Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
11. júl 2010

@alionuska a ako sa ti potahuju take tvary? aj tie postavicky z puncoviny, to ako potahujes? neviem si to dost dobre predstavit 😕 ja mam teraz stres, ako potiahnem ten hrad, asi by to chcelo zvlast boky a zvlast vrch, len ako mam urobit tie spoje ☹ to sa mi z mmf nikdy nepodarilo tak pekne, aby to vyzeralo nejak normalne.

alionuska
11. júl 2010

@sisa.b ja neviem ale s potahovanim akehokolvek tvaru nemam problem...ta mota musi byt taka maksia,aby sa vedela pekne prisposobit,popripade natiahnut,kde potrebujem.... a este somarikovi uska pripevnim a je na svete...ale ze sa mi paci! 😀 😀 😀

bzucinka2
11. júl 2010

@alionuska muzik asi pistacie este obera 😀 😀 😀 a kde je foto somarika? 🙂

bianca
11. júl 2010

@alionuska foto foto fotooooooooooooooooo

sisa.b
11. júl 2010

@alionuska aj ja chcem vidiet somarika 🙂
a ked si potahujes tie figurky - napr. krtka - to robis zvrchu nadol? nie je s tym problem, ked je figurka taka uzsia?

benjik
11. júl 2010

já chci taky vidět somářika,hlavně nevím co to znamená ve slovenštině 😅 tak jsem o to víc zvědavá.
@kamilecka: krásný dort,k nerozeznání od předlohy.
@dm1 ty mi děláš chutě,a vážně si tam nedala pravý řízek?
Jinak já přidávám svojí panenku pro Nelinku k roku. Líp mi to odfotit nešlo,mám půjčený foták od tchána a neumím s ním.

benjik
11. júl 2010

aha somárik je oslík,už vím. mi to nedalo,našla jsem to na netu. A to děláš normálního nebo ijáčka?

vinka
11. júl 2010

@benjik malá mala radosť však.Je to vidieť 😉 Krásna bábika(panenka aby si nehladala na nete) 😀 😀 😀 😀

beruska2x
11. júl 2010

@benjik moc pekne 😉 mame asi stejnou formicku na motylky 😉

@vinka jak jsi dopadla s tim Ferari?

benjik
11. júl 2010

@vinka neboj co je bábika vím,ale díky. 😀 jo měla velkou radost,pak se cpala motýlky jak o život.
@beruska2x já vzala tu co se používá na vánoce na pracny.

beruska2x
11. júl 2010

@benjik tak to jo, moc pekne 😉 ja mam dneska cas ale nic se mi nechce 😅

vinka
11. júl 2010

@beruska2x no to ma čaká tento víkend 😉 Ale dík,že myslíš na mna.Už mám bobky a som zvedavá ako sa bude dariť.Lebo posledná hmota bola pohroma.Neviem prečo ale sa mi strááášne trhala.valionuska som sa ťa chcela opýtať či nevieš prečo ked som dala cukríky do mikri a ešte ani neboli nafuknuté ake v miske bolo kopec tekutiny. 😕 To som dala prvý krát pred zohrievaním aromu.Mohlo to byť tým?Bola som zúfala z toho.Tak vela cukru som ešte nedala ako na posledy. 😠 ☹ ☹

beruska2x
11. júl 2010

@vinka neni zac, jsem zvedava na tu masli, poradne to odfot potom 😉 potrebuju mustr 😀

ja si jdu stahnout logo Meridy a musis si udelat soblonu na tem manzuv dort 😉

benjik
11. júl 2010

@beruska2x mě se taky nic nechce dělat a to máma na mě vyrukuvala,jestli se nechystám péct,že má višně🙂 Fakt ne. jsme hotová,tři dny se slavilo,tak jsem utahaná jak kotě.

beruska2x
11. júl 2010

holky potrebuju tohle dostat na dort a nevim jestli je lepsi malovat nebo vyrezat z MMF nebo mlecne hmoty 😅

beruska2x
11. júl 2010

@alionuska prosim te kdyz rozpustim kousek uhli v alkoholu tak s tim muzu i malovat ? zkousela jsi to nekdy? diky...

benjik
11. júl 2010

@beruska2x znak vyřezat a název namalovat? bude to takové plastičtější.

kamilecka
11. júl 2010

@lussy23 ako na torte cim je robeny? potahovanie aj fifinu...teda cela torta je z K2
@dm1 tak ty si ina majsterka ....pani moji ...vyzera to tak skutocne
@sisa.b ano velmi ju potesila ...a dakujem 🙂

dm1
11. júl 2010

@beruska2x ja by som to vyrezala z hmoty pride mi to jednoduchsie kedze malovanie je pre mna spanielska dedina 😀

dm1
11. júl 2010

@kamilecka dakujem za pochvalu. keby nie rad co mi dali baby na dortomanii ako spravit salat a tak tak to urcite nespravim. a nabuduce uz viem co robit inak aby som mala menej nervov pri tom. A super je ze som na nu minula zbytky MMF co som mala len neceleho pol balicka som dorabala lebo som nemala uz bielu na lem okolo torty

kamilecka
11. júl 2010

@dm1 no to aj mna by velmi zaujimalo ako si spravila ten salat ..... ja by som to nevedela vobec...a pre koho i robila tortu?

kamilecka
11. júl 2010

@benjik aj ty si velmi sikovna ...ja si zatial babiku netrufam robit 🙂

dm1
11. júl 2010

@kamilecka robila som to pre svagra. A salat som robila tak ze som si najskor z hmoty spravila zemiaky a mrkvu - to som robila cez to pretlacatko na zemiaky co je origos a potom vymodelovala kukuricu a hrach. a ked to vytvrdlo tak som tam pridala majonezu 😀 z piping gelu /aj na jazierka sa pouziva/ ktore som zafarbila kvapkou beloby a troskou zltej farby. cele som to zamiesala a bolo hotovo

kamilecka
11. júl 2010

@dm1 no fakt klobuk dole ...si ma navnadila ...rozmyslam ci nespravim svagrovi ...bude mat teraz cez vikend 30tku 🙂 a ten rezen ze je taky skutocny?? A cim potahujes? aku hmotu

ani3012
11. júl 2010

@dm1 sranda ! Ja som túto tortičku videla dnes na FB- cez Inesku ,aj som si ju dala zdieľať a to tvoja 😀 😀 😀 😀
Krásna torta,keby si bývala bližšie,tak si u teba určite objednám.Alebo u Inky 😵

dm1
11. júl 2010

@kamilecka rezen je z puncoviny obalenej v hnedom cukre zmiesanom s nastruhanym hnedym keksikom 😀 . Potahujem len z MMF

@ani3012 vidis aky je svet maly 😉

benjik
12. júl 2010

@kamilecka díky

alionuska
12. júl 2010

Dievcataaaaa,tak tu je moj vyvtor! 😀

monika0001
12. júl 2010

@alionuska - to je neskutočné aké torty dokážeš. to je ako čarovanie.. nádhera...

zdenallicka
12. júl 2010

Ali, super!! 🙂 Z čeho jsi udělala mihálnice? 🙂