Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
3. jún 2010

@zlatat aj mali vyjedly najprv cukríky potom kamienky a kvietky a torta ešte celá v chladničke.Ale už vyzerá ako keby sa myši popásli na nej. 😀 😀 Lebo to ja som im dodatočne dnes dala tú tortu

zlatat
3. jún 2010

@anielik nabudúce, keď budeš poťahovať štvorcové torty,t ak si vyvaľkaj riadny kusisko hmoty, aby bol o dosť väčší ako je torta ( proste aby si mala po okrajoch dosť široký pás ) a potom pekne postupne hmotu naťahuj a uhládzaj, ak sa ti niekde zvlní, opatrne nadvihni, vystri, uhaď,... ide to v pohode... asi takto http://eshop.timidekor.cz/potahovani-dortu-hmot... - je to síce ukázané na okrúhlej torte ale pri štvorcovej je postup rovnaký

zlatat
3. jún 2010

@vinka naši tiež najprv vyjedajú kadejaké ozdúbky, ale keď už dostanú na tanier odkrojenú tortu, tak poťahovku odkladajú nabok a zjedia len korpus s krémom ... no načo ja vyhadzujem toľko peňazí na poťahovku, keď ju nikto nezje? 😖

alionuska
3. jún 2010

@milocka29 ja som si ta vsimla uz davno,len som nevedela,kto to je ta milocka🙂 A ked mi uz tak fandis,posli hviezdicky aj v sutazi...mojmu ferari 6,5kg. 😀 😀 😀 Ale nentim ta!!! 😀
@sisa.b no na co zas mozem mysliet,ked som prave dokoncila dalsieho pipika?? 😀 😀 😀 sama erotika okolo mna... 😀 😀 teraz idem robit rybara,tak trochu zmena... 😀
@vinka a tvoja masinka je krasna..aj mna dnes caka masinka Tomas,ale samostatna..iba vlacik..ten si nechavam naposledy...asi budem do noci robit dnes...ked tu iba vysedavam pri vas...baby 😀 😀 😀

petusko
3. jún 2010

cukrarky zlate, ked robite poschodovu tortu, tak potahujete celu naraz ci kazde poschodie zvlast? ako to potom spajate?

vinka
3. jún 2010

@alionuska keby sme boli šikovné ako ty by sme ti prišli pomôcť jak holuby popoluške 😀 😀 Ale to keby som ti ja pomáhala no neviem,neviem či by si potom ešte dajakú objednávku mala. 😀 😀 No už sa teším na fotečky tvoje. 😀 😀 Ja sa vytešujem nad svojou tortu furt a ked Ali pridá fotky mi spadne papula a divím sa jak som sa mohla vytešovať nad svojou tortou 😀 😀 😀

sisa.b
3. jún 2010

@alionuska ali, hod link, kde treba zahlasovat. este som nenasla sutazne torty

milocka29
3. jún 2010

@alionuska samozrejme ze zahlasujem, ved ja vam sikulky davam hlasy, len nech viem kde, treba stale dat link, lebo niekedy to ujde.

milocka29
3. jún 2010

@alionuska na ferrari uz hviezdicky zaslane

sse
3. jún 2010

@petusko ja poťahujem každé poschodie zvlášť a potom napichujem na špajdle, niekto na slamky 🙂

Baby ja pečiem 3 svadobné torty už teraz som unavené a mám hotovú len jednu ešte dve mám ozdobiť, tak držte palce nech nad nimi nezaspím, teraz aspoň v robote oddychujem, nieže by som tu nič nerobila, ale aspoň sedím 😀

petusko
3. jún 2010

@sse vdaka 🙂 tiez som tak chcela robit, len som chcela vediet, ako to spajate, ci krem medzi to alebo ako.
ja mam upecene platy, navecer ju chcem naplnit a zajtra doobeda zdobit. tiez mam nervy, bude to prva torta, ktoru odovzdam a nebudem pri jej krajani a jedeni 😅

zlatat
3. jún 2010

@petusko ja som poťahovala každé poschodie zvlášť a vystužila ju, aby sa mi nepoposúvala a neprepadla.

zlatat
3. jún 2010

@alionuska hoď link, kde treba zahlasovať za torty 😉

zlatat
3. jún 2010

Už som to našla - za ferari poslané hviezdičky 😅

maja22
3. jún 2010

Ahojte, žienky, poradíte mi, akým krémom zlepiť Bebe keksy (chcem z toho urobiť vláčik, ak sa podarí - ešte som to neskúšala), aby som to nemusela dať do chladničky a aby mi to vydržalo v špajze (veľmi sa od izbovej teploty nelíši) min 24 hodín? Nechcem hostí niečím nakaziť, ale do chladničky mi to nevojde, nemám skúsenosti, ktoré krémy sa kazia rýchlo a ktoré čosi znesú... Ďakujem 🙂

dm1
3. jún 2010

na som robila 2 poschodove a kazde som zvlast potiahla ale nevystuzovala som nijako lebo to bola mala poschodova a pekne to vydrzalo

ja som prave robila tie cokoladove rulicky co sa davaju okolo torty na konci mesiaca ma caka torta pre kamosku k meninam a chcem robit taku coko s ruzickami a rulickami moc sa na nu tesim bude to zmena oproti tym potahovkam

petusko
3. jún 2010

@zlatat a cim si to vystuzila? lebo ja tiez robim 3-poschodovu. Nie je velmi velka, tak som nad nejakym spevnovanim ani nepremyslala... 😕

vinka
3. jún 2010

@petusko dá sa vystužovsť aj slamkami ked nemáš bambusové paličky na vystužovanie.Videla som to na nete 😉

petusko
3. jún 2010

@vinka tak bambusove palicky teda urcite nemam 😅 ja teda som vazne zaciatocnik, ale ani netusim ako sa to vlastne robi 🤐 aj ked myslim, ze na tuto moju to asi nebude treba, naozaj nie je velka, ale do buducna sa rada priucim.

petusko
3. jún 2010

aha, tak som uz daco nasla, idem studovat...

vinka
3. jún 2010

@petusko aj ja som začiatočník ja som ešte nevystužovala ale som to videla,že s normálnymi slamkami vystužila 🙂

petusko
3. jún 2010

no som si usila na seba budu 😀 ono sa to povie, ze ved na to nie je nic zlozite a ked pride k veci, tak je to hotova maturita taka torta 😅
no do rana porozmyslam, ci ju predsalen neprepichnem teda aspon par slamkami...

vinka
3. jún 2010

To nieje nič ťažké.Pekne si pomerať kde bude torta a kde slamky a 5 slamiek šuch a je to 😀 😀

zdenallicka
3. jún 2010

A ja mam prvni objednavku na svatebni dort!!! 🙂 Tripatrovy...🙂 😅 😀

To bude mazeeeec!!! 😀

babkacakatelka
3. jún 2010

Neviem dievčatká ,poznáte stránku www. nanicmama.sk:.Torty od mamy. Chodievam sa kochať tou krásou.

alionuska
3. jún 2010

@vinka ty si jedla zase vtipnu kasu??? Ja sa na tych tvojich prispevkoch vzdy smejem...som dokoncila prave Pata a Mata ako robia auticko..a este toho Tomasa masinku...jaaaaj,ale uz som aj unavena.......neviem ci si to ja rano radsej rychlo neurobim...ked si dam ale na siestu bdika...no uvidim..kolko sa tu zas zdrzim 😀 😀 😀
@milocka29 a @zlatat dakujem vam za hviezdicky..ale aby mi t niekto nevycital,ze som zas vyhrala nejake to miesto a nabadala som vas...aby ste za mna hlasovali! Mali ste mi dat,len ked sa vam ozaj paci! DAKUJEM!!!
Babenky moje,na mna ide tata smtna nalada...uz som si dnes aj poplakala.... 😢 😢 😢 zajtra by mala moja Dianka 3 rocky.... 😢 😢 😢 boze,ten cas tak leti...akoby to bolo vcera co sa mi narodila.laska malinka... ☹

sisa.b
3. jún 2010

holky, tiez by som radsej piekla, ako sa drvit tu fyziku ☹ ak prejdem tymto semestrom, tak si upeciem velikansku tortu 😀 😀 😀

@babkacakatelka urcite tu stranku vsetky doverne pozname 🙂

sisa.b
3. jún 2010

@alionuska 😢 😢 😢 tie vyrocia musia byt asi zo vsetkeho najtazsie 😔 poznam tvoj pribeh, lebo som bola v hlohovci na 3d. vobec si to neviem a ani nechcem predstavit. urcite dava Dianka pozor na svoje krasne sestricky. tak ti prajem, aby ti len velku radost robili

aj ja som zahlasovala a mne sa teda ferrari velmi paci 😵 uz som hladala aj skor, ked si sem dala foto, len som to ja slepa nevedela najst 😅

milocka29
3. jún 2010

@alionuska ty sa este pytas, ci sa nam tie tvoje torty pacia, ked sme za ne zahlasovali 😀 ? Teraz si mna ty pobavila 🙂 A aj ostatne sikulky ked davaju svoje torticky na TOM nech sa o tom tu zmienia, lebo niektore tam spoznam ale niektore mozno nie.