asi jeden za 30-40 centov. Takze ono sa to potom asi cena narastie.
Chutovo vraj nic moc, ale nejedla som, len pocula od pani, kt. som piekla svoju 3 tortu, kt. zaroven prva a jedina za peniaze 😀

zlatat
16. mar 2012

@yokralovnayo čo len chceš, dá sa aj bez pomôcok niečo vymyslieť - na TOM máš kopec fotiek tortičiek, pokukaj a možno nájdeš nejakú inšpiráciu

79zuzana
16. mar 2012

@zlatat ja zvyknem ludom, co sa im zda, ze torta je draha, povedat cenu surovin, ktore pouzijem do torty a cas, ktory pri nej stravim. Takze ked im poviem, ze za suroviny miniem 25 eura, tak potom uz chapu, ze za mojich 5 hodin prace, nemozem dostat 5 eura 🙂 Toto funguje naozaj velmi dobre 🙂

pristela
16. mar 2012

@njonja ooch to by bolo krasne, keby tu ludia tak za torty platili 😅 😅
ale po pravde ja ked som dala robit malemu tortu plakala som ked som pocula cenu 50€ ☹ mojmu som ani nepovedala radsej co to stalo, az po case, a ted ked peciem tak nadava že za pár šupov 😅 😅 😅 tak mu vzdy pripominam jeho reakciu ked sme platili my tortu 😅

@zdenallicka hanbím sa, prepaaaac ☹ ale ked urobis tortu ako topinku, noooooo .... 😀 😀 😀 😀 to uz bude o inom bodovaní 😝 😝

njonja
16. mar 2012

@zlatat ved nemusite dat ceny take, ale ten system, sa mi zda ferovejsi voci nam, co sa na tom namakame... nemyslite? Mozno by si aj zakaznici zvykli..Mna to tiez rozculuje, ze ludia chcu vela muziky za malo penazi a najlepsie na nas ucet!

njonja
16. mar 2012

@zdenallicka ale njde o tie peniaze, len o ten system. Ceny musia byt prisposobene krajine....

artepf
16. mar 2012

@b.janka nevím, jestli ještě potřebuješ poradit, ale já potahuju mléčným marcipánem a když dělám 23 cm dort, mám spotřebu asi půl kila, ale na vyválení potřebuju tak min. 800 g, což je cca 1,5 dávky marcipánu podle receptu, který dělám - takže 30 dkg z krabice suš. mlíka, které se prodává po 40 dkg, snad jsi mě pochopila 😀 .

b.janka
16. mar 2012

@artepf ďakujem...ešte som ho nezarábala... malá mi nechce spať... a pochopila som to... budem zarábať viacej farieb... ale tej na potiahnutie najviac... tak aby som nezarobila málo.. nechce sa mi to robiť na 3x 🙂

janula.h
16. mar 2012

@njonja že WAW!
@zlatat krásny sloňúšik 🙂

na dnes konečná 🙂

daducha
16. mar 2012

joj baby mne sa dnes tak nic nechce.Dve torty sice dokoncene ale este logo hanusky montanovej a jej gitaru a neviem sa k tomu dokopat.A nadavam tu ako pohan na Smartflex.Neviem ci aj Vam sa to stava,no ja mam skoro kazde vedro inej kvality.Posledne dve boli neskutocne mäkke,uplne sa tahala,teraz pre zmenu mi normalne vyschynal uz pri valkani.Ja asi vazne porozmyslam ze sa vratim ku WI,len keby nebol taky drahy ☹

pristela
16. mar 2012

holky vzdy zabudnem napisat postreh z farbenia 😀 lacna potravinarska čierna farba farbí oooovela lepsie nez wiltonka a ide jej tam o hooooodny kus menej, prosto ta drogerkova mi hmotu zafarbi na cierno uz s malým mnozstvom , wiltonka je fuurt len tmavo seda aj ked s kakaom 🙄

@artepf ja som robila nedavno zo suseneho 400g tam malo byt a po odvazeni tam bolo o cosi viac nez 400 😀

Kamarat co ma velkovyrobnu na napolitánky sa za hlavu chytal ked som mu vravela ze 400g sušeneho mlieka som kupila za 3,99€, on kupuje 1kg za 3,10€ 🙄 🙄 plnotučné nie polotucne 🙄

mia1111
16. mar 2012

@daducha - ja poťahujem s WI... raz som skúsila so SFV, bola som moooc spokojná, všetko super, ale na druhý deň poťah na torte riadne stuhol, tak stvrdol a to sa mi nepáčilo... Tak modelujem so SFV, poťahujem s WI. Aj keď je drahý, to je fakt ☹
@njonja - waaaau, krááááásne obe tortičky 😵 😵 😵 a tie ceny za torty, určite máš pravdu, že zlý systém máme tu na SK zavedený, je fakt, že pri zdobení torty strávia kočky kopec času a ten zaplatený nie je 😒 . Ale žiaľ, pravda je taká, že veľakrát aj cena len za suroviny sa zdá ľuďom vysoká, lebo tie suroviny sú samé o sebe drahé...no chcelo by to zlepšiť platové podmienky v našej krajine 😉 . Ale tak baby, torty robíme hlavne pre radosť, o ten zárobok nám až tak nejde 😉
@zlatat - už som chválila na FB, musím aj tu, náááádhernééé tortičky, tá kytička je úplne dokonalá 😵 😵 😵 A tá detská je strašne milučká 😵

Ja sa Vám musím pochváliť, čo sa mi dnes stalo... stretla som v samoobsluhe kámoškinho manžela, robila som nedávno ich synovi tú tortu so znakom Arsenal... jeho poznám len z videnia, tak ma prekvapilo, ako na mňa od pokladne nahlas doslova vykrikoval, že vraj som urobila fantastickú a nádhernú tortu, že celá dedina o nej rozpráva, bola fakt perfektná, vraj sa tým mám určite začať živiť 😅 . No skoro som sa v tom obchode od hamby prepadla 😅 , toto som vôbec nečakala, že tam stretnem práve jeho a už vôbec by ma nenapadlo, že sa mi prihovorí s takouto vecou vpodstate cudzí chlap 😅 😀 . Tak jasné, že ma to potešilo, ja som tú tortičku robila vtedy len za suroviny, peniaze navyše som nechcela, ale dostala som ako poďakovanie bonbonierku Merci, keď som si šla pre box od torty 😵 .

mia1111
16. mar 2012

@pristela - no ja som si kúpila ako prvú čiernu wiltonku, fakt z nej čiernu neurobím, len šedú, keď jej dám viac, tak hmota neskutočne lepí a nehodí sa. Takže som potom na rady báb odtiaľto kúpila extra gélovku čiernu od Sugarflair, tej je riadne veľa a tiež jej stačí málinko 😉

mia1111
16. mar 2012

@janula.h - jéééééééj, tá je zlatááááá 😵 😵 😵 😵

lencza
16. mar 2012

zdravím po dlouhé době

já dneska odevzdávala dort pro švagrovo bratrance, bylo to piáno, jen kakaový korpus a k tomu pribináčková náplň, potah byl mléčný marcipán, barvila jsme ho načerno živočišným uhlím a vyšel mi černý jako bota, krásně se obarvil.......odpoledne mi ségra psala, že mi oslavenec vzkazuje, že lepší dort ještě nejedl, tak jsem se dmula pýchou 🙂 🙂 🙂 🙂 opravdu mě to potěšilo
fotku nedodám, blbne mi čtečka na karty a nejdou mi načíst fotky 😒 😒 😒

musím vám všem moc poděkovat, spíš čtu a kochá se a inspiruju se vašimi díly a nápady......hrozně mě to baví, nikdy bych neřekla, že by mě pečení dortů tak chytlo, i moje rodina říká, že jsem se minula povoláním, i když proti vaším výtvorům jsem pořád prostá začátečnice

anibas
16. mar 2012

@janula.h Janka na také reakcie , že torta je drahá si rýchlo zvykni, budú stále ... áno je drahá, ale robíš ju cca 5 hodín a deti máš pred TV !!!!! Ja keby som nepiekla - tiež nekúpim deťom takú tortu ... je drahá ... kto ju chce tak musí zaplatiť, viem znížiť cenu, urobiť zľavu, ale záleží KOMU !!

anibas
16. mar 2012

@njonja počítať ja Kg je jednoduchšie - nemám nervy osobitne plnky, korpusy, postavičky, kvety - to by som musela mať zverejnený cenník a to radšej nie - ak nechcem mať kontrolu !! 😀 😀 😀

anibas
16. mar 2012

ááá - asi už spinkáte - tak dobrú noc !! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mia1111
16. mar 2012

@anibas - už sa aj ja chystám spať 😉

macicka84
16. mar 2012

Zdravim, mate nekdo toto : http://www.eshop-lilie.cz/detail.php?zbozi=3443697, jak se vam s tim pracuje??? A u obliceju oci atd malujete cim prosim??? Dekuji, sluzebnicek 😉 😅 ...

alenv
16. mar 2012

právě doděláno uff

yamahafazer
17. mar 2012

dakujem vam baby za vsetky like 🙂 a ci sa mi vcera zasa nepokazila umyvacka ☹ esteze som uz mala dopecene a zas to ohrievacie teleso.4 roky jej nic nebolo a teraz minuly rok v decembri sa to pokazilo a teraz znovu ☹ ja neviem ci sa chuda prehrieva moc ked umyva aj 4 krat denne.Inak nadherne torticky ste vsetky popridavali 😵

yamahafazer
17. mar 2012

@alenv teda perfektna je si si makla
@pristela v akej drogerii prosim ta kupujes farby lebo unas ja som tiez predtym len tam kupovala,ale unas maju len zlata,oranzova,cervena,modra ,zelena viacej farieb nezozeniem

yamahafazer
17. mar 2012

@daducha ja neviem,ale teda zatial mne sa snim robi v pohode a tiez som pouzivala WI len je odost drahsi keby bol lacnejsi

ladydia
17. mar 2012

@janula.h dakujem 🙂 no ja chodim spat so sliepkami 😀 teda drobec zaspava okolo 8-9 , takže u nas vecierka zacina televiznymi novinami a potom rano tu žmúrim na monitor a snažím sa docitať vaše nočné litánie 😀

reruna
17. mar 2012

tak mám ten slavný koš hotový...
salkový krém jsem dělala znovu, čokoládový jsem zachránila, ale budu trnout při krájení, jestli se nesrazil ještě znovu v dortu. Z některých kytiček mi upadaly lístky...ale už vím, kde jsem dělala chybu, drátek musím nejdřív pomatlat lepidlem před zapíchnutí do lístku, tak příště no.....
Kytičky jsem dělala 14 dní po chvilkách, ale stejně se mi to zdá prázdné...mám tam přidat ještě nějaké lístky?
Jo a nakonec jsem ani nebarvila ten košík po povrchu tím kakaem, je to sice bledé, ale už se mi do toho nechtělo, abych to náhodou nezkazila 😅
Držte palce, aby se líbila, aby nám chutnala a ať neupadnou žádné lístky, jedeme do restauračky autem a asi to budu držet na klíně 😅

reruna
17. mar 2012

@alenv krása! ta voda je bezvadná a lyžař🙂