Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
17. júl 2010

ach jaj baby pohroma.Vsetko sa mi roztopilo.Latala som ako sa dalo i nedalo no aj tak to cele plaslo.Uz je odvezena na miesto cinu a je v chladnicke.Som zvedava co z nej bude rano...foto hodim zajtra asi.Nechce sa mi uz dole pre fotak

benjik
18. júl 2010

@dm1 tohle mi nedělej,takovej krásnej dort,málem to se mnou seklo,když jsem ho viděla.nádhera.

beruska2x
18. júl 2010

@dm1 fakt krasa, ta masle se povedla 😉

dm1
18. júl 2010

@benjik, @beruska2x dakujem 😉

nadulici
18. júl 2010

@dm1 waw, krasna je tvoja torticka....cim si farbila, ze mas tu farbu taku peknucku, kakaom?

nadulici
18. júl 2010

@dm1 jaj, este som sa chcela vyzvedat 😅 .....tu abecedu, co mas s nou napisane meno, to je aka- ta co ma aj alionuska?.. a ako sa s nou robi? lepsie ako s funky?...chcela by som si objednat nejaku mensiu, ja mam len funky velku a pridu mi tie pismena obrovske, ked peciem mensiu tortu.... 😒

dm1
18. júl 2010

@nadulici ano kakaom som farbila. A ta abeceda je tusim ta co ma Ali. Podla mna sa s tym robi uplne rovnako ako s tou funnky. Aj mne sa ta zda moc velka na malu tortu. Tie cisla 30 su s tou funnky robene

sloniiicek
18. júl 2010

@sisa.b - sisi ten pohar je uchvatnyyyy. fakt klobuk dole. a aj svadobna je super.

sloniiicek
18. júl 2010

bianca - som zvedava na tu tvoju torticku. 🙂 inak babule mohla som mat svoju druhu zakazku. ale ideme na dovolenku v pondelok vecer, majte sa zatial pekne a pekne pecte. chi chi. potom okuknem vase torticky. vratime sa az 2.8.

alionuska
18. júl 2010

...a moje posledne dve za tento tyzden...sova bola pre maminku moju k meninam a vevricka na objednavku... 😉 🙂
A pre pripadne otazky,preco sovu,tak preto,ze moj oco tak mame hovori,..ze:..ty si sova! 😀
Tak som premyslala,ze co by som si ja podla toho upiekla ..mne moj Martin hovori-ty mrkvička! 😀 😀 😀

henikav
18. júl 2010

alionuska, krasne samozrejme, ale fakt nechapem ako vladzes a stihas tolko tort s dvomi malymi detickami, ty carodejnica 😉 🙂
Tak ma napadlo, pre seba si spravis teda tortovu maximrkvicku?

benjik
18. júl 2010

@alionuska sova je nádherná,i ten kmen je dort? neuvěřitelné. No to já bych si měla teda upéct godzilu,tak mi říká manžel už od té doby co jsem byla těhotná.

anibas
18. júl 2010

ahojte dievčence - som tu narýchlo
dm, sisa, vinka, zdeni a samozrejme ali - kráááááááááááááááááááááásne torty 😵 😵 😵 😵 😵
dm - pekné torty všetky tri - zaujímavá cars
sisa - pohár perfektne nastriekaný - koľko spray-u ? veľa ?
vinka - motorový víkend 😀 😀 😀
zdeni - babička mala určite radosť 🙂 🙂
ali - ty máš deti v dennom centre ? kedy prosím ťa stíhaš ? 😨 😨 😨 😨 ja som úplne mimo, ešte susedovie deti k nám teraz cez prázdniny často chodia 😝 😀

moja posledná tento víkend - pre Katušku bude mať v utorok 5 rokov - a to teplo mi nedovolilo sa s ňou viacej pohrať, kým som dolepila koňovi hrivu, celá torta tiekla 😠 😠 😠 😠

benjik
18. júl 2010

@anibas wau nádhera

dm1
18. júl 2010

@anibas krasna torta ten konik a hlavne ta hriva je perfektna

alionuska
18. júl 2010

@henikav vies co,len tak zo srandy si ju asi niekedy upeciem.....tu mrkvičku...nech si aj moj drahušik da! 😀 😀 😀
@benjik jasne ze aj kmen bola torta...bola to vlastne taka maxi rolada a aj sova bola taka mensia rolada...a potom som ju obrezala a dotvarovala puncovinkou,ale len okole tych oci🙂
@anibas a ty si ma taaak rozosmiala...ze deti v detskom centre...ved som vam uz davno pislaa ze moje dievcatka su anjeliky...Alenka -pohoda...ta sa premota a Saška nam uz zacala behat v chodaku...tak tu brazdi z kuchyne,do obyvacky a lieta jak maly šarkanik🙂 😀 😀 ale jasne ze v nom neni cely den.... 🙂 🙂 A torticka ponikova je na jednotkuuuuuuuuuuuuu!!!! krasne dievcatka🙂

sse
18. júl 2010

Ahojte dievčatá,
krásne tortičky máte všetky, a sranda je sledovať ako sa zdokonaľujete. Nádherné dielka vytvárate. Ja som tento víkend piekla 2 jednu na zákazku a druhú pre maminu na 50-ku, skúšala som trubičkovú. Nemala som odhad na trubičky tak mi kopec zostalo doma nepoužitých, no veď oni sa isto u nás nepokazia 🙂

http://www.facebook.com/photo_comments.php?aid=...

http://www.facebook.com/photo_comments.php?aid=...

benjik
18. júl 2010

@alionuska já byla tou sovou tak fascinovaná,že jsem si toho kmenu všimla až pak.Ta hlava musela dát zabrat.
@sse ten soudek je vážně bomba.

henikav
18. júl 2010

babulky, prave mi kamoska poslala fotku torty, co som jej robila ten holubnik s holubmi. Tu je, ale tortu som nerobila ja

benjik
19. júl 2010

@henikav na těch fotkách od tebe to vypadalo větší

jajax
19. júl 2010

chcem skusit K2.lenze u nas predavaju len 1kg balenie co je dost vela.tak sa chcem spytat ci sa dat do mrazaku?a zaujimaju ma skusenosti-aj negativne.
urcite sa o tom tu uz pisalo ale nemam cas to vsetko precitat tak dufam ze mi niekto odpovie.

bury
19. júl 2010

@alionuska - teda ta sova je úžasná 🙂 velká poklona, opravdu je to nádhera.... podařilo se ti vystihnout takovej ten typickej pohled soviček - chytrej, ale klidnej.... krása 😉

holky já sem k vám chodím slintat - jste fakt strašně šikovný 😉

zdenallicka
19. júl 2010

Jajax, 1kg není vůbec moc - z toho máš dva menší dorty...🙂 A vydrží rok, takže mrazák je podle mě zbytečný.. Dej ji pak do lednice...

reruna
19. júl 2010

@dm1 kakaem se taky dá barvit? to jenom přimícháš kakao? a dort s mašličkou je nádhera 🙂
ostatní dortíky taky moc krásné.
anibas ahoj, krásné dortíky pečeš

vinka
19. júl 2010

@henikav krásny je ten holubník.Ale som si v tedy myslela,že je väščí. 😉 No a tie holúbky sú na zjedenie 😉

vinka
19. júl 2010

@reruna No a aj na sucho ked chceš urobiť dubák 😉

henikav
19. júl 2010

@vinka @benjik no to bola detailna fotka, ale prave preto ze to malo byt male to bola riadna piplacka, take tie drobce sa najhorsie modeluju mojimi nesikovnymi rukami 😀 😀 😀
@jajax 1kg hmoty je len tak akurat na jednu tortu aj s ozdobami a ak by ti aj zostalo, mozes to normalne skladovat v chladnicke, netreba to mrazit, ved je to v podstate len cukor, myslim ze zaruku to ma okolo 4-6 mesiacov

dm1
19. júl 2010

@reruna ano da sa. Ja som uz do hotovej hmoty pridala kakao v troske vody vymiesane ale treba jasne potom trosku cukru dat lebo to zredne

zdenallicka
19. júl 2010

Dm, já si zapracovávám suché kakao..

vinka
19. júl 2010

@henikav tak to by som chcela aj ja mať také nešikovné ruky. 😀 😀 😀 Viem,že tzie prdíky sú horšie jak jedna riadna torta.Ale boli fantastické aj tie holúbky. 😉