Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
9. mar 2010

dakujem za nazory, je pravda ze moj manzel zboznuje puncove gulky, tiez u nas zmiznu ako prve, ale ma stastie, lebo nema konkurenciu, takze sa s nikym nemusi delit 😀 Takisto miluje orechove uliky plnene bananovym kremom, aj navsteve tieto dve chutili najviac. Ja mam radsej vanilkove rozteky, alebo linecke, take suchsie ku kavicke
neurologia uz sa tesim na plienkove foto 😉

sofi07
9. mar 2010

a ked sme uz mimo temy, ja sa tiez pridam, vcera som skusala druhykrat medovnicky, nedaju mi pokoja 😀 , kuk album 🙂

sofi07
9. mar 2010

inak, nasi sa tiez vzdy potesia, ked objavia kusky puncoviny na torte 🙂

neurologia
9. mar 2010

sofi
si mi normalne vyrazila dych ved to su hotove umelecke diela....skoda zjest...krasa...krasa ja som z toho normalne mimac..

alionuska
9. mar 2010

Sofi,ty sa medovnickami mozes kludne zivit! Su krasne!!!!!!!! 😉 😉 😉 😉

henikav1
9. mar 2010

sofi prekrasne, veru to sa nesmie zjest taketo umelecke diela.
zdobis to tou bielkovou polevou, vsak??? A ty ju predtym uvaris nad parou, ci len nechas taku surovu a potom to uschne? Nemam potuchy, ako sa to robi, aj ked ja to asi nikdy robit nebudem, nie som na to dost sikovna, ale obdivovat obdivujem 😉

sofi07
9. mar 2010

jeej, dakujem, ste zlate 🙂 . hej, heni, bielkovou polevou, ale surovou, nie nad parou a to su len take na ozdobu, na jedenie nezdobim, skoda roboty 😀
heni, treba to len skusit, mna by tiez nikdy nenapadlo, ze sa na to dam. nemam ich dokonale, ale na zaciatok som spokojna, po pravde, ani som nedufala, ze raz vobec taketo urobim. 🙂 ale uz pssst, lebo sme mimo temy 🤐

henikav1
9. mar 2010

🤐 🤐 🤐
nie tak celkom, lebo tato poleva sa da podla mna pouzivat aj na potah torty. Len neviem ake vrecusko na to pouzit. Ja som raz skusila obycajny sacok a nevydrzal, ani nehovorim, ze mi to slo vselijako, len nie tak ako som chcela 😀 😀 😀

sofi07
9. mar 2010

heni, 🙂 🙂 🙂 skus kupit tie uzatvaratelne vrecuska, oni nemaju ten spodny sev, s tym sa dobre zdobi, aj si to vrecusko mozes uzavriet, nevysycha tak ta poleva a ani sa nezvacsuje ten otvor. ale vcera som si prvykrat urobila kornutik z takeho pevnejsieho celofanu a uz asi inak zdobit nebudem, velmi dobre sa mi s tym robilo.

hejdita
9. mar 2010

cessy nijako si sa ma nedotkla 😉

no a to som chcela vediet teraz som sa zabyvala co vsetko sa dava do puncoviny a uz to mam aj vysvetlene 😀 😀 😀

henikav1
9. mar 2010

sofi, dakujem za rady, ked budem mat chvilku, tak sa budem vrecuskovat 😀 😀 😀
Inac videla som, ze z tejto bielkovej polevy robili aj take krehke motyliky na mastny papier, aj ho v strede prehli a tie motyliky boli nadherne

sofi07
9. mar 2010

to uz je ina prplacka, musi to byt strasne krehke, ja som motyla skusala z bielej cokolady, je na tom kolaci "ku nedelnej kave" 🙂,

henikav1
9. mar 2010

aj ja som skusala z cokolady jeden jedinky krat, ale sacok sa mi trhal a tieklo to teda vselijako len nie normalne, tak som to hodila do kosa 😀
idem obzriet toho tvojho motylika
uz som popozerala, no krasny, presne ako ta predloha ktoru som chcela kopirovat, ale mne to samozrejme neslo ako vzdy a vsetko. Este ze ja sa nedam len tak odbit, budem to skusat, kym sa to nenaucim 😀 😵 len keby bolo viac casu

vinka
9. mar 2010

Ja mám pocit,že Sofi sa môže aj tortami aj perníkmi živiť. 🙂

sofi07
9. mar 2010

juj, uz ma tolko nechvalte, lebo neviem ako sa mam tvarit 😔 . my mame snehovu kalamitu, tak ideme von, snad sa prebrodime do parku 😉

alionuska
9. mar 2010

Aja sa chystam robit niekedy taku tortu,kde budu presne tie bielkove motyliky...videla som raz taku a zamilovala som sa do nej!!uz iba cakam na nejaku prilezitost...

A Sofi,kde u vas je snehova kalamita???
😅

sofi07
9. mar 2010

alionuska, v Bulharsku, v Sofii 🙂

anibas
9. mar 2010

Sofi ty si v Bulharsku ? 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

No ja som farbila s cviklou - pekná ružová a ked som dala červenú gelovku tak sa mi to rozpadlo, no ja už neviem !!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

alionuska
9. mar 2010

Jeeej,Sofi,tak preto ta prezývka...a ja ze sa volas Sofia 😀 😀

cessy
9. mar 2010

ahojte...co peciete na vikend???
viem ze vinka prsia a alionuska tu svadobnu...este niekto nieco????ja tiez prsia 😉

sofi07
9. mar 2010

alionuska, krycie meno 😀 😀 😀
anibas, no, neporadim ti. a co keby si skusila obycajnu praskovu cervenu a potom do toho gelovku....
cessy, ja nic a vy len romantiku a erotiku 🙂

vinka
9. mar 2010

cessy možno z toho vylezie niečo iné. 😀 zajtra si idem upiecť korpus a naplniť chcem asi vo štvrtok ak nestihnem zajtra. 😉

cessy
9. mar 2010

sofi presne tak a zabudla som pochvalit medovnicky... 😉

vinka ja budem piect az vo stvrtok

zdenallicka
9. mar 2010

NO ty pernicky jsou nadherne!!!!! 😵 😵 😵

Ja budu pect za mesic panenku - uz se na to tesim..🙂 Objednala jsem si na to Formix - pracovala jste s nim nektera?

Kombinace bude svetlunko ruzova, cokoladove hneda, syte ruzova a zelenkava a bila..🙂 Zelenkave a tmave ruzove budou jen ozdibky, zbytek bude ladeny do svetle ruzove a hnede... Je to pro moji neterinku Natalku - bude slavit 4 roky..🙂

A na kveten mam objednavku na Kittynku...🙂 Kamaradcina Amalka bude mit taky 4 roky..🙂 A moji milovane babicce (nasemu rodinnemu andelovi) chci upect andela - nemate nejaky tip? 🙂

zdenallicka
9. mar 2010

Neni tohle pro babi moc infantilni?

Kdyz mne se to hrozne libi... 😵

http://www.flickr.com/photos/40186040@N06/38393...

alionuska
10. mar 2010

Zdeni,ten anjeilk je nedherny...hned som zacala uvazovat ze aj ja mojej mainke upeciem anjelika,lebo aj ona je anjel.Ale pre nu mam uz nieco ine na plane...
Baby,malinka Ala je chora uz druhy tyzden a moje obavy sa naplnili...Saška mala v noci teplotu 38,4 a dala som jej polku cipky do zadocku panadol a studeny obklad na hlavicku..Teraz teplotku nema,ale strasne sa o nu bojim...mam ist k doktorke?Poradte mi...
A CEssy ja robim na vikend 4 torty..z toho jednu tu trojposchodovu... 😝som vcera slahala jak o zivot 😀

henikav1
10. mar 2010

alionuska 38.4 je dost, ak jej liekmi stiahnes teplotu a vidis, ze sa malej ulavilo, nemusis hned letiet k lekarovi, ale velmi ju straz a pravidelne kontroluj. Ak mas dojem ze teplota neklesla, alebo len na velmi kratko a mala je nepokojna, radsej chod k lekarovi

stalida
10. mar 2010

caute diewvcata,pekne torticky ste napiekli, nestihla som reagovat, az teraz. Ali ta krstinova nema chybu, cessy babika aj torticka su na jednicku 🙂 Aj vsetky ostatne su krasne 🙂 🙂 🙂 🙂
Ja teraz robim prsia,zadok a vcera som domodelovala Pata a Mata-ti ma celkom bavili-este si musim premysliet torticku s nimi, ale asi dam ako budu murovat 🙂
Ali, ja by som na Tvojom mieste sla radsej k lekarke nech sa na malicku pozrie-istota je istota-prajem skore uzdravenie.....

zdenallicka
10. mar 2010

ALi, ja ac nematka ti muzu velmi doporucit hodne kojit, aby mela Saska hodne tekutin a ohledne teploty jsem ti tu chtela dat nejake informace, kterych jsem se drzivala, ale bohuzel uz stranka neexistuje..☹

U deti se odecita 0,5st a srazi se teprve nad 38st, takze jsi srazela brzy...

zdenallicka
10. mar 2010

ALi, nemuzou Sasce rust zuby? Preju vam, aby to nic nebylo...😉

Srazi se nad tech 38 proto, ze teprve v tehle teplote se zmobilizuji bile krvinky a zacinaji bojovat proti "vetrelci" (nemoci).. kdyz srazis driv, udelas vic skody nez uzitku a diteti tim do budoucna neprospejes...