Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
24. aug 2012

@jakelina 😅 😅 😅
@vlada111 ďakujem, no mne ostali aj kvety aj lístky a ešte aj púčiky. Nachystala som si toho dosť, nemala som do poslednej chvíle úplne presnú predstavu ako to na tortu uložím. Nakoniec som tam dala tieto tri kvietky a už mi to tam stačilo. 😅

lamps
24. aug 2012

@dadka212 je krásna a úžasné farby si na ňu dala 😅 😅 😅

Inak dievčence mne sa dnes tak "darí" 😝. Včera mi bolo zle, tak som nestíhala tak, ako som mala v pláne. Večer som si zabudla dať uvariť šľahačky s bielou čoko na dnes, tak som ich varila až ráno. Dala som piecť korpus - mramorový v kakaovej verzii. Upiekol sa mi krásne a keď som ho vyklopila z formy, tak som zistila, že zo spodku je v ňom jama ☹, tak pečiem ešte jeden plát a čože prikúrim si v kuchyni 😅 a moje deti si zmysleli, že dnes chcú na obed halušky 😅, to aby som sa náhodou nenudila 😀,

pristela
24. aug 2012

@bambula1307 ty si trdlo 😀 😀 😀 😀 kludne raď , ja som vďačná každej rade 😵 ak mi dobre poradí aj niekto kto vôbec nepečie budem aj jemu tak isto vďačná 😅 😅 hlavne, že to pomôže, no nie? ja za ten cas co peciem, mam oproti holkam velmi malo upečené, takze stale sa ucim 😉

@pipka a tak ja robim len štyri torticky /z toho dve su poschodacky/ mimo planu jedna rychla objednavka a druha je tiez rychla pre bráškovu dcerenku 😝 keby mi povedali skor datum 🙄 😝 takze povodne mam stale svoj štandart dve torty za vikend 😀

bambula1307
24. aug 2012

@pristela Zanetka to vis, ja uz som 100 rokov za opicami..skusenosti mam z pred 15rokov..tak ked aj daco napisem..a citam co napisu ini..vravim si..co tu robim..naco sem pisem..dnes je vsetko uplne inak 😎 ..tak sem chodim aj ja cmuchat... 😎 a mudrosti brat

jakelina
24. aug 2012

@bambula1307 já jsem si to tak myslela taky, že se to už nesmí moc šlehat a vidím, že je to pravda 😉 😉

luciahromadkova
24. aug 2012

@daducha nadherne... 😵 😵 😵

lamps
24. aug 2012

@daducha prenádherná torta 😅, máš neskutočne krásny štýl zdobenia 😅 😅 😅 a ruže sú .... ach nemám slov, aj ja chcem vedieť raz také robiť 😅. A byť na tvojom mieste, tak by som ženích asi ubila, keby vedel koľko je za takou tortou roboty, trdlo mladé.
Mne si včera bola zobrať pani tú tortu s Pet Shopákmi a len mi strčila do ruky peniaze, zaďakovala a nič. Tak ani neviem, či sa jej vôbec torta páčila 😒

vlada111
24. aug 2012

@aduskatt no to je super, ešte poprosím do RP kam mám ísť 😀

aduskatt
24. aug 2012

@vlada111 vybavene🙂

aduskatt
24. aug 2012

@vlada111 som ti najskor chcela napisat, ze ku mne 😀 😀 😀 😀

mizulienka
24. aug 2012

ahojte dievcata, neviem, ci si na mna este pamatate 😀 😀 strasne dlho som neprispievala, boli sme u babky na vychode, tam nebolo casu na net 😉 a potom sme s katkou behali po lekaroch, zhorsil sa jej velmi ekzem, nakoniec sme sa nevyhli nemocnici, boli sme tam vyse tyzdna, ale uz je lepsie.

len som narychlo preletela fotky, krasne torty vsetky do jednej, ja uz asi ani piect neviem 😉
@daducha @dadka212 @lamps nadherne torty

lamps
24. aug 2012

@mizulienka tak vitaj späť, ekzém je hnusná vec, ale je dobre, že už je malinkej lepšie 😅, moja Veronka ho má na rukách a tváričke, ale cez leto máme väčšinou zlepšený stav a zhoršuje sa jej vždy na jeseň a v zime

aduskatt
24. aug 2012

@mizulienka nam ekzem vymizol po tom, co som prestala davat pravidelne lieky, maly ho mal do sest rokov...........som rada, ze vam je lepsie a vitaj spat, jasne, ze sme nezabudli🙂

mizulienka
24. aug 2012

@lamps dakujem 😉 u nas naopak, v lete o dost horsie ako v ine obdobia...ale idmee este na dovolenku k moru, tak snad aj toto prospeje.

eliska22
24. aug 2012

@pristela tak dievča toto ti teda nezávidím, ja som robila len jednu a tieklo zo mňa 😝 😝 😝

eliska22
24. aug 2012

@levandulka3 ani sa oslávencovi nedivím je superná 🙂

anibas
24. aug 2012

@lifinka krááásne
@dadka212 úžasne farebné 🙂 🙂 🙂

pipka
24. aug 2012

no mam hotovo 😉
teraz idem ten binec upratovat, co tam v kuchyni ostal 😅 😝 toto inak nenavidim z celeho pecenia najviac,..to upratovanie potom 🙄 😀

anibas
24. aug 2012

Môžem si nôžky vyložiť 😀 😀 konečne svadobná hotová - som si myslela, že len stuhu položím, brošňu napichnem a vymaľované a figu .... 4 hodiny som ju farbila, poťahovala, skladala a zdobila 😝 tieklo mi dole chrbtom až do .....
A lienočka z minulého týždňa - pre mm krsňatko

anibas
24. aug 2012

ruky rýchlejšie ako mozog 😎

eliska22
24. aug 2012

@pipka krásne a tých ftákov si tam ako pripevnila, že tak pekne stoja 😀 😀 😀

eliska22
24. aug 2012

@anibas nádhernááááááá 😵 😵

pipka
24. aug 2012

@eliska22 no mam skratka talent "postavit ftakov" 😀 😀 😀 😀

den dopredu som ich vykrojila 😉 aby stvrdli a potom som do celych zapichla drotik, ten najhrubsi 18-tku a asi 15 cm je to zapichnute aj v torte, v celom vrchnom poschodi vlastne 😉
maju dlllhe nohy ako bocian 😅 akurat ze ich nevidno, lebo su v torte 😅 😉

pipka
24. aug 2012

@anibas prekraaasna 😵 to ako si robila ten vrch a spodok 😕 to normalne sietka striekackou a na to kvietky...ci? 😕
riadna piplacka 😝 😎

zdenallicka
24. aug 2012

Hola hoj..🙂 Jdu s dotazem - kytky skládat odshora nebo odspoda?? Nahoře jich tolik nebude, budou tam panďuláci... Díky za odpověď.. 😉

ajaku
24. aug 2012

@anibas prekrásna je, aj mňa by zaujímalo, ako si tú sieťku vytvorila- úžasné 😉

mrka2
24. aug 2012

@anibas nadherna!!! jeeej 😵

eliska22
24. aug 2012

tak pridávam moju na ktorú mi mm práve povedal, že je úplne divná, no divný je akurát tak on 😠 vôbec nechápe moje dnešné duševé rozpoloženie a meteorologické vlyvy 😀 😀 😀 mala som v hlave včera 2 nápady a použila som nakoniec ten šiesty 😀 😀 😀 dúfam, že babička a vnúčik to prežije 😀 😝

aduskatt
24. aug 2012

@zdenallicka odspodu....tie spodne ti budu podopierat tie vrchnejsie

mrka2
24. aug 2012

@bzucinka2 dnes mi prisiel balicek, dakujem 🙂