Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

chudadka
22. júl 2013

@jenie123 krasne torticky 🙂

chudadka
22. júl 2013

@mysiatkoo Vyzera super 😵

lussy23
22. júl 2013

@vlada111 nechápem... ja zvladnem jednoduché tortičky, ved s nimi som začínala.

lussy23
22. júl 2013

@zabkakwa krásna
@sisix krásne
@muffinka8 krásnučké

lussy23
22. júl 2013

@vlada111 ja s arada pušťam do zložitých vecí. keď niekto dokáže na prvý raz urobiť 3d tortu, postavičky, dokážem to aj ja. na september robím Noachov koráb. Nič zložité. 🙂

aduskatt
22. júl 2013

@lussy23 myslis Noemovu archu? 🙂 aj so vsetkymi zvieratkami?

muffinka8
22. júl 2013

@lussy23 citujem ťa: "... keď niekto dokáže na prvý raz urobiť 3d tortu, postavičky, dokážem to aj ja..." 🤐 tak to pŕŕŕŕŕ 🤐 týmto by som sa v živote neriadila. Každý je osobnosť, každý má talent na niečo iné a ten kto talent nemá musí drieť a makať keď sa chce vypracovať.
A preto ak mám talent na hudbu, spev tak sa nebudem chcieť stať vrcholovým športovcom predsa.

Preto radšej spraviť 100 jednoduchých ale krásnych a prepracovaných tortičiek ako jednu 3D alebo neviem ako zložitú a spackanú 🙄 a pomaly postupovať k tomu náročnejšiemu. Všetko musí mať pevné základy, či je to dom, vzťah, a aj obyčajné pečenie a zdobenie.
Nebudem sa púšťať predsa do zdobenia ak neviem upiecť chutný korpus, či plnky. Nebudem tráviť čas nad modelovaním, keď mi ešte nejde poťahovanie. Nebudem robiť jemné krajky a 3D postavičky keď neviem pekne spraviť ani jednoduchú kvetinku, alebo iné. .... atď.
A aj tu platí, že menej je niekedy viac.

pristela
22. júl 2013

@zabkakwa ooo ta 50-tka a 70-tka su uzasne aj coko , mnaaaam , sikulka 😵 😵

raduska12
22. júl 2013

Baby ako zafarbím marhmalow polevu ? Kúpila som si žltú - práškovu .. to tam len primiešam ?

aduskatt
22. júl 2013

@raduska12 rzopustit v alkohole a vmiesit do hmoty, pripadne, dat k cukrikom, ked su este rozpustene a spracovavat potom s cukrom

raduska12
22. júl 2013

@aduskatt aha tak sa teda musí marshmalow ešte miešať aj s cukrom 😅

aduskatt
22. júl 2013

@raduska12 mozno som zle pochopila........myslela som, ze chces z cukrikov robit potahovku na tortu

zabkakwa
22. júl 2013

@pristela ďakujem 🙂

akzuzs
22. júl 2013

@jakelina a kupovala si cez net alebo v predajni?

raduska12
22. júl 2013

@aduskatt áno áno z marhmalow , ale myslela som , že ich dám len rozpustiť .. ale kukla som už nekaé recepty a , že to treba aj s cukrom . Môžem sa spýtať ešte pár otázok ? idem piecť 1, krát tortu dcérke k narodeninám a ešte som ani nezačala a už som z toho mimo

aduskatt
22. júl 2013

@raduska12 najskor si treba ujasnit, aku tortu chces upiect, potom si popozerat recepty, pripadne videa a pytat sa🙂 resp, kludne sa pytaj, co nevies, alebo nenajdes, radi odpovieme, ale napr receptov na korpus je na nete asi 2545679452655 a mozno aj viac, takze to sa pytat netreba, to staci len najst ten, ktorý Ti vyhovuje🙂

raduska12
22. júl 2013

@aduskatt no hlavne s tou tortou je problém , že neviem akú presne má to byť pre 3O ľudí , neviem sa rozhodnúť či obdlžnik alebo kruh . Poschodovú si netrúfam , potom neviem či je lepšie mať 2 či 3 pláty , a s krémom by som chcela smotanový nie maslový , a tam by som zas chcela nejaký overený dobrý 😉 😉

aduskatt
22. júl 2013

@raduska12 tak ci okruhlu alebo stvorcovu Ti asi neporadime, to uz musis ty vediet, na nete je vela obrazkov hotovych torticiek, tak sa popozeraj, ktora sa Ti paci. Kazdy ma iny vkus, takze tu tazko radit. recepty na koprpusy a plnky nami overene su napr aj tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
takze staci citat, citat, citat🙂

pipka
22. júl 2013

@lussy23 Tak ak Noemova archa aj so zvieratkami nie je nic zlozite ...tak to si teda trufas...lebo ja uz peciem dva roky a teda neviem, ci by som si trufla toto len tak z fleku povedat 😅 😝
ale drzim ti palce, nech sa ti podari 😉

jakelina
22. júl 2013

@akzuzs přes net, ale už vůbec nevím kde, mám ji fakt dlouho.

pipka
22. júl 2013

@muffinka8 ja som jej chvostik ani nehladala 😉 ved to moze byt simpanz alebo ina opicka, ktora ani dlhy chvost mat nemusi 😉 😉 😉

inak ja bezne ani Mickeymu ani Minnie chvosty nerobim 😅 ved aj tak su obleceni, tak maju chvost akoze pod suknou alebo pod nohavicami 😀 😀

jakelina
22. júl 2013

@pipka chvostík se na veřejnosti prostě neukazuje!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

pipka
22. júl 2013

@jakelina majka prosiiim ta, nemas niekde po ruke ten tvoj fotopostup na traktor? moooc dakujem 😉

raduska12
22. júl 2013

@aduskatt krém so našla 🙂 rozhodla som sa pre Obdlžnikovú tortu , len ešte plech musím zháňať 😀 korpus ešte vybratý nemám , ale zas som ostala vysieť pri tej poťahovke 😠 nechápem to zas akosi ... podla čoho mám pridávať cukor ? a vlastne koľko tých cukríkov potrebujem ? kúpila som dnes Jojo 4 ks po 80 gramov , farbiť budem na žlto , (no z jedného balíka čiže z 5 by som si chcela nechať aby som mohla spraviž trávu a meno) . bude mi to stačiť na priemer 3O cm - 25 cm ? 😅 😅 😅 😅

pipka
22. júl 2013

@jakelina preeesne tak 😀 😀 😀

pipka
22. júl 2013

@jakelina cmuk !!! 😵

aduskatt
22. júl 2013

@raduska12 tak si urob bielu a farbi ju nasledne vmiesenim farby tak, ako budes potrebovat. NErozumiem, co nechapes ohladne toho cukru

jakelina
22. júl 2013

@raduska12 na velký obdelníkový dort budeš potřebovat víc jak kilo potahu, tak bych udělala asi ze tří sáčků, ale nevím jak velké máš žlutý potah a zbytek bílý a dobarvila na zeleno a na ostatní barvy jaké potřebuješ. Tady ta hmota z bonbonů se těžko barví na syté barvy, tak dej pozor aby se ti nerozpadla.
Docela tě obdivuji, že hned jako první pokus děláš dort pro 30 lidí. Já bych si to zkusila na nějakém malém dortu pro rodinu a pak teprve šla do takového velkého dortu pro tolik lidí.

jakelina
22. júl 2013

@pipka ještě štěstí, že tu není Žanetka, aby nežárlila 😀 😀 😀