Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
24. mar 2012

ahojky holky, chtěla bych obj. aranžovací drátky, prosíém o radu jaké tloušťky? Nikdy jsem s tím nedělala, jaké jsou potřeba?

ajka82
24. mar 2012

na dnes som zvladla...neporiadok okolo si nevsimajte prosim 😅

pristela
24. mar 2012

@timonko dakujem 😅
dobre rozdiely že 2,7 a 5kg 😕 som zvedava ake sa podari mne 😕

zuziq
24. mar 2012

Krstinova pre kamosku

zuziq
24. mar 2012

trosku blizsia foto. Ta podlozka je tam hrozna, viem, ale ziadny iny baliaci papier som nemala ☹ len taky tmavsi hnedy, myslite ze hneda by sa hodila viac?

zdenallicka
24. mar 2012

@pristela KOčenko, ty mi jako neporadíš?? 😠

zdenallicka
24. mar 2012

@zuziq Určitě hnědý, jednobarevný... DOrt je moc hezký..🙂

zuziq
24. mar 2012

@zdenallicka no asi to uz nebudem menit, poodpadavli by mi tam komplet vsetky kvietky okolo, som sa bala, ze hnedy bude moc "ponury" ☹ no uvidim ked dovarim obed a budem mat este naladu to menit 😀

zdenallicka
24. mar 2012

@zuziq Tak uvidíš..🙂 Ale já ráda ladím papír k dortu.. Hnědá podle mě ponurá není..🙂 Navíc k fialkové (jestli to dobře vidím) se mi to hodí..🙂

zuziq
24. mar 2012

@zdenallicka tak si ma asi prehovorila 😀

yamahafazer
24. mar 2012

moja dnesna len strasne zle mi ju foti tie farby otras a strasne sa to odraza od tej tacky som ju vselide fotila vsade hruza ☹ ja mam vecny problem stym fotenim 😒

vecernicci
24. mar 2012

tak moje dnešní, ještě jsem dělala fabii rs, ale zapomněla jsem ji vyfotit, tak snad mi foto pošlou 😝
to zvíře na polštáři má být jezevčík, kdyby to nebylo poznat 😀 😀 😀 a nakonec měl dortík 4,5 kila

yamahafazer
24. mar 2012

@zdenallicka ja by som teda taketo vobec nebrala robit nemala by som na to nervy ja nemam rada robit male torticky strasne sa to zle potahuje a toto by sa dalo asi aj cokohmotou a na vrchu su tusim niake hoblinky lebo neni to dobre vidiet .To uz je na tebe ako si trufas ja teda nie lebo by som ich kdesi smarila tolko vela malych torticiek 😀 a taky stojan mas?

zdenallicka
24. mar 2012

@yamahafazer Stojan nemám, napsala jsem nevěstě, aby si takový pak sehnala, pokud ten dort vezmu... Já se toho právě bojím..:( Říkala jsem si, že bych si vykrájela kolečka z korpusu, naplnila, obmazala krémem a obalila v obdelníku čokohmoty.. Nahoru chtějí jahody..

Anebo by měli zájem o tohle

yamahafazer
24. mar 2012

@zdenallicka no ked tolko vela kusoviek tak je lepsie si naplnit tortu celu hranatu a tak vykrojit koliecka uz naplnene lebo to budes mat strasnu babracku plnit po kolecku a aby boli vsetky rovnake vysoke a to je mekke zle sa to robi a obtiera take prcky no ja toto by som nebrala ja vobec nemam rada tieto svadobne torty s ovocim.Ako pacit sa mi pacia len to ovocie co som citala vobec neumyvaju aby sa nezacalo kazit zachvilku a tieto hoblinky by som si jedine kupila co su asi original alebo vyskusat dopredu ci to pojde spravit lebo to sa narulickujes strasne vela a ja teda nerada robim s cokoladou a este ak to chcu ked bude fain teplo tak sa to bude tie rulky akurat dobre topit ked sa to bude robit a davat na to

yamahafazer
24. mar 2012

baby myslite,ze ked budem piect tortu na velku noc strvrtok rano ju budem plnit aj dorabat lebo mam poobednu s normalnym pudingovo maslovym kremom tak im vydrzi az do pondelka ked ju budu v pondelok nacinat?lebo inak sa mi to ani neda spravit neskor lebo ani nebudeme doma

zdenallicka
24. mar 2012

@yamahafazer No, čokotyčinky bych jedině koupila, to bych nedělala.. Uvidím, co napíše nevěsta.. Ale to je dobrý nápad udělat si hranatý a vykrajovat už naplněné kolečka..🙂

zdenallicka
24. mar 2012

@yamahafazer Určitě to vydrží..🙂 Já jsem několikrát jedla svůj deset dní starý dort a pohoda..🙂

yamahafazer
24. mar 2012

@zdenallicka no este som im napisala,ze by si mohli tu tortu dat aj celu zmrazit racej ked ja sa bojim tak dlho skladovat tortu
no musim sa rozhodnut ty ako co ti bude lepsie a jednoduchsie ja by som racej teda brala tu poschodku ako tie male torticky.

broucek2
24. mar 2012

@zdenallicka tak na to bych si netroufala ani náhodou a hlavně je to práce na několik dní. Myslím, že je to tak úkol pro cukrárnu, kde na tom může dělat víc lidí. V jednom by to bylo šílené.

mailli
24. mar 2012

dnešní - pro kamarádku, co jede do Kanady na závody 😀

lusil2005
24. mar 2012

nevlaaaadzem. uz nech mam po danovych 🙄 zatial takto poskromne - jedna z mojich dvoch vikendovych...

zuzana124
24. mar 2012

ahojte, pridávam moje tohto týždňové 3D torty. Ešte raz vám ďakujem za rady ohľadom toho aký poťah sa najlepšie lisuje cez lis na cesnak. Musím povedať že tie čo ste mi radili PDT tak ste mi veľmi pomohli, s tou hmotou sa mi to robilo super. 🙂

heni79
24. mar 2012

Tak moja práve dokončená.
Prvá štvorcová, pre švagra k narodeninám. Klasika mramorový korpus, karamelový krém zo salkom a ovocie.
A poťahovka čoko MMF, s bielou čokoládou, tiež premiérovo. 😀

zdenallicka
24. mar 2012

@zuzana124 Nemáš postup na toho pejska?? Je úžasný!!! A mám ho dělat neteřince.. 😝

daducha
24. mar 2012

@zdenallicka tie minitorticky by som nerobila ani za svet,ale torty nie su tazke,ako si pisala, tie rulicky sa daju kupit a zbytok je klasika 😉 .Inak baby robia okruhle minitorticky z rolady a maju minimalny odpad ...

anibas
24. mar 2012

@zdenallicka ten prvý je náročný - musíš mať naplnené minitortičky a tak obaľovať čoko - to by som nechcela robiť, tie druhé by si urobila - môžeš si aj mesiac dopredu robiť čoko cigárka 😉 😉

anibas
24. mar 2012

peknú sobotu prajem: moje dielka - v pondelok som mala len 1 objednávku a vďaka bratránkovi do piatku už 4 torty 😀 😀 😀 😀 pre @viera6 aj foto k bocianikovi 😉 😉

bzucinka2
24. mar 2012

@zdenallicka tak tu prvu by som ja tiez nebrala, tieto druhe su uz v pohode 🙂

timonko
24. mar 2012

@pristela no ja som šla tiež na slepo...chceli sa zmestiť do 30€, tak som nerobila zbytočne veľkú 😉