Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
5. sep 2012

@anibas jee nech sa v praci paci

simasa
5. sep 2012

@anibas Tak nech sa Ti dari a nieco mi tam pohladaj - ja som nezamestnana 🙄

zdenallicka
5. sep 2012

@anibas A od kadeřnice jdeš za dvě tři hodiny..🙂 Dort trvá třikrát tolik (minimálně)...

iwusca
5. sep 2012

ahojte chystam sa pomaly na tortu pre dceru len sa neviem rozhodnut aky krem 😝 viete mi poradit a pripadne aj recept hodit do IP na najeaky lahky tvarohovo-ovocny krem? dakujem 🙂

miciatko
5. sep 2012

@iwusca mascarpone
ve šlehačce rozpustit bílou čokoládu (nesmí vařit!!!), nechat do druhého dne vychladnout, pak vyšlehat a smíchat s mascarpone.. k tomu například maliny atd..

pribinackovy
2 smetany ke šlehání vyšlehat přidat cukr podle chuti, přidat 500 g tvarohu, a potom uz jen 2 creme ole vanilkové může se přidat ještě jedna zakysaná smetana

tvarohovej č.1 (tenhle jsem dělala, super na dětský dorty )
hustej pudink z 500 ml mléka, 1 vanilk.cukru a 2 vanilkových pudinků. V misce vyšlehat 250g másla s vanilk.cukrem a cukrem moučka Pořádně vyšlehat pudink, máslo a 0,5 kg tvarohu

vsetky vyskusane

muffinka8
5. sep 2012

@iwusca
@miciatko
ja len toľko k pribináčkovému krému, že tie Creme Ole, ja som minule na také množstvo že 500 g tvarohu použila len polovicu jedného Creme Ole a bolo dosť tuhé. Závisí aj od tvarohu aký je vodnatý.

miciatko
5. sep 2012

@muffinka8 inac vies ze si pokazila teraz rekord ???, este par minut a celu hodinu by sem nik nenapisal 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadka212
5. sep 2012

@muffinka8 ono tuhšie to bude, ale tam ide o chuť ak tam dáš málo creme ole nie je to také "pravé pribináčikové" 😉

muffinka8
5. sep 2012

@dadka212 ale minule som robila a dala celý tak to bolo ako skala 😨 tak už radšej prisypávam postupne.

@miciatko prepááááč 😅 😅 😀

iwusca
5. sep 2012

@miciatko dakujem vyskusam ten pribinacikovy 😎 mozu sa do toho pridat este napriklad banany alebo nejake ovocie?

dadka212
5. sep 2012

@muffinka8 lebo si nedala smotanu 😉 ja tiež keď som nedala smotanu, tak mi to úplne stuhlo, nedalo sa to rozotierať, a ked som dala smotanu tak super aj chuť aj konzistencia

broucek2
5. sep 2012

zkouším na svatební dort. Pivoňka bude meruňkové barvy a lístky jemně zelené

broucek2
5. sep 2012

@petkaa28 na postavičky používám Smartflex velvet a na kytky flower

sisix
5. sep 2012

@mishulle Ahojky, nezapomaela jsi na me s tim receptem? Bo jsem slepa. 🙂

mishulle
5. sep 2012

@sisix promiň nějak nestíhám, du na to

lifinka
5. sep 2012

@broucek2 krása, mě to drátkování vůbec nejde☹

mishulle
5. sep 2012

@sisix
Míša řezy
20 dkg pískového cukru,6 dkg másla, 2 vejce - z bílků sníh, 25 dkg hl.mouky, 1 PRDOPEČ, 1/8l mléka - těsto do pekáče a péci
na krém ušlehat: 3 tvarohy, 1 máslo, 20 dkg cukru - dát na vychladlý koláč a polít čoko polevou - ušlehat 16 dkg másla, 16 dkg cukru moučky, 2 lžíce mléka, 2 lžíce solamylu, 2 lžíce kakaa
poleva se mi nedařila tak dávám obyč kupovanou

broucek2
5. sep 2012

@lifinka drátovala jsem teprve 4. kytičku a taky s tím zápasím, hlavně mě štve, jak mi kytky sjíždí z drátků

jakelina
5. sep 2012

@broucek2 kytička je krásná, to tmavé pozadí je super. 😉

lawli
5. sep 2012

@vecernicci Ahoj ,chcela som abecedu ,radielko a ešte ak by bola sada miminko (priložím foto ,aby sme sa pochopili) a ešte si mi ponúkla tu silikonku na brošňu a dve kvetinky ,tuším za 39 Kč ,že si ju niekomu kúpila a už ju má...tak tu zoberiem tiež...ak by ta sada mimino nebola ,tak sa nič nedeje...ja len aby som vedela koľko korunie ti mám na to stretko poslť 😉

sisix
5. sep 2012

@mishulle diky moooc

lawli
5. sep 2012

kočky neviete niektorá o akcii na tieto silikónky ??? 😕

jakelina
5. sep 2012

@lawli tu brož koupila pro mě, tak si ji vem, aby jí nezůstala. Já už mám 😉

lawli
5. sep 2012

@jakelina ok moja ja som o nej ani nevedela ,že ju má možnosť kúpiť ,len mi minule písala ,či nemám záujem a ja som už po nej dávno mrkala na nete 😀 😀 😀 😀 ...len dúfam ,že ju ešte má 😅

broucek2
5. sep 2012

@jakelina to tmavé pozadí je obal na notebook, nic jiného jsem v práci neměla a kytzičku už má kamarádka v kanceláři. Teď už jen vyrobit více než 3 takové a je to :o)))

jakelina
5. sep 2012

@lawli určitě má, ta už v tom má chudák majlant. 😀 😀 😀

jakelina
5. sep 2012

@broucek2 no vidíš, jak jsi dobrá, já jsem jednou fotila bílý dort před otevřeným černým deštníkem. Improvizace 😀 😀 😀

eliska22
5. sep 2012

@maya30 s tými rubino už nerobím, ja si vždy keď je akcia v lidl kúpim aj 50 balíkov amerikáncov a tie mi väčšinou vystačia do ďaľšej akcie 😉
tej čokolády som dala na pol balíka celú čokoládu bielu 100g 🙂

eliska22
5. sep 2012

@broucek2 krásna kytička 😵

lawli
5. sep 2012

@jakelina ...Tak to viem ,minule písala koľko utratila v jeden deň ...to mňa by už manžel asi vyhnal z domu 😀 😀 😀