Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
6. dec 2012

@eliska22 leni az teraz kukam, ze naaadherny Mikulasik 😎 😵 si robila podla nejakeho fotopostupu? ci len tak? 😕 😉

bilbery
6. dec 2012

Mohla bych vás poprosit o recept na polevu z bílků ke zdobení perníčků? Moc děkuji

lussy23
6. dec 2012

@adka_praha krásne

lussy23
6. dec 2012

@nelly75 nie celkovo to poťahovnie je dokonalé .ako s avám podarilo na prvýkrát potiahnuť rovn otortu? niekto vám pomáhal? pozerali ste nejaké videá?

lussy23
6. dec 2012

@bilbery 150g cukru práškovéh oriadne ale naozaj dôkladne preosiatého na jeden bielok. ak cchete, môže pridať aj citronovú šťavu

eliska22
6. dec 2012

@pipka díky 😵 len tak podľa obrázka.....ale potrápil ma dedo jeden 😝 😀 tak som rada, že nakoniec sa páči 🙂

ivkaivka
6. dec 2012

ahojte, pridávam moju dnešnú pre moju kočandu na Mikuláša

bilbery
6. dec 2012

@lussy23 děkuju

yukki
6. dec 2012

@jenie123
@pristela
tak aj ja som sa pri prvotine inšpirovala Vami....tiež dúfam, že sa nenahneváte....samozrejme je omnoho jednoduchšia a nedokonalejšia, ale teda..aj som prvýkrát držala také to modelovacie v rukách a ešte sme sa aj plašili dosť....a teraz sa deti vrátia zo sánkovačky, a uvidíme, či sa bude páčiť!

elienka
6. dec 2012

@yukki pekná sa ti podarila na to, že si sa nedávno pýtala, aké sú poťahové hmoty. a čím si poťahovala? a vnútri čo sa ukrýva? myslím tým korpus a plnku.

anibas
6. dec 2012

@lussy23 skús si nájsť nejaký svoj "štýl torty " to čo ti ide - napr. niekomu ladia farby, niekto vie krásne kvety, niekto postavičky, niekto krajky a čipky, niekto geometrické tvary - a na torte je podstatná chuť - aj keby bola prenádherná, ale ľuďom by nechutila - tak sa už nevrátia 😉 😉 😉 😉 😉

miskakyska
6. dec 2012

..ženušky,no ktorá to tu tak klame,že "sa až hory zelenajú"..priznajte sa 😉 😉

anibas
6. dec 2012

@aduskatt torty do 24 hodín by som v žiadnom prípade nerobila !!!!!
Raz som robila kolegynke tortičku - takú maličkú lebo sú len dvaja s mužom 😝 😝 - jasné že lacnú myslela 😀 😀 - bolo to pivné brucho, hore cukrový bielok, viac MMf jak torty - a reakcia : Strašne sladká bola a samý poťah !!!!! Tak som jej to vysvetlila po lopate !!!!!!!!!!! Každá skúsenosť, aj nepríjemná nás poučí 😉 😉

anibas
6. dec 2012

@miskakyska ???? asi omyl, že ? 😀 😀

miskakyska
6. dec 2012

@anibas žeby? 😀 ..dozvedela som sa u lussy23 😎 som žalobaba,viem,viem,viem 😝 ...aj ja Vám prajem pekného Mikulášika 🙂

eliska22
6. dec 2012

@miskakyska 😕 😕 😕 ???????????

lamps
6. dec 2012

@miskakyska 😨 😨 😨

anibas
6. dec 2012

ženušky - nechala som sa prehovoriť 😒 😒 😀 😀 na 10 kilovú tortu na koncoročný večierok, nič špeciálne nechceli, len čoko+ karamel - no nezoberiete takú objednávku 🤐 😀 mm mi povedal, že peniaze kazia charakter 😀 😀 😀 😀

dm1
6. dec 2012

@bilbery ja vazim bielok a podla vahy co mi vyjde dam x 5,3 a tolko gramov cukru + lyzicka citron.stavy. Slaham 15 min. na najnizssich otackach s jednou metlickou mixera

sisix
6. dec 2012

Tak a tady jsou dortiky pro kamaradku. Prace nas obou. Takovej malej srazik 😀 Peto si sikula. 😉 Red velvet- konici ,svetly korpis + hrk hrk krem s broskvi a vrchni patro hradu je coko korpus + pribinacek s visni

aduskatt
6. dec 2012

@anibas neboj, si dam odteraz veeeelky pozor na objednavky.........a z milosti, ze chudatko nema tortu, tak spravim uz robit nebudem.........

sisix
6. dec 2012

specialni podekovani za rady a za inspiraci patri @vlada111

janula.h
6. dec 2012

@miskakyska ???? voč tu jde???

nelly75
6. dec 2012

@lussy23 pozerala som aj nejaké videá na youtube je ich kopec.... treba pri každej príležitosti skúšať.

ide niekto v sobotu do BA na kurz modelovania kvetín??

dadka212
6. dec 2012

@miskakyska tak ked si sa dozvedela tak asi vieš nie?....milujem takéto tráááááápne príspevky hlavne v téme, kde sa nehádame, neohovárame a neviem prečo by sme tu mali klamať a hlavne o čom???? 😝

dadka212
6. dec 2012

@pristela presne s tým smartflexom aj citron je podobný, ja som sa cítila ako keby som umývala kúpelku nie, že robím tortu 😀 ja momentálne mám vanilku je taká neutrálna....

miskakyska
6. dec 2012

@dadka212 juuuuuj babky ja som to tak nemyslela a nechcela som to tu do detailov rozoberať...lussy u seba písala okrem iného,že tu klamete až sa hory zelenajú..som nemyslela,že sa Vas to tak dotkne 😉

dm1
6. dec 2012

@miskakyska podla mna si to tu nemala pisat my tu nepotrebujeme ziadne hadky ani taketo zakulisne drby nas tu nezaujmaju 😝

muffinka8
6. dec 2012

Baby skúšal niekto MMF z tých modrobielych šmolkov? 😕

dm1
6. dec 2012

@muffinka8 ja raz a v pohode