Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
19. jún 2010
alionuska
19. jún 2010

@benjik
@vinka
No dakujem....len som sa tak hrala...s fotkami🙂

bzucinka2
20. jún 2010

@vinka veeeeeeeelmi pekne dakujeme za prianie aj za receprik akurat ze musim nieco vymysliet ako formicky 🙂
@benjik @zdenallicka @alionuska dakujeme velmi pekne, ste zlatucke 🙂

vinka
20. jún 2010

@alionuska Moja porad potrebujem urobiť kitty postavičku.Ked si punčovinu obťahovala kde sa ti to spájalo na spodku alebo vzadu.Ušká si zvlášť tam lepila?Ali porad mi ak môžeš 🙂

zdenallicka
20. jún 2010

Jj, to potrebuju taky vedet...🙂 Budu ji delat na patek... Ale asi ji udelam z potahovky celou...

http://www.flickr.com/photos/neviepiecakes/2921...

dm1
20. jún 2010

pripajam posledny vytvor. skoro som ju ani nestihla odfotit lebo mi volali ze uz idu tak som rychlo aspon na mobil odfotila. farby boli ovela krajsie ako to s tym mobilom ukaze

dm1
20. jún 2010

@zdenallicka ta kittynkova co si dala link je nadherna sa mi paci ze nie je ruzova ako vsetky ostatne 😵. Tesim sa na tu tvoju

dm1
20. jún 2010

inak v Dubnici som obehala 5 lekarni a nikde nemali tu fialovu vodicku gencialku tak som musela kupit fialovu gelovku

bzucinka2
20. jún 2010

@dm1 prekrasna torticka a ten slonik je uzasny 🙂

vinka
20. jún 2010

@zdenallicka no presne takú chcem robiť.Len aby bola jedlá tak chcem z punčoviny.A bojím sa jej. ☹ ☹ ☹

vinka
20. jún 2010

@dm1 krásna je tá torta.A ten sloník je z poťahovky alebo z punčoviny a obtiahnutý 😉

benjik
20. jún 2010

@dm1 Krásný dortík,sloník je rozkošný a povedená kombinace barev.

hejdita
20. jún 2010

ahojte 🙂

tak poprade 🙂
alex, masinka Tomas nema chybu je krasnaa..
benjik, pekne tiez sa zdokonalujes ide ti to len tak dalej
alionuska, no bez konkurencna praca si profik 🙂
vinka auto je super a zausky tiez vypadaju na zozranie 😀
a dm krasny slonik paradny a aj torta vyzera moc krasne take paskovane sa mi pacia velmi 🙂
torty ste urobili paradne vsetky....dufam ze som na nikoho nezabudla ...

a ktej mojej svadobnej co som robila dneska som sa s pani rozpravala 🙂 a mam z toho dobry pocit nic som vracat nemusela bola spokojna krajala sa ako prva a vsetkym chutnala (a kedze si pridavala jej sestra pry tak to je dobre ...asi nejaky kritik ... 😀) a podakovala porozpravai sme sa o tej problematike toho vsetkeho dala ze do ladnicky a bolo to dobre....takze som rada ze to dopadlo tak ako to dopadlo,.....este mi hovorila ze na zivo nikdy nevidela taky velky dort 😀 .... na buduce sa dohodneme inak mi hovorila takze som rada ze su dvere otvorene.....nadalej 😵 😵 😵

benjik
20. jún 2010

@hejdita díky,no já už se moc těším až budeme moct koupit fuknční troubu,takhle korpusy péct u babi a pak je od ní nosit je naprd.

dm1
20. jún 2010

dakujem za pochvaly 😵

@vinka slonik je z potahovky cely aj mojmu drobcovi som robila na jeden rocik a aj som si ho nechala na pamiatku

benjik
20. jún 2010

Zkoušela jsem botičku,když se tu celkem nedávno dost řešili. První pár jsem snědla,měly asi 3cm na délku,takže nic moc,blbě jsem si udělala šablonu. Tak jsem si udělala novou a tahle botka má na délku 7 cm a na výšku 3cm a to jsem ji zkracovala,protože to nebyla bota,ale loď jak byla dlouhá. Druhou už jsem nestihla,vzbudila se mi dcerka.

alionuska
20. jún 2010

@vinka urobila som z puncoviny kuzel,akoze telicko,potom taky ovalik,ako lavicku.. potom som zvlast potiala telo a hlavu...hlavu som dala na telo,obliekla satky a pripevnila usk...iba vodou... maslicku,ruky a nohy pod suknicku a potom tie detaily okolo -oci,namalovane fuziky a nos. A spoj na hlave bol dole,tak ten nebolo vidiet a na telicku vzadu...a ani ten nebolo vidiet,lebo bol pod tymi satami🙂

@dm1 slonikova torticka je krasna!!!!

alionuska
20. jún 2010

@benjik take malicke boticky sa hadam ani nedaju vyrobit...ze 3cm? A ja som si myslela,ze len mna bavia tie miniatury! 😀 😀 😀 😀 😀

beruska2x
20. jún 2010

ahojte jsem zpatky z vikendu a teda dorty super, vzhled i chut, moc potesili tak mam radost...

koupilajsem si dneska tvoritky na led - ovoce, tak premyslim jak bych to i na dorty vyuzila, pouzivate to nekdo?? 😉

beruska2x
20. jún 2010

@alionuska hlavne tobe musim podekovat, MMf fakt super, s tou citronkou to nebylo ani sladke, coz jsem se bala a mela jsem to na malo vyvalena, jen tak 2mm a bezva 😉

benjik
20. jún 2010

@alionuska no mě se povede každej nesmysl,jen nešli zdobit,tak jsem je snědla.

@beruska2x na dortomanii jsem četla,že to hodně holek používá.

beruska2x
20. jún 2010

@benjik 😉 no prave se me to libilo, v Penny je meli za asi 39,- 😀 2 platicka 😀 tak to asi brzo zklusim...

benjik
20. jún 2010

tady některá z holek asi tak padesát stran dozadu dávala odkaz na to forum na dortomanii co všechny z věcí běžně se nacházejích doma se dá použít,jsem jen na to vyvylila oči. Asi udělám doma generální úklid 😀

benjik
20. jún 2010

tady to je.http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=192&t=118

beruska2x
20. jún 2010

@benjik 😉 vecer to zkouknu

benjik
20. jún 2010

@beruska2x jen pozor,pak budeš chtít prohledat šuplíky.

alionuska
20. jún 2010

A mne v piatok vecer volala jedna holka,ze pre muza ci by som jej na nedelu neurobila tortu..a to som mala este na sobotu tri nedokoncene...tak som jej spichla toto auto🙂 😀 😀 taka rychlovka...

benjik
20. jún 2010

@alionuska pěkné,kdyby bylo černé,tak by mi připomínalo to ,jak v něm jezdil batman.

anibas
20. jún 2010

@dm1 peknučká torta a super farby
@alionuska torty excelentné ako vždy - Počúvaj ty máš doma svoje klony a každá Alenka robí jednu tortu ? 😨 Ja mám problém sa ku jednej torte dostať - nič nestíham 😝 😝
Tak a tu je moja víkendovka

alionuska
20. jún 2010

@anibas som sa ako zasmiala zase...ze klony!! NO ale uz by sa niekedy aj zisli... 😀 😀 😀 Inak tato tvoja torta je uplne krasna,uhladna bez chybicky!!! 😉 😉

@benjik no malo to byt ferari..no ale aj Batman by sa mozno povozil.... 😀 😀 😀 😀