Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
6. aug 2011

@vejinka ty ides robit auto? a ake?

vejinka
6. aug 2011

@katy1979 heh ja si trufam na nieco taketo..: poziarnicke auto vedla sam s hadicou ako hasi horiacu trojku..to som vymyslela vcera v noci ked som mala plnu hlavu dortomanie 😀 😀

vejinka
6. aug 2011

tak taketo by malo byt ale ci budeeee 😀

vejinka
6. aug 2011

uz aj plosinu som skusala z plasteliny ale padala svina jedna.. 😅

vejinka
6. aug 2011

a otvorene dvere asi nebudu

mrka2
6. aug 2011

@reruna ty brdo, ku kave??? tak to je skoda ku kave, to aspon pozvi niekoho na navstevu,nech sa pokocha! super! 😵

jakelina
6. aug 2011

@reruna ta dorta je krásná.
@katy1979 musela jsem se smát, jak jsi popisovala, že malému dáš do židličky všechno možné jídlo, aby byl klid. Já to tak taky někdy dělám, ale potom musím umýt celou židličku, jeho a okolí do dvou metrů kolem židličky 😀 😀 Ale hlavně, že je chvilku klid. 😉

vlada111
6. aug 2011

@vejinka veď to je tuším ten požiarnik z Jim Jam 🙂 . Tak to držím palce 🙂

vlada111
6. aug 2011

@jakelina tak to závidím, u nás židlička nula bodou 🙂

janulkamartinko
6. aug 2011

Ahojte dievčata,prosim Vas o radu myslim ze sa tu pisalo o čokoladovej MMf no nejak som asi slepa a nemožem to najst,našla som tuto http://www.tortyodmamy.sk/cokoladova-cukrikova-... ,len neviem ci tam treba aj tu šlahačku a ide tam tak malo cukru? alebo mate prosim vy nejaky overeny? Dakujem 🙂

mizulienka
6. aug 2011

@yamahafazer to si asi mne hovorila o tych gumenych deckach 🙂 krasne torty obidve, ja som si tiez zaobstarala decky, sa tesim, ked bude moznost pouzit 🙂
vsetko najlepsie k narodeninam prajem :0)

@reruna krasna torta s tym pavom, ja som tiez nasla sablony z lidlu co som mala, tiez vyskusam ci to pojde 🙂

@mrka2 torta krasna, vcera je tiez suprova 🙂

romanelka2
6. aug 2011

Prosim o recept na cokoladove cesto take piskotove Dakujem 🙂 😉

katy1979
6. aug 2011

@vejinka plosinu si vymodeluj a nechaj vyschnut potom snad drzat bude. tak z takeho auta by som mala zaludocne vredy

lussy23
6. aug 2011

@reruna - krásna

zlatat
6. aug 2011

Ahojte - tak konečne mám fraj. Torty upečené, poodovzdávané, už mi prišla aj jedná spätná reakcia, že je fantastická.
Tento týždeň som mala 4 torty a prišla som na to, že je to moje maximum ... včera som ozdobovala, poťahovala 3 torty a už som bola nervózna, lebo som toho už mala dosť, unavená, do toho decká robili sprostosti, zlostili ... no koniec.
Dve torty boli bezlepkové, jedna bezvaječná a nemliečna ... no fuška to bola.

jakelina
6. aug 2011

@zlatat no ty jsou naprosto luxusní. A jak jsi udělala tu nevaječnou a nemléčnou, to si vůbec neumím představit. 😒

zlatat
6. aug 2011

@jakelina ďakujem - natrápila som sa statočne, mesiac som hľadala recept a dolaďovala, skúšala, lebo aj keď som niečo našla a vyskúšala, tak sa mi to nepáčilo, nechutilo nám to. Nakoniec som našla na dortománii a prerobila ho podľa seba.

mrka2
6. aug 2011

@zlatat tak tie su prekrasne! vsetky do jednej! prosim ta, tie stromceky ihlicnate,to mas na to nejaku formu,ci to len noznickami nastrihavas?

lussy23
6. aug 2011

@zlatat - nádherné fotky a tie kvietky ako nozajstné.

zlatat
6. aug 2011

@mrka2 je to silikónová formička
@mrka2

zdenallicka
6. aug 2011

@zlatat Nádhera!!!!

A mohla bych tě poprosit o recepty na ty bezmléčné a bezvaječné? Asi mě jeden taky takový čeká..😝 Děkuju!!

svetielkoand
6. aug 2011

@vejinka jej, tak drzim prsty nech sa auto podari, ja by som si nan netrufla ani z plasteliny

dajna11
6. aug 2011

@fatima30 tento týžden od pondelka.no tie štetce su na modelovanie...s hlinou,nejakými hustými farbami....ako pre umelcov....ale tak čo som videla tvary budu super aj na marcipánové fugurky,ked tvaruješ tváričku a tak...stoja 2,50 myslím...sada asi 7ks.

dajna11
6. aug 2011

@fatima30 oslavujeme vonku varíme gulášik a tak,občas vybehnem do vnutra tak mrknem sem....aj ja po večeroch kukám stránky...ked všetci spia...aj muž aj ja,ešteže máme dva notebooky 😀 😀

mia114
6. aug 2011

@zlatat uuuplen krasne torty a ten tomas, nadhera 😵 😵

lusil2005
6. aug 2011

@zdenallicka prosim ta, idem sa pustit do toho piva... ako si robila tu pomazanku? normalne vymiesat tvaroh bambino kys. smotanu a ten zvysok?
a kolko je asi prosim ta pomer toho bambina tvarohu a smotany?

vejinka
6. aug 2011

@svetielkoand heh no je to tazke berem to ako vyzvu.

vejinka
6. aug 2011

@vlada111 ano je to poziarnik sam moje starsie dieta ho zboznuje

zdenallicka
6. aug 2011

@lusil2005 Berunko, já dávám jeden tučný tvaroh, dvě tři lžíce zakysanky, dvě tři lžíce bílého jogurtu, sůl, křen nebo česnek. Sýr nedávám vůbec na tuhle "pěnu"..🙂

vejinka
6. aug 2011

@lusil2005 ty si este doma?