Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
31. jan 2013

baby, otazka dna 😀 ake hrube korpusy davate? a kolko cm plnky asi?
bo moj muz furt pisti, ze vela plnky davam 😠 😠

pristela
31. jan 2013

Ach ženy hrôza, teda ja mam rada napätie a stres pri práci 😀 😀 ,ale drahý sa mi motkal s nákupom po návštevách 😅 takze slahacka mi prisla neskoro , ale podarilo sa a parížska šlahačka za 4hodky uvarena, vychladená , vyšlahana a aj naplnená 😵 😵 ani som nedýchala pri šlahaní 😝 no a podarilo sa mi zafarbit a potiahnuť mmf na kriklavo zelenooo , ale mokrá som bola až za ušami 😝 som zabudla kupit bielu čoko 😠 ešte že sa bude dať maskovať 😝

Idem vás pokukať pre ukludnenie 😀 😀

pristela
31. jan 2013

@pralinka25 oooo,neskutočnaaaaaaaaa , úúúúžasna 😵 😵 😵 😵 oči mi vypadli 😀

pralinka25
31. jan 2013

@pristela tak ako si pisala teraz o tvojej slahacke a farbeni na zeleno som ja prezivala pri tejto. ani za boha nafarbit na modro aku som chcela a slahacka s kinderkami vyzerala ze vytecie kade tade 😀 mokra az na p...

pralinka25
31. jan 2013

@blcha @eliska22 @luciahromadkova @pristela dakujem aj vsetkym ostatnym za paci sa 😵

pristela
31. jan 2013

@florentina ja neviem , nesekol sa ti tam ten stuzovac? ak ano a tie hrudky su vlastne stuhnuty stuzovac tak to asi nebude dobre , ja bych to na mojom mieste este nestuhnute samozrejme skusila strcit do mixeru s nožmi 😕 a pak plnila , no neviem mozno holky poradia , fakt netusim , ale moc drzim palceeeee !!!!! plnku z bieleho jogurtu milujem najviac 😵

dm1
31. jan 2013

@anibas to mas vyhodu ze mozes davat babkam maleho my mame smolu obe pracuju 😝

woman04
31. jan 2013

@pralinka25 ...perfektná torta ..úžasná.. 😉

florentina
1. feb 2013

@pristela no je to jak říkáš...ale já vůbec nevím, proč se to stalo. Dělala jsem podle návodu, nejdřív to vypadalo dobře a pak toto. Rozmixovat, ani rozšlehat to nešlo, ale vyhodit se mi to teda nechtělo. Tak jsem to nakonec přepasovala přes síto /jak svíčkovou 😅/ a pak už tam nebyly přímo hrudky, ale ta struktura tam byla pořád cítit. Dělala jsem z jahodových jogurtů...zadání bylo lehký, ovocný dort. Tak jsem měla koupené i jahody a tak mě napadlo je tam rozmixovat...ony jsou taky takové strukurované, takže se to v tom ztratilo. Samozřejmě to pak bylo řidší, tak jsem zahustila cremem ole /kdo tohle vymyslel, je pro mě krémový bůh 😀 , zachraňuji tím vše🙂/ a je z toho výborná lehká jahodová plnka....ještě přemýšlím, zda ji trochu nedosladit a nebo ji nechám tak a dám k tomu banány....každopádně se toho příště budu bát, abych nedopadla stejně....a tobě moc děkuji za odezvu... 😉

pristela
1. feb 2013

@florentina ja neviem co sa stazujes 😀 😀 si normalne majster !!!!! a ja myslim ze o tomto tato tema aj je , citas , citas a pak mas sama napady. teda normalne som to citala ako detektívku , napínave ako to skonci, popri citani som to v duchu už dva krat vyhodila a pak prisiel konies-vyvrcholenie 😀 😀 😀 😀 😀 a úspech 😀 😀 si šikula až sliny mi zacali tiecť 😀
teda ja musim zdobit dort na etapy 😠 bo hore mam parizsku s bananmi a este makku 😝 cize vytiahnem dam dve travy a sups znova do chladnicky , porance ma :P inak som zvedava o kolko prekrocím vahu, nejak sa mi to nezda 😕

woman04
1. feb 2013

...moja tortuša pre neterku k narodkám,milovníčka Nintenda Wii a hry Zelda.. 😉 ..

slasima
1. feb 2013

@vecernicci dakujem, skusim 🙂

jakelina
1. feb 2013

@florentina jak tam dáš ten želatinový ztužovač, tak jenom fakt rychle projet metlami a nechat tak, jak se to dlouho šlehá, tak se udělají žmolky. 😝 😝

zdenallicka
1. feb 2013

DObrý den, celý den, potřebovala bych tapetku na téma medicínský dort pro slečnu..🙂
Tak jestli něco máte, tak pošlete, prosím..🙂 Děkuji!!! 🙂

blcha
1. feb 2013

@florentina jooj dik za upozrnenie ja som si to vobec nevsimla ze odpadol lupenok to mi urcite krpata odlomila kvetiniek mi zostalo aj na dalsiu tortu este takze to vymenim este nemam odhad tak som si toho vela narobila 😉

gabina275s
1. feb 2013

ahojte ,moje dnešné

zuzana92101
1. feb 2013

toto je moja nocna 😉 a dnes ma caka poschodova. Muz v robote az do vecera, doma 2 deti, zaseknuty nerv v lopatke...uz len z dveri von, nohami napred 😝

daniz
1. feb 2013

@florentina pridať ešte jogurt a prešľahať

daniz
1. feb 2013

@mizulienka ja dávam tretinovú vrstvu krému ako mám korpus takže : korpus 3 cm, plnka 1 cm 🙂

jakelina
1. feb 2013

Tak moje první a druhou teprve krémuju.

pristela
1. feb 2013

Holčiny rýchlo pridávam moju nočnú krtkovú, nakoniec váha prekročená len o pol kila 😵 a šup, šup sa chystať 😀

@zuzana92101 nadherná 😵 aako sa ti potahoval ten kvietok ?

jakelina
1. feb 2013

@gabina275s krásné, ten polštářek se mi strašně líbí.

@zuzana92101 úžasný dortíček a přeju ať to povolí. Já jsem takhle chodila celá na křívo před vánocemi. Já mám problémy s páteří, tak dost často trpím. 😝

alionuska
1. feb 2013

@monicenka123456 na uplne prvej strane tejto diskusie je resept,ktory som tu napisala..ak nieco nebude jasne.napis mi🙂

jakelina
1. feb 2013

@pristela krásná je 😉

zuzana92101
1. feb 2013

@pristela Jeeej, ten krtko je uuuuzasnyyy, tie stromy, zaby...vsetko. 😉
Ten kvietok...myslela som pri nom aj na teba, neuveris (urcite sa ti stikutalo 😝 ), lebo ty mas tiez taky a mala si ho kraasny. Potahoval sa tak, ze brrr, kazdy ten zahyb urobit, no nie je nad klasicku ukruhlu tortu, ale zase to pekne vyzera. A tato pani chcela kvietok... (tak som kupovala, nastastie rafik stal len 5e, tak to tak nebolelo 🙂 ). No ale asi pokial nebudem musiet, tak to dobrovolne robit nebudem 😀 😀

@jakelina Dakujeeeem. No neviem, kedy mi to povoli, lebo uz to mam tak tyzden a pride mi, ze nic-moc. Vcera mi to muz aj trochu masiroval, nech to povoli, lebo stale nie je cas, bud beham okolo deti, alebo torty robim 😀. No ale mi pride, ze to uz ide aj do ramena...ale pokial ruky funguju, tak musim ficat. 😀

zuzana92101
1. feb 2013

@jakelina Krasna Minnie, mne sa taketo torty strasne pacia, take chutne, dievcenske... Ja som dnes este ani nezacala. Namiesto roboty tu cumakujem do pc 😅. Dnes asi budem tahat nocnu, tak to vyzera...

jakelina
1. feb 2013

@zuzana92101 děkuji, dostala jsem předlohu, tak jsem jenom kopírovala 😀 😀 😀

zuzana92101
1. feb 2013

@jakelina 😉 pokial je pekna predloha, tak sa da...a tato je chutnucka. 😉 Horsie je, ked chcu nieco, do coho sa ti ani nechce ist...

jakelina
1. feb 2013

@zuzana92101 to znám 😀 😀 😀

pristela
1. feb 2013

@zuzana92101 neboj druhy krat pojde uz lahko , ja som sa s nim tiez prvy krat trapila ale druhy uz siel lahsie nez klasicky kruh 😉 a mas ho kraasny, žiadne trapenie nieje vidieť 😀