Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
12. jún 2012

@pristela ved si sama povedala, ze uz krabice..... neeeee.... 😝 ............... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
12. jún 2012

@mamina1978 moja, aLE TY SI INY PROVOKATER.......som zvedava aku lahodku najdes po tom cajniku 😝 😝 😝

zuul
12. jún 2012

@mariann2 dakujem pekne. to lesne ovocie je super, mam marhulky a visne zo stromu tak este pridam jahodky, taky mix.

pristela
12. jún 2012

@mamina1978 ale ak toto robili amíci , plnka tam isto nieje a pch to by sa zvládlo !!! Slováci su lepšíí ! 😀 😀 😀 pockaj vymyslím "sutaz" z takymito zadaniami a to este len uvidime 😅 😅 a vyhra bude tanier potahovky aj s lyžicou 😝

zuul
12. jún 2012

dievcata pod potah davam vzdy rovnaku plnku teda 3dcl mlieka, 3 lyzice prask. cukru, 3lyzice hrubej muky, vychladnut miesat z maslom. ked treba tak pridat coko, ak je to k coko torte. a ked ku bielemu korpusu tak len smrnc vanilkov extraktu.
aky robievate vy podklad pod potah?

pristela
12. jún 2012

@zuul maslo vymiesané s trochou prask.cukru, kakaom, korpusom , vsetko vymiesat na uplne hladulinku masu a hotovo 😉

mamina1978
12. jún 2012

Ako spravne vystuzit poschodovu tortu ............................... 😉 🙂 🙂
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://cakefairytales.blogspot.de/2012/01/how-t...

aduskatt
12. jún 2012

@mamina1978 ani nehovor, idem vystuzovat vo stvrtok a uz teraz mam mraz po chrbte z toho.........

mizulienka
12. jún 2012

@weronnka18 citronovy krem, mnam, napises nam prosim recept?
k citronovemu kremu...hmm mne tam nejde ziadne ovocie, nebilo by sa kazde ovocie s takym kremom?

zuul
12. jún 2012

@pristela orezky korpusu? a ked nie su orezky?

aduskatt
12. jún 2012

@zuul miesto orezkov sa daju pouzit aj detske piskoty🙂)

zuul
12. jún 2012

@aduskatt d. tak dnes skusim taky krem. cmuky 😉

daniz
12. jún 2012

@mia114
@dm1 to so ja dávala recept ty máš recept na višňový krém?

Biela orechová plnka : na 100 g mletých orechov, ide 3/4 dcl horúceho mlieka - zaliať a nechať vychladnúť. Pridáš 100 g pr. cukru a 100 g masla.Všetko spolu miešaš do biela.

zani2877
12. jún 2012

@aduskatt díky Broňa 😀 😀 😀 Ale chcela by som úplne že presný postup. Som začiatočník 😀 😀 😀

vecernicci
12. jún 2012

@jakelina u nás to mají normálně v drogerii, tam co mají aroma a barvičky 😉
@aduskatt no právě proto jsem zkusila koupit tu tekutou, fakt tu nejlacinější z drogerky a za deset minut je suchá a pak se už nerozmaže 🙂

aduskatt
12. jún 2012

@vecernicci no tak skusim, ak u nas niekde taku najdem.zatial som objavila len zltu na vajicka☹ otrasny sortiment

aduskatt
12. jún 2012

@zani2877 aku velku formu mas?

mishulle
12. jún 2012

tak dneska půjdu pro syna do školky jak masovej vrah, barvila jsem hmotu chrismas red gelovkou a zapomněla jsem si vzít rukavice 😀

mishulle
12. jún 2012

holky nemáte návod na nějaké drobné bílé kvítky mezi růžičky na dort? něco jako nevěstin závoj, nebo prostě drobný bílý kvítečka

mamina1978
12. jún 2012

@pristela S takymto stojanom to hravo zvladnes ......... 😉 🙂 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
12. jún 2012

@larah ej veru.....nechala som sa ňou @lamps inšpirovať...... 😵 😵 😵

dada2007
12. jún 2012

@florentina noooooooo.............tu ma napadá......že by tú drevenú debničku s pilinami a flaškou? 😕 😵 júúúúúúúj........dakujéééééééééém 😵 😵 😵 😵

dada2007
12. jún 2012

@janula.h dakujem aj tebe.......velkostne uvažujem, že to dám na cca4 kg....to bude stačiť......nejdú všetci 😝

zani2877
12. jún 2012

@aduskatt 26cm

jakelina
12. jún 2012

@weronnka18 možná bych dala zavařené mandarinky, ty se mi k citronovému krému hodí

mamina1978
12. jún 2012

@dada2007
a co nieco taketo elegantne...... 😉 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=Vldv6CunvD4
mamina1978
12. jún 2012

@mishulle kuk o stranku dozadu som prave davala video postup na drobne biele kvietky medzi ruze.... 😉 🙂

mamina1978
12. jún 2012

@mishulle ja som s nou farbila tie formulky a mala som ruky cistucke ...... 😉 😵 😵 😵 😵
Ked si natries ruky stuzenym tukom 2- 3 minutky nez ides farbit, tak po farbeni zmyjes zostatok farby do poslednej skvrnky. A hmote ta troska tuku nevadi 😉 😵 😵 😵

andrejecka
12. jún 2012

ja sa chcem pochváliť mojou prvou tortičkou, nieje taká pekná ako tie vaše, ale časom to snáď aj mne tak pojde

adrianai
12. jún 2012

@mamina1978 no zaujalo ma to "množstvo" krému vo vnútri 😕 veď to sa musí "prášiť z huby" keď to človek je, nie? Ak robievate podobné torty, plníte ich normálne s krémom ako bežne alebo takto poskromne? 😅