Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
16. mar 2012

@zdenallicka takze falosny parizsky - jasne, to je potom v pohode. Tam neviem ci nedavam este viac cukru ako si ty napisala 😉

larah
16. mar 2012

@miciatko idem vyskušať, lebo už som z toho nešťastná

miciatko
16. mar 2012

@larah este ma napadlo ze vzadu za ladnckou je taka miska kde odkvapkava ta voda , kukni ci tam nieco nieje

mizulienka
16. mar 2012

ahojte babulky, vobec vas nestiham citat ☹ ale pridam vam aspon moje vcerajsie...ta ovocna je taka jednoducha ale tak mi dala zabrat, ze som uz nadavala jak turek 😠
pri slove zelatina mi naskakuje husia koza 😕 😕 😕

mima1311
16. mar 2012

@mizulienka akurat som vcera modelovala Pata a Mata ...teraz mi treba este naradicko , uz sa mi vlasy jezia , som sulkala vcera do polnoci ....mas ju krasnu ...prosim ta kolko ti ti dvaja ,, tvrdli ,, ? 😀 od vcera ich mam este mäkkych 😠

mizulienka
16. mar 2012

@mima1311dakujem 😉 ja som ich robila predvcerom..zavisi aj aku hmotu mas,ja som robila zo smartflexu

janula.h
16. mar 2012

@mizulienka krásne sú obe 😉

monika76
16. mar 2012

Ahojte,po dlhej dobe prispievam aj ja 😉

mima1311
16. mar 2012

@mizulienka no ja z mmf , su zatial take ..mäkkyse.. 😀

anibas
16. mar 2012

@zdenallicka určite cez prostriedok paličku, aby sa poschodia nerozkotúľali, a každé poschodie by som urobila na podložke a tak ukladala na seba, všetko vystužiť drevenými kolíčkami !!!! Prečo ? pretože svadobčania nechajú tortu vystavenú na stole aj 12 hodín a potom sa čudujú, že sa nakláňa a sadá !!! a že treba dať do chladničky ??? zbytočnosť !!!

marci2305
16. mar 2012

@mizulienka Úžasné detajly na tej tortičke Pat a Mat. To čím si robila..? A nehovor, že rukami.. 😀 😉

mizulienka
16. mar 2012

@marci2305 dakujem, rukami, rukami 😉

marci2305
16. mar 2012

@mizulienka Šikovné ručičky.. 😉
Ja som robila včera do pol noci 2 torty..Serepetičky som mala už hotové../urobené pri nedelnej káve/ ale aj tak som stvrdla pri nich skoro 8 hodín...Ja neviem či iba mne to tak dlho trvá...A dnes som v práci kakao... 😉 Ráno budík na 4-tú ☹

janulkamartinko
16. mar 2012

@mizulienka Nadherne...naozaj nadherne detaily 🙂
@monika76 Krasna tortička 🙂

mates22
16. mar 2012

Krásné nové dortíky, já se těšila jak se zítra vyřádím a zatím poputuje korpus do mrazáku a já s malým na kapačky do nemocnice - má střevní chřipku a neudrží tekutiny, tak to prý jinak nepůjde, ještě máme chvilu na rehydratační roztok, doktorka je tam odpo a pak se uvidí...jenže on ho nechce a když už ho pozře, stejně to neudrží...

reruna
16. mar 2012

Ahoj, tak dělám ten dort na zítra a kazí se mi všechno, co se dá, mramorový korpus jsem musela udělat nový, první ze 6 vajec jsem totálně usušila, bála jsem se, abych ho neměla nedopečený a přepekla jsem ho moc☹ okrála jsem okraj, dám to do mražáku a udělám pak něco pro nás, až bude klid, ale musela jsem péct další.
Teď krémy - čoko od @daducha se mi srazil, už podruhé, minule taky... nahřála jsem v mikrovlnce, trochu se to spravilo, ale i tak to není ono, uvidím, jestli ještě v ledničce trochu ztuhne
Pak salkový, salko s máslem paráda, ale pak jsem do toho blbec přidala 2 lžíce pudinku na zjemnění - no srazilo se to samozřejmě a to se mi teda nepodařilo zachránit, tak jsem běžela pro nové salko karamelové, a´t to nemusím vařit a máslo.... já teda fakt na těch dortech ušetřím, to bych si absolutně nevydělala, ještě že je to pro tchýni!
Já to fakt nechápu, když jsem začínala před 1,5 rokem a pekla svoje první dortové pokusy dařilo se mi všechno, korpusy, krémy, MMF, byla jsem nadšená a poslední dobou se mi nedaří nic - asi proto, že jsem nakoupila tolik potřeb, tak to mám za to☹
Dále se mi nepodařila barva hnědá....uvidím, jak to bude vypadat a už vidím, že mi nejspíš upadají všechny kytičky, které jsem tak složitě drátkovala 😲

reruna
16. mar 2012

@mates22 ty br´do, to je smůla, zkuste studenou coca colu - pravou, a studený černý čaj po lžičkách oslazený - měl by být sice slaný,ale to mi děti taky nepozřely, ani ten rehydratační roztok..... snad se to zastav a nebudete muset do nemocnice!

mates22
16. mar 2012

@reruna díky, on právě sladký nerad, takže mi nepozře ani ten čaj a kolu prý ne, říkala doktorka, že někdo to doporučuje a ona moc ne - nicméně jsem v zoufalství zkusila a taky to nechce - no dal si 2 lžičky, ale za asi minutku opět vše vyklopil ☹. Ale teď si dal mateřinu a už to 10 minut drží 😲

s těma dortama - to bude jen den blbec, příští dort už se povede...a já pekla korpus taky nadvakrát, ten první nevyběhl, popraskal, no naprosto nepoužitelnej ☹ , a já chtěla do toho salkovýho taky přidat puding, tak už vím, že nee 🙂

zdenallicka
16. mar 2012

@anibas Poslouchej, Sabinko a to ty kolíky mám prostrkat durch všechny patra? Jak to udělám???

lenocka23
16. mar 2012

Zdravim babenky.... mam pozieaavku na torticku pre fanusika vodnych skutrov... robili ste niektora volaco podobne? ani neviem, ci sa mam pustit do 3D (asi vymodelovat navrch torty nieco) alebo len 2D.... som v koncoch a nan nete som nic neobjavila.... :-/ vopred dakujem za rady.... 😉

reruna
16. mar 2012

@zdenallicka na to existujou stojany, které mají ten kolík uprostřed, ale asi ho nemáš - v to pořadu na prima love mají na ty vícepatrové dorty takové stojany vždy a nasouvají ty korpusy na ten kolík - snad jedině to nějak zkusit vyrobit

zdenallicka
16. mar 2012

@reruna Ukaž..🙂

mates22
16. mar 2012

@lenocka23 já mám jen pro inspiraci tento, je krémovo marcipánový, ale myslím, že jen potahovaný by byl i hezčí a postavičky tam asi nemusí být rovnou dvě - ale je z netu, tak ten už si asi viděla 🙂

alenv
16. mar 2012

@reruna hele to se mi taky stává dej si kávu, relax a pak se do toho pust.. já taky od rána lítám na další dort 😀

reruna
16. mar 2012

@zdenallicka našla jsem něco takového - http://eshop.timidekor.cz/zbozi-77-cukrarske.do... ale asi by to šlo vyrobit - podložku například ze sádrokartonu, do toho vyvrtat díru na tu hůlku, dají se koupit i ty plastové tyčky a jednotlivá patra bys vyztužila kartonem a slámkami tak, jak to děláš normálně...a doprostřed zapíchla tyčku

lenocka23
16. mar 2012

@mates22 diiiiky, diiiiiky.... takto si to ta babenka predstavuje, chalan s priatelkou na skutri.... vyzera ze nakoniec by to nemuselo byt aztake zlozite... 🙂

zdenallicka
16. mar 2012

@reruna No, ale ten dort má být takový

reruna
16. mar 2012

@zdenallicka však jo - ta tyčka se prostrčí těmi korpusy uprostřed, podle mě je ten stojan rozdělávácí - dáš jedno patro, nastrčíš druhé atd. a ve výsledku to vypadá takhle asi....možná ale ne, fakt jsem amatér

zdenallicka
16. mar 2012

@reruna No kdyby to bylo tak jednoduché, tak by to šlo..🙂 AKorát nevím, kdo by to nesl..😀

reruna
16. mar 2012

@zdenallicka no bude to pěkně těžké...