Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
12. mar 2012

@pristela nápad dobrý, len nebude sa mi to tam prepadávať ? Jasné, vystužená bude riadne - každé poschodie plus stredová palička

jakelina
12. mar 2012

@zlatat já netuším, já jsem největší dělala sotva deset kilo, tři patra a to jsem stresovala. Tak velký jsem nedělala. 😝 Dole jsem měla klasický máslový se salkem a drželo to dobře

pristela
12. mar 2012

@zlatat ne das kazde poschodie zvlast , ja tak robila tie skatule boli to 3poschodia a plnka čista šlahačka 😖 das vystuže do torty , pak pod tu tortu co bude na nej das normal podlozku tak velku aby nebola vidiet a len polozis na tie vystuze, cize kazda torta bude mat svoju podlozku a tak vystuze budu drzat podlozky nie korpusy, tm sa ti pak nema preco plnka pohnut, nic na nu nebude tlacit

ajka82
12. mar 2012

@zlatat a to co ti pisala pristela ma tiez napadlo, ze poposuvat a nie na stred ich ukladat 😉

zlatat
12. mar 2012

@jakelina to si dobrá - moja jediná 3-poschodová mala 13 kg ... ale to boli štvorce 34x34, 29x29 a potom malé srdiečko .. bože ale ako sme s mužom stresovali keď sme ju mali skladať ... 2 hodiny sme sa s tým trápili, kým sme ju poskladali a napichli na stredovú paličku. Behala som s metrom okolo torty a nevedela som sa trafiť do stredu 😀 ... to bol iný adrenalín ... a temto bude ešte väčší, lebo ked´nebudem mať doma chlapa, neviem, ako ju poskladám, bo tortu si prídu vyzdvihnúť niekedy v piatok.
Poťahovku som musela vyvaľkať na riadne veľký kusisko -tuším okolo 65 cm a nevedela som ju sama preniesť na tortu

zlatat
12. mar 2012

@pristela tak som vystužovala aj tú moju 3 poschodovú

ladydia
12. mar 2012

@pristela fakt? ja si tu niekedy pripadam ako keby som objavila Ameriku, ale ja som netusila, že v drogerii predavaju potravinarske farby 😀 ešte že vas tu mam 😎 musim urobit nalet...a maju ich tam lacnejsie? a ake drogerky ich maju...napr. 101 alebo teta drogeria ...?

zlatat
12. mar 2012

@ajka82 inak pozerala som ten enizon ... hmm, nepredávajú tovar obyčajným spotrebitešom, ale iba hotelom, reštauráciám, teda živnostníkom ☹

pristela
12. mar 2012

@zlatat ak maju podmienku len zivnost a predaju ti len jeden kus, mozes to objednat na moje fakturacne udaje a adresu dodania si zadas svoju 😉

@ladydia to maju asi v kazdej aj v Dm , aj v tescu ich mavaju, to su ale take co musis rozrabat s vodou abo alkoholom , ja ich kupujem u nas aj vo farby laky 😉

ladydia
12. mar 2012

@pristela dakujem 😉

dada2007
12. mar 2012

@pristela @ladydia micky, v DM ich nemajú, teda u nás v Topoľčanoch....

dada2007
12. mar 2012

@ladydia ja som zohnala tieto http://www.google.sk/imgres?hl=sk&client=firefo...

a pak Kovandovi - skús dať do googlu, uvidíš ako vyzerajú..... 😉

ladydia
12. mar 2012

@dada2007 tie poznam, dakujem 🙂

abriela
12. mar 2012

@dada2007 to je ich viac farieb? Ja som myslela ze len modra, zlta, cervena 😨

pristela
12. mar 2012

@abriela a ja mam taku aj čiernu 😉

dada2007
12. mar 2012

@abriela micka, 5farieb je.... 😉

zlatat
12. mar 2012

@pristela si zlatá, dík, ale práve som volala s holkou a chce, aby spodok mal minimálne 40 cm 😕 😕 😕 Tak do mojej rúry to fakt nevojde, skúsim ešte skočiť ku svokre, aký má ona sporák

abriela
12. mar 2012

@pristela a kde si ku nej prisla? Ked idem do Tesca, stale pozeram ake farby su. Ani tie tri co som napisala nemaju stale.

dada2007
12. mar 2012

@pristela ty si iná kategoria 😀 😀 😀 preto máš aj čiernu 😀

pristela
12. mar 2012

@abriela u nas v TO vo farby laky 😝 a maju tam aj arómy od vymyslu sveta a tiez som u nich kupila tekutu potravinarsku ale len modru a zelenu, ta zelena je taka uplne ina taka zeleno zlta 😉

pristela
12. mar 2012

@dada2007 pch , trepla ma náhoda po hlave 😀 😀 😀 ja tamtie farby laky nemam rada, bo sa tam neda ist na aute, tych par miest je vzdy obsadene 🙂

dada2007
12. mar 2012

@pristela pche....

abriela
12. mar 2012

@dada2007 presne si to vystihla @pristela je v inom leveli 😉 .
Vdaka za typ, skusim pozriet aj miestne drogerky a farby laky.

larah
12. mar 2012

kočky ja som čiernu kupila v teta

dada2007
12. mar 2012

@abriela akože sorry........jaaaaaaaaa keby hentakéééééééého draka nakreslím ako @pristela ...tak akože nevííííííííííííííííííím 😀 😀 😀 😀 😀

abriela
12. mar 2012

@zlatat ja mam sice novu ruru, pri vybere som hladela na to, aby bola velka, a ma 38x43 cm. Povedz kocke, ze ked poskytne pec na pecenie- upecies aj 50tku 😀

abriela
12. mar 2012

@dada2007 ked som videla foto kde jej maly reze tortu, chcela som kricat - nieee, nechaj ju

zabka1611
12. mar 2012

kde kupim najlacnejsie farby na marcipan...??

zlatat
12. mar 2012

@abriela veď aj ja som vyberala takú rúru, ktorá má čo najväčší objem rúry a má skoro tak ako tvoja 43 x 36 a svokrina je ešte o čosi menšia.
NO a asi z toh onič nebude, lebo ani do chladničky sa mi 40 cm nezmestí - teda zmestiť by sa aj zmestila, ale to by podložka musela byť presne taká veľká ako torta a to nejde

adul67
12. mar 2012

kočky potrebujem nejake torty kamiony lebo na gogli som nič pekne nenašla mam na nedelu robit kamion a ja autam vôbec nerozumiem ak mate niečo uložene prosíííím 😒