Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
11. dec 2012

@pristela no na nezaplatenie mat take dieta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
zlataaaaaa moja hanka...zatial 😅 😀

pristela
11. dec 2012

baby to mate super !! moji chalani žiadne- maminka prosim ta nehnevaj sa , ale... nepouzivaju 😝 dojdu ofrflu vsetko , že to tak v skutocnosti nieje , a tie nohavice tak nemaju , a tie nohy maju tlsté a tá farba je divná atd. no prosto velakrat zostanem v pomikove ci to je pozeratelne 🙄 preto tu vzdy tak stresujem u vás 😅

yukki
11. dec 2012

@lamps díki

lamps
11. dec 2012

@pristela na FB som ti písala, že chcem byť tvoja dcéra, nič by som nekritizovala, všetko by som vychválila do neba. Len si mi neodpísala, či ma za dcéru chceš? 😀 😀 😀 😀

pipka
11. dec 2012

@jenie123 super je, len ja by som jej trolinku vacsie uska spravila a ruky zas trolinku mensie...aby to tak proporcne sedelo podla originalu 🙂

pristela
11. dec 2012

@pipka pozri, dojdem , vymením a hotofka, čo nedoprajem aj tebe ? 😝 😀 😀 😀 😀 inak mam plan ist do BA na trhy a pak vooon s mojou starou láskou petržalskou 😵 na trhy beriem aj detváky tak sa pak mozme zraziť na nich , čo ty na to ? uz len prachy a čas nájsť 😀 , musim dohodnut datum bo aj po vianociach bude 😝
@lamps zajtra ideme do PE tak sa u teba stavim a podám ti taštičku pre tu holku 😵 okolo 15hodky neviem presne cinknem ti , pojdeme u vas aj do kaufu takze casu dost 😉

lamps
11. dec 2012

@pristela Žanetka, medzi 13 - 14-tou budem určite doma, Veronka má o 14,30 mikulášsku besiedku v škôlke a potom budem doma po 16-tej. Neviem presne koľko bude besiedka trvať. A tej taštičke sa Janka veeeľmi poteší, dnes mi volala, že či si mi to nedoniesla, lebo vraj je veľmi zvedavá a už sa teší. A adoptovať si ma teda nechceš? 😀

jenie123
11. dec 2012

@pipka dakujem.. ruky sa aj mne zdaju vacsie a to som ich uz zmensovala.. 🙂 zajtra ju dam do poriadku.. 🙂 este raz dakujem..

pipka
11. dec 2012

@pristela ja bola na trhoch vcera...a dnes ma taka..ale takaaaa nadcha nechutna chytila, ze ledva zijem 🙄 🙄 🙄 😝 ale podla toho kedy dojdes...a v akom budem stave...by som sa raaada pridala 😉
len musim hodit rec aj s mm...ze ci decka so sebou, alebo co kde kedy a ako 😕 😅 😝

pristela
11. dec 2012

@pipka no ja a Lusil pojdeme s detvákmi nech maju tiez vianocnu náladicku , ja vianoce milujem tak decka či chcu ci nechcu musia 😀 ved ja netusim kedy , ete mam objednavky ☹ tak nemozem

@lamps pcha , uz som ti tam odpisala 😝

Baby inak na mna pozerat ako nieco robim 😀 😀 😀 no nic moc a hlavne torty 😀 😀 😀

pipka
11. dec 2012

@pristela sak to..aj ja mam toho teraz dost, od nedele mi zacina najvacsi naval tort 🙄 som si kravka dala...som uz mohla mat pokoj..ale vsetko je to taka blizka rodina, ze som nemohla povedat nie 😒 😉 takze next week cely sa od sporaka asi ani nehnem...jedine kedy by som ako-tak mohla, je stvrtok, piatok tento tyzden 😉

levandulka3
11. dec 2012

@daducha neviem ako ty ale ja akosi nechápem kam sa jej podel ten krém t.j. maslo a salko ☹

pralinka25
11. dec 2012

@zuzka7512 dakujem za odpoved 😵 dam aj ja neuvarene teda

yukki
11. dec 2012

baby, no tak ja sa pokúšam teda o tú postavu...no, ale....mám trebárs vrch, torzo...a keď chcem k tomu prilepiť nohy, si to zároveň spučujem, čo už mám...či to nejako nechať trochu stvrdnúť a tak dolepiť? či tak kadejak aby som to čo najmenej spučila ale celú postavu naraz?zatiaľ to vyzerá skôr jak Lenin v mauzóleu než ako kovboj....taká biela mŕtvola....

a ešte maľuje sa to za mäkka či za tvrda už?

levandulka3
11. dec 2012
dm1
11. dec 2012

@yukki musis urobit nohy nechat riadne vytvrdnut a az potom trup. Vela zalezi aj od hmoty niekedy staci pockat hodku a uz sa da robit inokedy treba nechat tuhnut dlhsie. A co myslis malovat? Lebo ja robim uz z ofarbenej hmoty a ked malujem tak iba tvaricku

yukki
11. dec 2012

ta...z tých téglikov som rovno štetcom natrela...hm...zvláštne....v zmysle hesla "v nedokonalosti je krása..."...lenin sa mení na kovboja, ale že je to kovboj spozná len ten, kto vie čo to je.......
no veď nevadí-nie je to pre cudzích. Koňa švihnem deťom z hračiek a zabodnem do torty k tomu kovbojovi...sedlo už zajtra dorobím...abo len kameň mu dám pod hlavu, zatiaľ má lyžicu. A to som si aj country rádio pustila pre inšpiráciu ale dajako...mojim ľavým ručičkám nepomohlo. že si to decko nemôže priať Pingu-a.....ale KOVBOJA! 😒 😝 😅

pristela
11. dec 2012

@yukki ak mas tie farby gelovky tak s nimi moc nedoporucujem malovat stetcom postavicky, gelovky strasne pomali schnu, skoro vobec, stale to bude lepkave a bude to pustat farbu na ruky pri chyteni, gelovky su super na farbenie hmoty cioze zapracovanie do nej 😉
a neboj "kovboj" bude suprový !! 😵

dm1
11. dec 2012

@yukki nevadi hlavne ze budu potom rozziarene decke ocka 🙂

yukki
11. dec 2012

Kovboj:-lenin?

a kde to nechať schnúť-len tak, v kuchyni na stole?

idem vyhrabať ešte toho koňa....nech to teda vyzerá.....

yukki
11. dec 2012

@pristela neskoroooooooooooo....ale druhý krát už to zrobím, ako píšeš.

pralinka25
11. dec 2012

@yukki ved je super

dm1
11. dec 2012

@yukki ved ho mas super! len presne ako pristelka pise robim uz z ofarbenej hmoty nechaj to na vzduchu ale ono ti ta farba zosstane kusok lepkava

pristela
11. dec 2012

@yukki jee, ved je bombový , a presná poloha 😀 😀 😀 uz len steblo do pusy mu chyba 😀 😀

yukki
11. dec 2012

@pristela 5 rokov som pásla kone-a táto poloha bola dosť častá.....vďaka, tak ja to len presuniem na výkres aby sa to dalo prenášať a nechám schnúť. Koníky plastové som už našla nejaké....

apropo-nie je pravda, že "ani pes by nežral tú poťahovú hmotu.." žerú, a jak....som im rozdelila jeden zbytok malinký

mizulienka
11. dec 2012

@yukki je perfektny a tie prelozene nohy, super 😀

lawli
11. dec 2012

@adenka toto mám ja uložené na inšpiráciu....

nika1985
11. dec 2012

Ahojte konecne som docitala zameskane uf ale ste toho napisala a popiekli mam oci do kriza 30stran. Sikulky ste velike 🙂 😉

nika1985
11. dec 2012

urcite mi budete vediet poradit prosim idem robit taku malinku torticku 18priemer ideme na navstevu staci mi pribinak s pol davky na 2x plnenu a bude to dost pre 6ludi dakujem