Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

danciacik
22. okt 2011

@lusil2005 tak to si trafila 😀 😀 😀 . My máme s mužom dohodu, aby som náhodou nevrieskala na deti kvôli svojim nervom tak môžem vrieskať na neho 😀 😀

danciacik
22. okt 2011

@lamps žehlenie ani nespomínaj 😝 mám plný balkón ale mňa ešte furt straší DPH-čko ale na utorok mám jednu tortu a ďalej ešte neviem.

lusil2005
22. okt 2011

@danciacik ty tiez uctujes??? 😀 ja mam este styri firmy dorobit 🤐

lamps
22. okt 2011

@lusil2005 no to ti verím, ja mám zatiaľ na 5-teho už tri 😀

lamps
22. okt 2011

@lusil2005
@danciacik vy ste tiež účtovníčky? To je sranda aj ja som len ja som akosti vyšla z cviku, počas materskej - 11 ročnej v kuse som to zavesila na klinec, pri deťoch sa to nedalo.

lusil2005
22. okt 2011

@lamps 😀 😀 😀 to verim. ja mam tiez nervy ked mi tu mala pobehuje, maly mrnci a ja plnu hlavu cisiel... a do toho mi este niekto zavola ze chce tortu 😀

vlada111
22. okt 2011

@ikula2 kráásne

danciacik
22. okt 2011

@lusil2005 no ako odušu, na doma mám cca 5 firiem a do 6-tej čochvíľa aj nastupujem do kanclu 😀

@lamps žeby sme tu boli samé účtovníčky 😅

akme
22. okt 2011

@vlada111 krásna torta jemnučka a pritom taká honosná čistá práca ako to že to máš také uhladené ja naplním tortu obrežem zatriem boky a vychladím a keď potiahnem tak mi niekedy vidieť ako sú poukladné korpusy ja vždy dávam 4 a ty?
@lusil2005 tu kvetinku mám aj ja rada je to na tortách veľmi peknučké http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10090039... http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10089951...
@anibas krásne torty čistá práca
Danka ďakujem

vlada111
22. okt 2011

@lussy23 no je na to jedna vykrajovačka, má ju aj tá na českom MMB. Taká ako keby slza. a to je všetko, potom drôtikuješ, vytenšuješ a spájaš 😉

lamps
22. okt 2011

@danciacik no sladké potrebujem, aby sme mali pevné nervy 😀 na účtovníctvo, ale mňa srandy prejdú, keď sa budem musieť do toho znovu dostať 😅 .

@lusil2005 no ja doobeda varím a snažím sa zabezpečiť ako tak chod domácnosti a poobede, keď sú deti zo školy a škôlky doma dobieham, čo som nestihla doobeda a učím sa s chalanmi. Na budúci rok v septembri budem mať zas prváčku, takže je to u nás dosť pestré. Ale aspoň sa nenudím 😅

pristela
22. okt 2011

@danciacik neblááázni , mna by uctovnictvo zabilo 😠 😀 😀 😀 😀

vlada111
22. okt 2011

@akme ešte pred potiahnutím to musíš mať vyhladené bez toho, aby bolo vidieť poschodia. Ja na hrubo potriem mäkkým maslom s cukrom a potom nožom idem po bokom a jemne zotieram tak, že najviac vytrčený korpus musí byť ten, podľa ktorého hladím. Musíš to mať rovné ako alabaster, inak ti poťahovka všetko risuje. Neviem, či som to dobre vysvetlila. Ja dávam štandardne 3 korpusy.

zdenallicka
22. okt 2011

@danciacik Samé nee.. Já vám to trochu narušuju..😀

danciacik
22. okt 2011

@lamps tak tak len aby mi o pár rokov namiesto občianskeho nemuseli vydať zakaľačský, keď budem ako prasiatko objedená 😀

@pristela aaaaaaale čoby, veď rátať na kalkulačke vie každý, len občas k tomu hodíš nejaký ten účtik 😀

pristela
22. okt 2011

@vlada111 ty nezrezavas ? ja zrezavam naplnenu uz stuhnutu a az pak potieram maslom s cukrom, bo ja to maslo tam neznasam tak si myslim, ze to kazdy 😕 preto sa ho snazim davat co najmenej, uz aj potahovku stensujem ako sa len da, aby jej tam nemali vela 😕

danciacik
22. okt 2011

@zdenallicka tak to som rada 😉 že si z iného oboru 😀

pristela
22. okt 2011

@danciacik jaj no ale ja ked vydim cisla, prestavam existovat, dychat, mysliet, prosto nic,uuplne tma 😀 takze ja aj tu kalkulacku obchadzam 😝

zdenallicka
22. okt 2011

@danciacik No, mohla jsem být, ale naštěstí mě to neoslovilo...😀 Já pracuji na tom, aby se děti, co nemají fukční rodiny, cítily aspoň trochu dobře... starám se o ně.. 😵

vlada111
22. okt 2011

@pristela nezrezávam, mne to sedí presne, hrám sa s tým už pri plnení, takže masla pri potieraní mám naozaj málo. Tak málo, že torta má len lesklý maslový povlak a tam, kde bol rozdiel je ho trochu viac.

akme
22. okt 2011

@pristela no veď práve aj ja zrezávam lebo potom je tam veľa masla a poťahovku mám možno 3mm tenkú tak preto tam mám tie nerovnosti ☹ som na to nasr....

danciacik
22. okt 2011

@zdenallicka tak to máš krásnu prácu -klobúk dole. 😉
@pristela to aj ja kým mi nehorí pod zadkom 😀

dm1
22. okt 2011

baby a ja nedavam maslo vobec okolo uz ani nezarezavam. uhladzam len s kremom co plnim torty. ak plnim pravym parizakom tak do zbytku supnem trosku masla a obmazem. len niekedy ked hladim tortu hore ked potiahnem tak ja tak tlacim ze to trosku povoli a zvlkatie niekde bok 😖

dm1
22. okt 2011

dorabam traktor ci bager ci co to je na poslednu tortu a mam hotovo. este kolesa a dozdobit detaily na torte 😝

lusil2005
22. okt 2011

@akme
@pristela vy zrezavate torty? 😕 ja po naplneni vsetko zarovnam kremom ktorym som plnila, a po zatuhnuti na to dam tenku vrstvu masla s korpusom. ale uz to mam zarovnane tym kremom. a ja ze odkial mate furt tie odrezky 😀

katy1979
22. okt 2011

@dm1 traktor ci bager vsetko jedno 😀

@lusil2005 ja to robim tak ako ty. akurat ked mam vrch vypukly tak ten zrezem.

vlada111
22. okt 2011

@dm1 Dani ja to isté, len keď robím ovocnú plnku tak dám maslo s cukrom. Ale inak dávam krém, ktorým plním. Aj tú s ľaliou som potrela čoko krémom.

pristela
22. okt 2011

@dm1
@lusil2005 no ja musim zrezavat bo tu u mna je to ako kyselina 😀
a z tej dobosovej som este musela navyse obkrajovat take tenulilinke bo ako sysle tu stali okolo mna a ze pjosíííííím 😀
moj sa uz aj pýtal, že prečo aj tiramisu neobkrajujem 😀 😀 😀 😀

vlada111
22. okt 2011

@dm1 ja na vrch dávam málinko, plním tortu tak, že vrch mám v rovine, tak nemusím veľmi vyrovnávať.

vlada111
22. okt 2011

@pristela len to máš robotu navyše, ale zase aspoň ochutnáte doma. 😉