Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
19. apr 2009

aha uz to chapem.......dakujem

cessy
19. apr 2009

zajo aj mne to trosku trvalo 😀 ale uz som pochopila 😀

mimikyky
19. apr 2009

no, ja rozrežem na tri pláty, natriem levárom, na spodný dávam keď decká chcú banán,krém, na vrchný len krém,, a ten vrchný plát položím otočený,,a je rovná

zajo79
19. apr 2009

naposledy mi to mramorove cesto dost napuchlo, tak to aspon takto zuzitkujem 😵

mimikyky
19. apr 2009

vyskúšaj 😉 uvidíš, bude to tak ok 🙂

zajo79
19. apr 2009

bud budem plakat cely piatok vecer ked sa mi nepodari alebo budem v sobotu za gazdinu roka 😀

zajo79
19. apr 2009

dik za rady.

cessy
19. apr 2009

zajo neboj, podari sa ti, potom dufam ze hodis aj foto tvojho dielka 😉

mimikyky
19. apr 2009

bude to super,krémom sa to spraví,uvidíš 😉 plač nebude 🙂 🙂 🙂

zajo79
19. apr 2009

dakujem za prejavenu doveru 😀

maslovy krem asi pod ten marcipan,ze?

cessy
19. apr 2009

mimikyky este ze si tu, aspom nas ma kto podporit, pravda zajo.... 😵

cessy
19. apr 2009

zajo ano trosku potriet, aby ti potah lepsie prilnul 😕

zajo79
19. apr 2009

ved to!!!
len horsie,ze ked to budem robit cez den, tak nemam internet, ja som dost stresman, takze si to uzijem

zajo79
19. apr 2009

teoriu ovladam ..

idem hajat, dobru nocku kocky.

cessy
19. apr 2009

ja sa tiez pre dnesok lucim, peknu noc....

netmona
20. apr 2009

jaj,,ten marcipan,,,som to docela zvládla,,ale som len pozerala 😀

cessy
20. apr 2009

netmona daj foto diela.... 😉

cessy
20. apr 2009

haloo
tu nikto nieje??
chcela som sa opytat, ako spravit poschodovu tortu , ked nemam malu okruhlu formu.... ☹ , budem musiet uvarit v klasickej 24cm a potom orezat?? 😕

zdenallicka
21. apr 2009

Zkus to upect v hrncich... 😉

cessy
21. apr 2009

v hrnci??a potom to ako z tade dostanem?? 😕 😕 😕

alionuska
21. apr 2009

Cessy,normalne si poloz hrniec-aku otrebujes velkost na papier a obkresli ho.Ten vystrihnuty kruh si daj na spodok hrnca a donho potom cesto,ktore budes v tom hrnci piect.Nic nevymastuj.lebo sa ti to pekne neupecie...len tak to upec.Ale aby ten hrniec nemal plastove usi...!!
Ked bude torta upecena(pri 180 do ruzova a potom stis na 150 stupnov a dopekaj) tak ju len obrez nozom,tie okraje a vyklop...urcite sa ti podari! 😉
a ak sa bojjis,ze to z toho hrnca nedostanes,tak si daj na spodok aj dva papiere...hociake z pisanky,alebo kancelarsky. cau.
Ja prave odchadzam pre malinku do skolky a potom idem do Bratislavy na prvostupnovy skrining,kvoli babatku,aby vedeli,teda aj ja,ze je v poriadku...DRZTE nam palce...pa pa

mimikyky
21. apr 2009

alionuska, dobre vedieť 😉
a držím palčeky!!!!! 🙂

cessy
21. apr 2009

alionuska ako vzdy dakujem pekne.... 😉 😉 😉 este ze ta tu mam
aj ja drzim palceky....potom daj vediet ako sa drobcek ma 😉

cessy
21. apr 2009

ahojte chce sa opytat, čo je to za hnotu K2???pozerala som to na jednes stranke.....ali pisala si ze je mandlovej chuti....da sa aj farbit??ako sa to skladuje??ako sa s tym pracuje??nemate skusenost??

mimikyky
21. apr 2009

cessy, ja nie

cessy
21. apr 2009

mimikyky dakujem 😉 mozno niekto iny poradi...mozno alionuska....ta uz o nej nieco pisala 😵

stresmenka
21. apr 2009

Cessy aka hmota nece sa mi čítať ☹

stresmenka
21. apr 2009

essy K2 je hmota na poťahovanie tort je super j ako plastelína veľmi dobre sa s ňou pracuje aj farbí sa dobre len keď máš práškové farby musíš dať do nich kvapku vody aby sa zrnká rozpustili a pomali pridávať do hmoty 🙂 odporúčam ti ju. Vinka s ňou poťahovala ten bazén pre syna 🙂

cessy
21. apr 2009

lebo par stran do zadu, uz ani neviem kto tam dal link na take kadejake cukrarske potreby a tam som tu hmotu nasla a zaujala ma.nieje ani draha...
ja som myslela ze vinka robila ten bazen s haribo cukrikov.... 😨

stresmenka
21. apr 2009

Nie nie ja som jej tu K2 dala 🙂