Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
18. okt 2011

@mizulienka ja tak isto ako danka. logo by som vynechala, hore nejaky velky kvet a po bokoch artistry... 😉 krasne, elegantne.

adrianai
18. okt 2011

baby, prosím vás ako farbíte ak farbíte obyč. farbami z drogérky? ja som išla vyskúšať svoju prvučkú ľaliu, no s farbením som stroskotala...mám iba gelové a potom tie obyč. farby, nasucho mi to nedržalo a keď som dala alko, tak to nieje vôbec také ako chcem 🙄 či treba iba práškové? Ď.

dm1
18. okt 2011

@mizulienka urob jej tu pivonku ktoru uz dlho chces urobit na torticku 😉

dm1
18. okt 2011

@adrianai ja farbim praskovymi ale origos z cukrarskych potrieb nie z drogerky

mili01
18. okt 2011

Ahojky baby, chcela som Vám všetkým poďakovať.. v nedeľu sme krstili našu dcérku a ja som jej piekla tortu. Torty som už piekla i predtým, ale nikdy nie s marcipánom, stále len s čoko polevou... samozrejme pre moju princeznu som chcela krásnučkú... a na základe Vašich rád, ktoré som tu v sobotu narýchlo prečítala sa marcipán i torta podarili... samozrejme chybičky sa nájdu (a spústa, nabudúce budem musieť riadne "vyhladiť" podklad!!!!) , ale ako moja prvotina to dopadlo ok a všetci chválili, mama nechcela veriť, že som ju robila ja 🙂 Takže ešte raz všetkým ďakujem!

mizulienka
18. okt 2011

dakujem dievcata, aj ja mam na to taky isty nazor 🙂

@dm1 Dani objednala som si konecne tie silikonove zilkovace na pivonku z cukrarskych pomocok...inac, ako sa to pouziva??? 😀 😀 😀 😕

vlada111
18. okt 2011

@dadka212 Ja už viem čo to bolo, nože sada. Ostatné vieš otvoriť u mňa, takže po mne ti nezostane. Daj mi vedieť, čo ti zostalo, kuknem či sa mi to nezíde. 😉

zlatka10
18. okt 2011

@zdenallicka škoda, že si tak ďaleko, tie žabky sú nádherné. Ja na žabky trpím, má plavecké jasličky Žabiatka, hneď by som si takú na výročie objednala! 🙂

dm1
18. okt 2011

@mizulienka tak predsa si objednala si pisala ze uz nemozes 😀. neviem ako sa robi s tym konkretnym ak je z oboch stran teda 2 casti tak vyvalkas na tenucko pritlacis zilkovanie z oboch stran a vyrezes a je to. alebo najskor vykrojis, stensis a potom otlacis zilkovanie zalezi ake to budes mat hrubo vyvalkane a ake to chces mat

zdenallicka
18. okt 2011

@zlatka10 Ty žabky nejsou moje.. 😀

adrianai
18. okt 2011

@dm1 tie asi dobre chytajú, však? budem si musieť zaobstarať 😝

mizulienka
18. okt 2011

@dm1 nemohla som odolat 😀 strasne 😕 mna ten torty biznis znici 😀

broucek2
18. okt 2011

@mizulienka logo bych nedávala a zdobení kytky nebo artistry bude super

mizulienka
18. okt 2011

@broucek2 dakuje, tak je rozhodnute :0)

zlatka10
18. okt 2011

@zdenallicka neva, ale sú super, vďaka aspoň za foto 🙂

broucek2
18. okt 2011

@mizulienka pracuji v bance a asi bych nebyla nadšená, kdybych dostala dort s logem za moji ochotu, pokud by to nebyl dárek přímo od zaměstnavatele

vlada111
18. okt 2011

@daducha juj tak to máš super, ale zase je to o držku, zorganizovať to ☹ . Zaslúžiš si to 😉

vlada111
18. okt 2011

@mia114 čo si? veď im nič nechýba 🙂

vlada111
18. okt 2011

@jakelina veď je super. Aj na stretku sa to kočkám točilo, ohli drôtik ako potrebovali bolo. Ale Danka ti asi poradí lepšie.

vlada111
18. okt 2011

@mizulienka ani ja nie som za logo.

vlada111
18. okt 2011

@mizulienka Luci hoď sem prosím link aké žilkovače na pivoňu 😉

dm1
18. okt 2011

inak baby pislala mi kamila z MMB ze bola na tovar a ze uz ma aj tu zelenu podlozku. tak este kittynky a posle nam to 😵

broucek2
18. okt 2011

můj dnešní úlovek a malá pomocnice. Jinak to bylo zajímavé nakupování. Prý 500,-, jenže měla jsem u sebe jen 400,-, tak prý o.k. Nepočítala jsem, že se tam zastavím

dm1
18. okt 2011

@broucek2 jeeej vy tam máte cinakov takych? aj ja chceeeeeem. a vidim tam aj veci co som objednavala na tom MMB

broucek2
18. okt 2011

@dm1 Byla jsem v Sapě ve velkoobchodě pro vietnámky. Mají toho ještě o něco málo víc (hodně stejného jako na MMB), ale už fakt nebyly peníze.Zase příště. Jen je blbý, že jsem chtěla lístky růží a ty neměli a zítra je potřebuji, tak budu muset někde shánět

broucek2
18. okt 2011

Holky, nepoužíváte někdo toto http://www.dortisimo.cz/eshop/pomucky-na-modelo... ? Jaké máte zkušenosti?

mizulienka
19. okt 2011

@vlada111 Vladi take nieco
http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1258/Peon...
snad s tym budem vediet narabat, lebo somsi zobrala aj vlci mak 😀 😀 😀

bzucinka2
19. okt 2011

@dm1 tak to je suprova cena, ja si myslim, ze aj keby si to kupila a predala po 10-12, tak sa ti po nich zaprasi, ak ovsem nie je vysoke postovne 🙂 ja sa hlasim ako prva 🙂 ale v 30 kusoch su asi rozne druhy nie?

bzucinka2
19. okt 2011

@broucek2 super nakup u nas cinaci nic nemaju ☹

@dadka212 kde siiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, potrebujem to cislo na teba 🙂

bzucinka2
19. okt 2011

@dm1 su tam super ceny a ceru by sa dalo nakupit, len musis najst stranku kde netreba zo vsetkaho milion kusom ozaj a ako sa povie ta podlozka na marcipan s potlacou? ako je napisane na krabici neviete?