Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mexico_16
20. jan 2013

@viera6 Nemozem poprosit receptik na puncovu torticku ? Dakujem 😉

florentina
20. jan 2013

@mexico_16 na straně 4362 je dole recept od Pristela ...jestli ti stačí ten...

lilliaan
20. jan 2013

@florentina dakujem za rady, si zlata 🙂 A ked chcem urobit vlacik (masinky tomasa som sa uz vzdala, je to pre zaciatocnika moc narocne 😒 ... vozne len obycajne kvadre, ktore obalim do nejakej (kupenej) hmoty a rusen len ten najjednoduchsi, co deti kreslia 😝 .. ako to potiahnem tou hmotou? nasla som videa na youtube ako potahuju okruhle torty, ale neviem ako potiahnut taky vlacik.., kedze ma casti, ktore su nizsie, ine vyssie... ☹ dakujem za radu vopred.
PS: vsetky najnovsie torty, co som tu videla na poslednych stranach, su naaaadherne.. 🙂 🙂 🙂

vecernicci
20. jan 2013

@njonja hlavně se drž, asi to tak mělo být, mamka mi vždycky říká, že všechno co se stane je pro naše posílení 😢

vecernicci
20. jan 2013

a ještě moje nové výtvory (nebo stvůry?) 😀
už tu máme jarooooo

vecernicci
20. jan 2013

@zdenallicka tak jsme se nakonec místo bígla rozhodli pro borderku, teda poloviční 😀 matka čistokrevná a otec místní Donjuan 😉
já vám sem holky musím hodit fotečku, Aisha je taaaaaaak krásná 😵 😵 http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/7...

viera6
20. jan 2013

Ahojte
nemate náhodou niektorá uložený postup...a prosím vas poraďte mi...do 30eur potrebujem takuto tortu upiect a ma tam byt plnka pribinačkova s ovocim ..myslite ,že sa vojdem priemer torty bude 32cm 😕

janula.h
20. jan 2013

moje víkendovky fotené mobilom odišiel mi USB port na pc 😀 keď sa darí...

viera6
20. jan 2013

@mexico_16 recept mam tento a punčovinu som robila podla seba....sanqik,voda,víno,cukor

http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o...

denisak77
20. jan 2013

@viera6 podľa mňa v žiadnom prípade,aj keď urobíš priemer 24 cm ,tak to bude nad 30 €,je to dosť veľká torta

lamps
20. jan 2013

@viera6 s 32 cm priemerom sa do 30 eur nevmestíš, toľko by stála 3 kg torta a mne váži 3 kg torta s priemerom 22 cm, keď dám korpus prekrojený na trikrát a dvakrát dám plnku

vecernicci
20. jan 2013

@viera6 myslím, že tak max pařez bez klobouku by se vešel do tý ceny 😉

dm1
20. jan 2013

@viera6 s priemerom 32cm sa isto nevyjdes ved to bude torta co bude mat cez 5 kg

glee
20. jan 2013

@muffinka8 Dakujem za pochvalu 🙂 kazdu lupienok som vykrojila zvlast a lepila na kruhovy zaklad. Inspirovala som sa filcovym kvietkom, kuk sem: http://makeanddogirl.com/2011/10/tutorial-diy-f...
Na koncoch je biela perlet 🙂

anibas
20. jan 2013

@viera6 do 30 sa nezmestíš - toto je akoby poschodová torta a s priemerom pníka 30 cm - a tvarohovou plnkou tak 5 kg 😉

viera6
20. jan 2013

@denisak77
@lamps
@vecernicci
@dm1 dakujem vam za cenne rady, rátam,že asi bude mat okolo 6kg ,to bola požiadavka z ktorej ich budem musiet hned skresať! bo len suroviny som tak ratala vyjdu kolo 28eur..

viera6
20. jan 2013

a kebyže aj dávam miešanú nad parou tak to vyjde skoro to iste...

glee
20. jan 2013

Zenusky, kamoska sa bude v lete vydavat a ja uz dumaaam, aku tortu jej upeciem. Nemam velke skusenosti, peciem len 3 mesiace... chcela by som vas poprosit o radu, ake kremy sa hodia do svadobnej torty. Asi by to mali byt take, ktoru maju dlhsiu trvanlivost, ze? Poradite mi??? 🙂

zdenallicka
20. jan 2013

@njonja Mně babička umřela před rokem a ještě z toho nejsem venku a asi dlouho nebudu (jeslti vůbec)... Hodně sil a dobrá přání celé tvé rodině... ☹

A hele, už jsem párkrát zaznamenala, že nekdo zemřel v narozeniny někoho jiného z rodiny.. vidím v tom velkou symboliku... Velkou!

zdenallicka
20. jan 2013

@vecernicci Bezva..🙂

janula.h
20. jan 2013

@njonja úprimnú sústrasť ☹

dm1
20. jan 2013

@njonja torticka nadherna 🙂. A uprimnu sustrast prajem 😔

vecernicci
20. jan 2013

@njonja je fakt že manžovi umřela babička den na to, co se narodil náš Vítek, chtěla se dožít vnoučat, tak se jí to povedlo o den 😒

simasa
20. jan 2013

@dm1 Dani, to je pre tu Jankinu malu k roku?

simasa
20. jan 2013

@macamac Cau Maca, neviem, ci sa Ti niekto ozval, lebo sem kocky z Noveho Mesta nechodia. Okrem mna je tu asi najblizsie zo Starej Turej yamahafazer (dufam, ze som to neskomolila). Lepsie bude asi pozriet na stranke www.tortyodmamy.sk tu mapku tam - tam urcite niekoho najdes. (Som zvedava, ci vies, kto Ti odpisal 😀 )

bzucinka2
20. jan 2013

@dadka212 ja som dala jedlo na balkon a torty do cistej chladniky to je jasne.. 😉

dm1
20. jan 2013

@simasa diky za inspiracky. A asi nie lebo to tu objednavala kocka z MK - juliankaaa tusim tak sa to pise

dm1
20. jan 2013

@simasa jaaaj uz viem akej Janke myslis 🙂. Ta si vybrala 2 torticky az na koniec februara ale si presne napisala co chce 😝. Inak sranda ona pisala ze mala na svadbe moju tortu svet je ozaj maly 🙂

simasa
20. jan 2013

@dm1 Janka Ti asi pisala cez FB. Chcela najskor tortu odomna, ale ja uz moc nepeciem a druha vec, je z Ilavy, tak to by nemalo vyznam, aby sa hnala pre tortu az k nam... 😝 Tak som jej poradila Teba a potom mi pisala, ze v Tvojom albume objavila tortu, ktoru dostali na svadbu a ze lepsiu este nejedla 🙂 😵

dada2007
20. jan 2013

@viera6 moja 24cm priemer s pribináčikovou a ovocím.....potiahnuté a podla zdobenia(postavičky, kvety na vrchu) mali od 3,5 do 4kg........