Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
23. máj 2012

@zdenallicka dakujem krasne 😉 uz som sa aj ja rozhodla, ze spodok dam kruh a vrch mam srdiecko 😉

miciatko
23. máj 2012

@vecernici kde si??, som ta tu dlho nevidela

dm1
23. máj 2012

@bambula1307 tie prachove farby su ale dva druhy. jedny su tieto netoxicke ale nejedle a druhe su klasika jedle.

vinka
23. máj 2012

Ahojte baby.Potrebujem zas poradiť.ako urobím futbalovú bránku?Robili ste tu už futbalové ihriská.videla som tak preto sa pýtam tu 😀 😀 😀 😀

dm1
23. máj 2012

@miciatko ja mam recept na tiramisu aj mamine medove rezy doma tak ked pridem z prace pisnem ti 😉

csina
23. máj 2012

dievčatá potrebujem nutne fundovanú radu.. nejaký naozaj superchutný vysoký a vláčny tmavý korpus a k tomu na ten pribináčikový krém.. prípadne nejakú fajn kombináciu osvedčenú, korpusu a krému.. teraz som robila ten mramor, ale mne sa trošku zdá podľa chuti, akoby bábovkové cesto.. ja by som taký vláčny ľahučký chcela, ale aby mi nabehol a nespľasol.. robievala som ten rozprávka, ale ten mi málo vyskočí, ale chuťovo mi vyhovuje najviac...

@vinka kamoška robila tak, že namastila fóliu, ktorou potiahla nejaký hranatý kelímok a skladala natenko vyšuľkané v požadovanom tvare na ten kelímok..nechala zaschnúť, tak skús.. 😉

jemvpm
23. máj 2012

ahojte dievčatá....čítam vás už velmi dlho a veeelmi vela vecí som tu od vás už "odkukala" a všeličomu sa priučila...máte naozaj zlaté ručičky ale i srdiečka,lebo viete vždy poradiť i pomocť..tak mám i ja takú malú otázočku:idem robiť flašu v krabici,minule som dávala okolo tortové oplatky obalené MMF,ale nejak sa mi to "odúvalo"....myslíte,že by šli tie boky urobiť čisto iba z MMF???...
dakujem a nech sa vám všetkým darí!!!

miciatko
23. máj 2012

@dm1 juj ty si zlato moooc dakujem

aduskatt
23. máj 2012

@mates22 ale ved tej farby nezjes na kila🙂)tie ecka obsahuju aj potraviny, ktore kupujes normalne v obchode. Je to sice smutne, ale proste je to tak......napriklad do syteho zafarbenia hmoty na cerveno si do gelovky namocis sparatko mozno 4krat, ked tolko farby rozlozis do celej potahovky, tak sa ti do tela dostane fakt len minimum, ktore ta urcite neotravi. Ano, je kazdeho vec, co si vprace do tela, ale az do takych extremov by som nezachadzala🙂 Aj Coloa obsahuje kyselinu fosforecnu a pije sa v pohode🙂

aduskatt
23. máj 2012

@csina lahke je piskotove🙂 len neviem, co si ty predstavujes pod slovom vyskoci🙂)teda kolko to je dost🙂 mne sa z 5 vajec do okruhlej 24ky upecie tak, ze mam dvakrat prerezany korpus

csina
23. máj 2012

@aduskatt no.. tak to by mi stačilo na 2x prerezať, čiže tri korpusy.. 🙂 a napíšeš mi recept, aby som vedela presne, aj s teplotou a časom pečenia? 😅 😉

aduskatt
23. máj 2012

@csina poslala som ti do IP🙂

alenv
23. máj 2012

holky prosím nedělal někdo z vás z hmoty dobrmana 😅 asi ne co.. já ho mám dělat a bojím se, aby z toho nebyla srnka 😅

macicka84
23. máj 2012

@mrka2 Dekuji 😵

reruna
23. máj 2012

@csina jaký je recept na korpus rozprávka? já dělám hlavně ten mramorový, je to takové bábovkové těsto, máš pravdu, nám to vyhovuje. Nebo dělám klasika - kolik vajec, tolik lžic cukru a mouky

dm1
23. máj 2012

@alenv @anibas robila nadherneho psa z hmoty skus kuk k nej na Fb 😉

reruna
23. máj 2012

@mizulienka já mám uložené toto jako inspiraci, myslím je to od anibas a ta fialová od alionusky

vinka
23. máj 2012

@dm1
@csina fest dakujem za pomoc.určite ste mi pomohli.dnes večer to skúsim nejak sformátovať 😀 😀 😀 😀

janula.h
23. máj 2012

@alenv veď mu dáš uši dole a bude to doberman 😉 srnka má uši hore

mates22
23. máj 2012

@aduskatt no o mě ani tak nejde, ale ta kámoška je hodně bio 🙂.

mishulle
23. máj 2012

ahoj holky, mám problém, mám na příští víkend dělat dort, jen přízemní, měl být jen na oslavu mých narozenin, mamčinýho svátku, bráchových 33 a svátku manži a syna, tak jsem myslela zkusit toho psíka v dortu, jak jsem vkládala, ale přidružila se k tomu i oslava babiččiných 81, což si nejsem jistá jestli by byl pes vhodný, hoďte mi nějaký tipy a pomozte mi vybrat, nějaké tipy mám i já, pokud jsou některé z Vás, omlouvám se

aduskatt
23. máj 2012

@mates22 nuz, ako som povedala, ma na vyber🙂

anibas
23. máj 2012

@vinka ja som si obalila do folie krabičku od liekov - 2 rovnaké vhodnej veľkosti, hlavná konštrukcia bol drotik strčený do hmoty, a sieťka len tenučké prúžky hmoty ukladané a lepené ako sieť 😉

vecernicci
23. máj 2012

@miciatko už jsem tu, modeluju jako o život, nestíhám 😀 😀

csina
23. máj 2012

@reruna mám ho z tortyodmamy
6 vajec
15 dkg cukru krupica
7 dkg polohrubej múky
2 dkg kakaa
Zo 6 bielkov vyšľaháme tuhý sneh, zašľaháme krupicový cukor a po jednom žĺtka. Múku zmiešame s kakaom a opatrne vmiešame so vajíčkovej zmesi. Dáme do formy vyloženej papierom a upečieme. Po vychladnutí prekrojíme

mamina1978
23. máj 2012

@jemvpm Tak to by si mohla aj vyrezat z korpusu....... kuk 😉
http://www.tortyodmamy.sk/flasa-v-krabici-0

pristela
23. máj 2012

holky, holky , ja som taka stastna 😀 😀 😀 ta baletkova/bola vacsia nez objednal/ ale ze ju uuuplne vsetku zjedli naraz lebo ze to sa nedalo , vraj bola neskutocne fantasticka 😀 juj taka som rada, som sa bala aby vydrzala bo ked mi vravel ze ju da do chladiaceho boxu 🙄 ani spavat som nemohla ☹ 😅

mamina1978
23. máj 2012

@pristela pocuvaj......................tie tvoje babiky su famooooooozne ......Keby so mala dcerku, urcite by som si tu kvetinkovu babiku od teba kupila 😵 😵 😵 😵 😵
A ty mas tiez len chlapov doma ......noooooo
Ale ten kvet je nenormalne... nenormalny 😵 😵 😵 😵 😵