Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zajo79
19. apr 2009

kocky, drzte mi palce, ja idem piect v piatok potahovanu tortu...dufam ze vsetko dobre vypali.

cesto mramorove, plnka z ladovych gastanov s bananmi a dzemom..a potah takyto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5146 ..teda...xixi...dufam ze kvetinky sa mi aspon priblizia k tym na fotke.

a este mam dotaz...ked tortu prekrojim na dva krat... do ktorej casti mam dat banany, dzem a plnku?? a ako to rozdelit?

vinka
19. apr 2009

Zajo to je na tebe.Ja som džem dávala pod plnku a ovocie na plnku.Ja som dávala ovocie len do jednej časti.Do druhej len džem a plnka.Ale možno sa to robí ináč.Ale mylím si,že to je len na tebe ako to dáš. 😉 Vela štastia vyzerá krásne. 🙂

zajo79
19. apr 2009

😅 no neviem ako dopadnu kvetinky - ostatneho sa nebojim. 😝 nakoniec to dopadne tak,ze pohorim na niecom inom.... 😅 to mate tak, ked sa to ma podarit, akurat sa to pose.ie...priatel ma meniny, tak drzte palcee.

myslim ze ovocie aj hore, aj dole bude uz moc 😉

cessy
19. apr 2009

ako robi ten mramor?to sa nakoniec prida farba a premiesi??

cessy
19. apr 2009

kde najdem recept na krem do ktoreho sa dava cokoladka ladove kastany??dakujem

zajo79
19. apr 2009

nie.
oddelis jednu tretinu, zafarbis.

potom vyvalas 2/3 na hada, udlapka sa vrch, prida sa nato taky isty had z toho zafarbeneho cesta, akoby sa to "vyzmycha" - tak zatoci, ako ked sa zmycha pradlo, a potom sa to stoci ako had...a tak sa to opakuje tri krat.
a cim viacej sa to opakuje, tak tym je ta struktura mramoru jemnejsia.

pockaj, skusim to najst
😉

zajo79
19. apr 2009

mne sa pacia tie vselijake pomocky na zdobenie toho marcipanu - len na prilezitostne pecenie - kto by to kupoval??? 😕

cessy
19. apr 2009

no len som pozerala s otvorenou pusou 😕 😕 😕

cessy
19. apr 2009

a este otazocka korpus sa dava tou castou co sa pecie, zo spodu na vrch????? 😨

cessy
19. apr 2009

mam ja teda nedostatky ☹ 🙄

cessy
19. apr 2009

mimikyky dakujem, ale myslela som potah 😉

mimikyky
19. apr 2009

cessy, a nechcela si aj krém??????????

cessy
19. apr 2009

za kremik dakujem uz ho mam opisany v knizke 😉

zajo79
19. apr 2009

cessy, je to lepsie pretocit, lebo to mas potom zarovnane...alebo este lepsie, ked sa to upecie, tak poloz formu "hubou dole" - sa to pekne zarovna.

tiez som zaciatocnik co sa tyka toriet, rada peciem, ale jest to nemusim, ale tie potahovane sa mi pacia 😀 len dufam ze to dobre dopadne 😀

len mam taky pocit, ze v piatok vecer ked budem robit kvetinky budem dobre hresit 😀

cessy
19. apr 2009

zajo este ked bude korpus teply?? 😕 😨 treba otociť??

mimikyky
19. apr 2009

cessy,hneď

cessy
19. apr 2009

a nezdusi sa to??alebo to treba dat aj von z formy.........vypytujem sa, lebo som fakt asi nemozna 🙄

zajo79
19. apr 2009

hej, sa to zarovna a budes to mat zvrchu rovne...

este som to nerobila, ale vraj sa to tak robi 😅 vyskusam, vo stvrtok vecer upeciem korpus, v piatok doobeda ju budem plnit, a vecer dufam nanesiem marcipan.napisem ako sa to podarilo 😕

tie kvetinky tam popritlacam? ci prilepim niecim? vodou ked to potriem bude to drzat??? 😕

zajo79
19. apr 2009

neviem, hadam nie 😀

ale ocakavam co odpisu baby 😀

srsnicka
19. apr 2009

ahojte, já to raději odříznu, když je to vychladlé, když jsem to obrátila ještě teplé, tak se to zmáčklo a uprostřed to bylo takové tužší a tvrdší 😒 jinak dnem vzhůru 🙂 je to lepší 😉
mimikyky - gratuluji k přeměně - kolik jsi shodila? Co jsi jedla a jak jsi cvičila 🙂 to je otázek, co, prosím do IP, díky 😵

mimikyky
19. apr 2009

ja otočím hneď keď vyberiem z rúry, a ešte otočím aj rozkrojený plát, aby bola fakt rovná

cessy
19. apr 2009

ja som tie kvetinky robila na sparatko a potom som to pichla so torty 😉

srsnicka
19. apr 2009

zajo, vodou mi to moc nedrží, ale nedělám s gumpastou, já je přilepuji bílkovou hmotou - tím, čím se zdobí perníčky - a dobře se s ní i píšou nápisy 😉

zajo79
19. apr 2009

tak niiic, budem to robit ako doteraz, odfiknem to nozom.

😝

srsnicka
19. apr 2009

zajo zkus to, třeba máš lepší těsto 😔

mimikyky
19. apr 2009

zajo, ale veď keď otočíš ten odrezaný plát, bude rovná

zajo79
19. apr 2009

aky odrezany plat otocit??
to co odrezem mam otocit???? 😕

zajo79
19. apr 2009

neplaste ma 😀 asi si sedim na kabli