Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
11. máj 2012

dakujem,moc za like a pochvalu, no som nad tymi dinosaurami stravila 3dni 😅 som rada ze sa pacia, zakaznicka bola uplne nadsena 🙂

katulkaaaaaa
11. máj 2012

caute baby,ja tento vikend odychujem🙂tak len jedna pre moju Viki k meninam 🙂

katulkaaaaaa
11. máj 2012

@pristela pri tebe mi pravidelne dochadzaju slova...neskutocne!!!toto ja nikdy nespravim 😀 mas zlate ruky

macicka84
11. máj 2012

Dle inspirace @alenv (snad ti to neva 😉 ) helma pro kamarada 🙂, zitra jdu na prvni Kitty dort 😝 😀 ...

ajka82
11. máj 2012

cafte, ja som len tak urobila kytku georginu pre mamu k nedelnemu sviatku...hadam sa aj podoba trosku 😅
a rozmyslam, ci nevyskusam orchideu do kvetinaca naaranzovat, len ako ozdobu do bytu 😝

alenv
11. máj 2012

@macicka84 no to fakt neva 😀 😀 😀 😀 je to pro mě pocta

mia1111
11. máj 2012

@pristela - nenachádzam slov, tak toto je pecka 😵 😵 😵 . Nádherná, neskutočná torta, dievča zlaté, Ty máš zázračné ruky 🙂 🙂 🙂

macicka84
11. máj 2012

@alenv A ja moc dekuji za supeeer napad, uzasny dortik pro motorkare (ja vim, ted u tebe bolave tema 😔 ), ale oslavenec byl nadsenej 😵 !

lussy23
11. máj 2012

@katulkaaaaaa V prvom rade Všetko najlepšie Viki k včerajším menínám, nech je stále zdravučká, usmievavá a nech sa jej darí v škole. Mimochodom je to veľká kočka. havko je samozrejme krásny.
@ajka82 ja síce neviem ako georgína vyzerá, tak neviem posúdiť, či to tak vyzerá, ale je to hotové majstrovské dielo. Waw. nádherné, Akoby to ani nebola torta ale naozajstný kvietok. Klobúk dole! 😲
@macicka84 krásna helma

lussy23
11. máj 2012

@1katuska73 krásne waw @yamahafazer nádhera @pristela nádherná waw! Vy ste Pani cukrárka! A pani šička bábik. Úžasné diela! @abriela parádne autíčko @mia114 krásne dielka

vlada111
11. máj 2012

@mia114 super tortičky, kedy si to stihla?

zdenallicka
11. máj 2012

@mamina1978 Na rebarboru opatrně - může se konzumovat jen do konce června.. potom jedině společně s mléčnými výrobky.. ale nedoporučují to - je v ní pak hodně kyseliny šťavelové a ta pro nás není dobrá.. taky musí být reberbora vždy tepelně upravená!!!! Dobře se zamrazuje, můžeš vařit kompoty a marmelády, dobrá je kombinace s jahodou a jablkem. :-;

vlada111
11. máj 2012

@pristela krásna je, čo chceš? Ako z katalógu 😉

bodka13
11. máj 2012

😕 ešte ste tu .....urobila som si teraz "marcipán" teda hmotu na poťahovanie zo sušeného mlieka ..zabalila som ju do fólie a dala chladničky....bude sa mi s ňou zajtra dobre robiť 😕 stačí keď ju vyberiem z chladničky 1/2 pred poťahovaním ? mám ju bielu,keby som chcela bude sa mi dať aj zajtra ešte zafarbiť? ...ďakujem za odpovede

eliska22
11. máj 2012

tak moja včerajšia, ďalšie dve som práve dokončila, zajtra pofotím, ale dievčatá ja mám dosť 😝 😝 😝
moja malá mi už prestala spávať cez obed, teraz ako je pekne chce byť stále vonku, v noci tiež spáva na prd 😖
a ja tortujem niekde pomedzi tým 😔 ale som si povedala, že už viac ako jednu dve torty neberiem za týždeň, lebo fakt je to o držku a moju 😅 😝

vlada111
11. máj 2012

@pristela môj manžel dizajnér povedal, že teda tá tvoja je krajšia ako tá predloha 🙂

macicka84
11. máj 2012

@lussy23 Dekuji moc 😵

adka_praha
11. máj 2012

ahojte... ja som prave dobojovala s tymto... snad mi to zajtra neotrepu o hlavu... 😒

eliska22
11. máj 2012

@adka_praha veď je super 😉

adka_praha
11. máj 2012

@eliska22 dakujem... 😵 ten vrchnak mi akosi nepasuje... 😒

eliska22
11. máj 2012

@pristela kurňa to je torta 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 prečo u mňa objednávajú max 4 kg ???????

eliska22
11. máj 2012

@adka_praha ja som práve na ten vrchnák kukala, že waw 🙂 😀

adka_praha
11. máj 2012

@eliska22 to fakt? 😅 tak asi len ja budem mat taky den debilny pocit... 😅 no uvidim, co zajtra "sefstvo" povie... 🙂

alenv
11. máj 2012

@macicka84 v pohodě.. přežil a chodí a to je pro mě nejdůležitější.. to je to riziko mít doma motorkáře

jakelina
11. máj 2012

@alenv tak to jsi měla nervy, jak se dočítám 😝

pristela
11. máj 2012

cha, baby ste ma rozosmiali, vy ste tu vsetky tak sladkeeeee 😵 😵 😵 ja viem ze je to otrava ked napisem ze neviem aka bdue reakcia atd, ale zijem tu so samými chlapmi a oni akosik nad vsetkym len myknú plecom a ja pak neviem 😖 este ze mam vas 😵 😵 😵 😵 😵 veeelmi dakujeeem , fakt!

@adka_praha preco? ved vypada suprovo ako skutocna!!!

@eliska22 tak, tak aj ja beriem len malilinko torticiek, len tolko aby ma to neprestalo bavit 😖

@eliska22 bud stastna!!! ze ti objednavaju 4kg , mne objednavaju len 2 a 3kilove ☹ ☹ ☹ ☹ tato mala sice 8,5kg ale objednavala ju kamoska pre kamosku, takze toto o zarobku nebolo, skor o moznosti urobit nieco vacsie a aspon s polovice podla seba 😀
akurat ma dalsia holka uprosil na svadobku 😵 😵 ja ich milujem take nemozem odmietnut!!!! konecne velke torty, a pak šlahla datum že 1.sept. 😖 /tam robim tu netradicnu 15kg/no neviem kam ich narvem a kedy ich budem robit ale moooc sa tesiiim 😅

pristela
11. máj 2012

@adka_praha ked sa im nebude pacit, zrež im ho dole a povedz , ze im ho čašníčka už otvorila 😝 😀 😀 😀

adka_praha
11. máj 2012

@pristela no moja 2 a 1/5 rocna dcera tiez neni moc objektivny kritik- jej sa paci vsetko... 😵 😀 a chlap by musel byt najprv doma, aby to okomentoval aspon tym myknutim plecom... 😅
a dakujem... snad to len fotka nezkresluje... poslednou dobou mam akosi menej zakaziek- teda momentalne mi to nejak moc nevadi, len cim ich mam menej, tym som potom viac nervozna, aka bude reakcia... 😕
a celkom ma stve, ze sa doteraz neozvali, ze co a ako so svadobnou, co som robila... ani zprdnut, ani sa ohlasit, ze vsetci ziju.... 😒

adka_praha
11. máj 2012

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mriem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 provedu! 😀 😀 😀 😀 😀

eliska22
11. máj 2012

@pristela no veď aj ja mám samé 2 -3 kg . to ako 4 kg je u mňa strop 😀 😀 😀 aj teraz mám v chladničke tri torty s priemerom 24 cm o váhe 2,8 kg 2,8kg 2,7 kg 😀 😀 a robila som ich od pondelka, lebo som dosť modelovala 😝