Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
23. jan 2012

a skusali ste to kakao z lidla? co je teraz? to je tmave jak slak.

akme
23. jan 2012

@zuba to lidlacke kakao aj čoko je super ja len tie použivam
@daducha a čo je s tými vykrajovačkami? Ja som chcela tie artistry čo máš ty

akme
23. jan 2012

@lusil2005 ja som z toho kakaa že úplne paf je super

daducha
23. jan 2012

@lusil2005 to kakao je super,konecne sa vratili k starej znacke,to Carla bolo desne 😝 .Len si musim zyvknut na polovicne davkovanie,lebo mam potom az moooc hnede korpusy 😀 .
A k tej knihe- prave som si obj. z cakedecorations od Alana,tak dam vediet ci sa oplatilo

daducha
23. jan 2012

@akme budem sa snazit k tomu dopracovat,myslim na to , len mam teraz strasne fofry.Ale hadam to do 2 tyzdnov stihnem

zdenallicka
23. jan 2012

@lusil2005 Jak se to kakajo jmenuje? 🙂

daducha
23. jan 2012

@zdenallicka castello

pristela
23. jan 2012

@lusil2005 cicus ked ju budes objednavat objednas aj mne , ze jo 😅 prosíííím , naj kde je co najviac ukaziek kvetov 😅 som kukala na FB a sliny mi tiekli 😝

inak to kakao som kupila ted aj ja, šmarila som lyžic ako vzdy 😝 a korpusy akoby z afriky pricestovali 😨 😨 sa tiez musim naučiť menej 😅

tak som tu torticku už šmarila na TOMa , bo pri mojej hlave deravej by som na to zabudla 🙄 ale teda pisať postup 🙄 jaj snad tak stačí

daducha
23. jan 2012

Inak baby,ma pred chvilou skoro vystrelo.Poslali mi fotku torty co chcu a je z cukrarne Ludvik.Ja ked som videla ze tam stoji 290 Eur,malem ma kriesili.Asi by sme sa mali nimi inspirovat a poriadne dvihnut ceny 😀 😀 😀 .Boze, ja by som za tortu tolko v zivote nedala 😝 .

mia1111
23. jan 2012

@daducha - a môžem sa aj ja prihlásiť na tie artistry? 😕 😅

daducha
23. jan 2012

Je to tato, som zvedava ako to urobim ,este som sikmu nerobila a matam byt jogurtovy krem

daducha
23. jan 2012

@mia1111 jasne 😉

pristela
23. jan 2012

@daducha jeej 😀 no ale desna pááálka 😕 ani ja by som tolko nedala, skoda ze tam nepisu velkost ani vahu, len pre kolko osob , a to ako vedia aky kusok si kto odkroji? zrovna pri tejto by ma zaujimalo kolkko vazila a aka bola velka, ze tak draha 😝 a neboj zvladnes ja som tiez robila dole tvarohovu a hore biela slahacka, ked spevnis nic sa nestane 😉
a andelička, aj ja si prosim artisty ak su to tie od toho staršieho pána, teda ak by som mohla prosit 😅

mizulienka
24. jan 2012

dobre ranko dievcence, vsetky torty su nadherne, co ste popridavali 😉
chcem sa spytat asi taku blbu otazku 😒 ale ako to robite, ked napr potrebujete viac korpusov z jednej velkosti...
cakate, kym vam plech vychladne, rychlo umyjete a davate don? alebo z kazdej velkosti mate 2 kusy?
idem roit obdlznik ale mam taku velkost iba 1 plech, takze budem musiet nechat bezat ruru, kym plech vychladne 😒

dajna11
24. jan 2012

@mizulienka no ja tak robím...aj ked robím okrúhlu a chcem vyššiu....plechov mám našťastie dosť,ale ráfiky len po jednom🙂

dajna11
24. jan 2012

@daducha čooooooooo?to tam asi zabudli dať čierku pred nulu....to by zasa ale bol málo 😖 😖 ...no teda za to by som nikdy a za nijakú nedala tolko penez.

abriela
24. jan 2012

@tamichloe nedavala som ziadny stuzovat. Obavala som som sa tiez. Slahacku som varila v sobotu, slahala v nedelu rano. Poobede ju dostala oslavenkyna a v stredu tortu dojedali a slahacka drzala. Neviem ako s inym ovocim, banany predsa niesu stavnate.

miciatko
24. jan 2012

@pristela peknucka tortcka na Tome

reruna
24. jan 2012

@zuba čokoláda na vaření fin carré a kakao castello z Lidla

daducha
24. jan 2012

@dajna11 mrkni na ich stranku, su tam aj lepsie palky ,ze 500 Eur a pod 😀 😀 😀 .www.cukraren-ludvig.sk

@pristela jasne,tento tyzden mam toho vela, no buduci uz to skusim zbuchat 😉
@mizulienka aj ja mam iba jeden a ono to rychle chladne.kym sa prvy pecie,slaham druhe cesto,vyberiem z rury,hned vyklopim korpus,umyjem a dalsi.Rura mi ide naprazdno cca 3-4 min.

daducha
24. jan 2012

@pristela no obavy mam,kedze v celej ma byt jogurtova plnka,idem ich skusit ukecat aspon na spodny korpus iny krem

molka
24. jan 2012

Ahojte, chcem sa vás spýtať na biely mascarpone krém - môžem miesto mascarpone použiť pomazánkové maslo? Neviem, možno ste to tu už riešili, ale je tu toho straaašne veľa, to nemám šancu všetko prečítať. 😅
Tento krém chce do torty moja známa, ale nechce platiť drahé mascarpone.

mizulienka
24. jan 2012

@daducha aha tak super vediet, dakujem..ja som sa bala toho vyklopenia za horuca, ale ked vravis, ze to ide, urcite vyskusam, dakujem 😉

anibas
24. jan 2012

@lusil2005 to kakao už bolo skôr - potom sa na 1/2 roka stratilo z ponuky a už je opäť !!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dajna11
24. jan 2012

@daducha ty kokiš a to im aj ide?aj ja chcem robiť za takétio ceny.....nieže požiadavky do 20eu 😖 😖 😖

anibas
24. jan 2012

@dm1 bielu som robila od oka - 100 g čoko a 2 lyžice sirupu - čoko som mala Orion

anibas
24. jan 2012

@mizulienka čakám a umývam - robím na striedačku napr. 22 a 24 a 22 a 24

larah
24. jan 2012

@dajna11 tym co si to odmakaju sa asi vela nedostane to si rozdeli menez.a vsetci vrchni 😢 to je tak vsade 😠

anibas
24. jan 2012

@daducha joj - jogurtové do šikma 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖

zunajda
24. jan 2012

@zuba Ahoj! Ja som obehla skoro polku lacných obchodov. Motýle a holubice som objavila oproti pošte na námestí, vypichovač s ružičkou mali v pasáži bývalého dráčika. Niečo mali aj v Radvani nad Vegou a v Kapitule na poschodí. Treba len hľadať a skoro všade niečo majú. 😵