Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mates22
9. apr 2012

@lifinka chuděrka, náš mladej teď dobral pátý ATB od listopadu
@pristela tý jo, já si furt lámala hlavu, jak ta šachovnice vznikla a ono je to vlastně náramně jednoduchý.............
@dm1 ten čokoládový vypadá luxusně, pořád jsem na vážkách, budu dělat mamce k 60tinám, nemá ráda potahovku, ale mně se moc do klasického čoko nechce, možná spíš čokohmotu, ale nevím, jestli to překousne ☹ , s dovolením si tento uložím pro případnou inspiraci

macicka84
9. apr 2012

Holky nejaky napad na dort pro manzela kamaradky k 32. druhym narozkam??? Vubec me nic nenapada ☹

vecernicci
9. apr 2012

@dm1 no prostě dokonalost sama, já tě obdivuju za ty čokoládový dortíky, to je luxus a ty perníčky 😵 😵 😵 ani není potřeba nic říkat, tvoje práce hovoří za vše, prostě náááááádhera 😉

mariann2
9. apr 2012

@anibas nechcem ťa sklamať, ale moj syn má takmer 13 rokov a pravidelné laryngitídy doteraz, akurát minule doktorka vravela, že to zvykne byť tak do 5 rokov, ale my musíme byť stále výnimoční 😝

mariann2
9. apr 2012

@macicka84 prsia, alebo zadoček, alebo podľa toho aké má záujmy, možno ešte mešec s peniazmi alebo kufor s peniazmi, to je také univerzálne

macicka84
9. apr 2012

@mariann2 Mno asi to skonci u prsou, ty jsem uz delala MM, ale zas budou tam i deti na oslave 😅 . A zajmy ma - motorku, ale to je pro me moc tezke ☹ ... Ale dekuji 😉

mariann2
9. apr 2012

robila som ešte maličký vankúšik pre synovca, len som ho nejak zle odfotila 😝

alenv
9. apr 2012

holky a ještě nemáte někdo uložný dort kde jen babička a dědeček?? Prosím help

mariann2
9. apr 2012

@macicka84 veď urob zahalené prsia, motorku som robila tiež pre mojho muža http://www.facebook.com/media/set/?set=a.238790...

macicka84
9. apr 2012

@mariann2 Mno jsem se pokochala 😵 , krasne jsou dorticky 😵 . Jak delas ty LV znaky na kabelce? I motorka je paradni,ale to bych ja asi nedala 😒.

mariann2
9. apr 2012

@macicka84 LV som maľovala ručne 🙂

hribek
9. apr 2012

ahoj holky, koukám právě na prima love bajecne dorty. pecou tam korpus red velvet vypada pekne a chtela bych ho zkusit, mate s tim zkusenosti?

zdenallicka
9. apr 2012

@alenv Určite do toho běž a udělej to..🙂

dm1
9. apr 2012

@vecernicci ale neblazni od dokonalosti maju veru daleko. Tentokrat ma velmi potrapila krajka neviem co jej bolo nie a nie ju ususit som do 3 rano cakala a priebezne ju susila v trube. Bala som sa ze rano uz bude presusena a o 9 som tortu odovzdavala.... A ty nemas odfotene dalsie medovnikove vajicka? nech si potesim ocko 😵 . Ja som ich nakoniec spravila 20 + jedno to velke husacie na podstavci a iba to mi zostalo 😅

lussy23
9. apr 2012

@mariann2 krásne, korunky , ted eurá sú ako skutočné 🙂

petaskrdla
9. apr 2012

Prosím znalé a zkušené 🙂 kolik kg/g potahovky na klasický kulatý dort? A kupujete marcipán nebo nějakou potahovku nebo děláte? Díky!! a ještě klas.marcipán se dá barvit normálně?

lussy23
9. apr 2012

@dm1 nádherné, dokonalé medovníčky aj tortičky

alenv
9. apr 2012

holky prosím nemáte nějaké dobré stránky kde jsou postupy jak na postavičky? kromě dortmánie.. mám s nima problémy tak potřebuju procvičovat díky.
@zdenallicka díky

erinka83
9. apr 2012

holky, nevíte, co je s těmato stránkama?? http://www.dortydortikydorticky.estranky.cz/ ještě minulý týden jsem si tam prohlížela spoustu věcí a te´dka nefungujou ☹

jakelina
9. apr 2012

@petaskrdla kilo a něco ti asi zůstane, nevím jak velký bude

peroli
9. apr 2012
alenv
9. apr 2012

@peroli strašně moooc děkuju za ochotu.. ale pořád nevím.. je to pro 3 letou slečnu a má to být hlavně růžový princeznovský

alenv
9. apr 2012

@peroli ale ten s těma věžičkama vypadá dobře

peroli
9. apr 2012

@macicka84 třeba si vybereš.. stačí jen dát kdyžtak jiný barvy.. 😉

peroli
9. apr 2012

@alenv tak co klasika - číslo.. 😉

peroli
9. apr 2012

@alenv mě se strašně líbí ten s růžovýma věžičkama a bílýma puntíkama 😵 😵

alenv
9. apr 2012

@peroli mě ten pod tím.. pro malou holčičku.. akt děkuju myslím, že je vyhráno.. mám dělat jedno patro a tímto se to osvěží akorát tam udělám nějakou princeznu.. myslím, že to bude skvělé..díky díky mco

vlada111
9. apr 2012

@reruna jéééj ďakujem, to si ma potešila. snažila som sa ju urobiť čo najtenšiu. Na bodky som použila tú tubu Dr. Oetker. Používam ju aj na vnútro drobných kvietkov.

vlada111
9. apr 2012

@njonja ja sa o kvety len pokúšam, ale idem o týždeň na kurz modelovania kvetov, tak sa veľmi teším. Mne na postavičkách vadí to čakanie, kým stvrdne, neznášam, keď hmota sadá a mení sa mi tvar postavičky.

dm1
9. apr 2012

@vlada111 jej a kde ides na kurz? a to ti bude na kvetoch vadit cakanie este viac tam to tvrdne tiez dlho