Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
19. júl 2009

Sisidl,dakujem..ja rada poradim,ak viem. 😉
Sofi07 som sa potesila...
Zdenallicka ved sa ti podarila perfektne 🙂 !!
Lenka.pav...aj tvoja torticka je krasna,taka farebna vesela... 🙂 A tie spiralky si mozes namotat aj na slamku...z tej to pojde urcite dole! 😀

cessy
19. júl 2009

ahojte, krasna torticka lenka.pav.a tie kvietky.... 😵 krasne

cessy
19. júl 2009

sofi mne sa potah lepi len vtedy ked tam dam malo cukru. inak ceru vobec nepouzivam,len davam kusocek pri topeni cukrikov v mikrovlnke. na podsipanie len gustin. a rozvalkavam to na silikonovej podlozke a potom prenesiem na tortu. urcite to na buduce dobre dopadne....mne sa tak nedarilo pri druhej torte co som robila 😅

alionuska
19. júl 2009

Marcaradko...to je pekna stranka a to je tvoja???Ty pecies? Ale ak aj nie,nevadi..aspon sme sa pokochali..a ja este obzvlast na tom tvojom albume..teeeda tolko krasnych deticiek a fotiek!Naaadhera!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

cessy
19. júl 2009

mne sa pacia hlavne tie 6-torcatka 😀 , to je az neskutocne 😅

sofi07
19. júl 2009

cessy, hlavne je, ze chutila vyborne, uz sme ju s priatelom takmer zjedli. 🙂 dala som foto 😎

cessy
19. júl 2009

na tych tortickach sa mi moc nepaci ukoncenie volanikom..... 😒 , pripada mi to take nedokoncene.....inak su peknucke

ale niekto iny moze mat iny nazor 😉

cessy
19. júl 2009

sofi ved je krasna....co chces????aj kvietkysuper 😅 😉

sofi07
19. júl 2009

dakujem cessy,si zlata 🙂 ale tie boky su strasne, vrch sa mi potom robil uz dobre, ale to je druha vrstva.

alionuska
19. júl 2009

Cessy myslis ten prehodeny potah na tych tortach?? No aj mne to pride ako nedokoncene...len tak hodene na tom.... 😅 😅

cessy
19. júl 2009

alionuska presne to.....take neukoncene.....co ja viem...ja to mam take ked potah hodim na tortu 😖 😕 🤐

zdenallicka
19. júl 2009

Leni, jde to dolu pekne..🙂

rovni
19. júl 2009

ahojte odbornicky 😉
ide k vam po radu
chcem si kupit K2-mozem to valkat obycajnym drevenym valcekom na drevenej doske?cim to treba podsypat?

cessy
19. júl 2009

rovni ja som robila s K2 raz a valkala som na silikonovej podlozke, lebo drevennu nemam a valkala som drevenym valcekom. mozno by bolo lepsie vyvalkat to na cistej prac. doske, aby ti tam nezostavali ciarky z tej dosky, myslim tie spoje. ja som podsypavala gustinom 😉

rovni
19. júl 2009

dakujem,ja totizto nemam tu silikonovu ☹ len obyc.drevenu
a este:akymi farbami sa najlepsie farbi K2?musia byt tie gelove alebo mozu byt aj obyc.praskove co sa zarabaju do trochy vody?
potom si odoberiem trochu hmoty a tam pridam tu farbu?

cessy
19. júl 2009

ved skus na pracovnej doske... 😉

ja som ju farbila praskovymi, lebo gelove zatial nemam.dam 3-4 kvapky vody a do toho farbu.ano, odoberies a zafarbis

rovni pockaj este co ti dievcata poradia, ja som len zaciatocnicka 😅 . pisem ti ako to robim ja.
alionuska je na poradenie jednicka 😅 😉

rovni
19. júl 2009

ano,citala som tuto diskusiu a zistila som ze alionuska je proficka 🙂 ale aj tak ti dakujem
mala by som este milion otazok-hlavne ohladom pomocok na vyrabanie kvietkov-vela som toho nasla na peceniehrou.sk,len vobec netusim co sa na co pouziva a co vlastne treba na zaciatok kupit

cessy
19. júl 2009

nemas za co 😉
rovni tak ja som piekla piatu tortu a pomocky zatial nemam ziadne, veru aj ja pozeram po kadejakych vykrajovackach, aj tie kliest na marcipan sa mi pacia, ale neviem ci s tym budem vediet narabat....ale zase....vsetko sa da naucit 😉
no a patchwork ma fascinuje...to je krasne 😅 😵 , ale tiez neviem ci by som to vedela pouzit 🤐

alionuska
19. júl 2009

Jeeej baby .Dakujem vam za prejavenu doveru a za to,ze ma tu spominate.
🙂 🙂 🙂
Rovni,nie vsetko viem a nie vsetko som skusila...ja mam doma linku z mramoru a na tej sa mi robi najlepsie na svete!Je to rovnucke a valcek mam nerezovy...tak s drevennym nemam vobec skusenosti..Farbit mozes aj praskovymi,len ked ich budes rozpustat,tak tej vody daj ozaj len trosicku... 😉
A K2 podsipaj solamilom,alebo gustinom.Hadam som trosku pomohla..nech sa ti dari!
😉

cessy
19. júl 2009

alionuska aj ja mam mramor....vazne sa to na tom dobre robi???ja som myslela ze je to studene a ze mi to bude rýchlo tvrdnut 😕

zdenallicka
20. júl 2009

Holky, v tydnu budu delat dedovi parez..🙂 Uz se na nej tesim... A musim vymyslet nejaky dort, na kterem bych si zkusila modelovaci cokoladu... A napadlo me, ze bych mohla svagrove upect k narozeninam srdicko s nejakym ovocem nahore a oblozit je trubickami cokolady z modelovaci cokolady, co rikate????

alionuska
20. júl 2009

Cessy,ja ti neviem..ja asi tak rychlo robim,ze mi to nema kedy stvrdnut! 😀 😀 😀 Ved to skus a uvidis! 😉

alionuska
20. júl 2009

Zdenallicka,tak to je fajn,ze mas robotku a tesis sa.Ja tento tyzden idem robit dvojposchodovu pre maleho chlapceka a tam maju byt nejake klinceky,srobiky,kladivko a skrutkovac...este ani neviem ako to dopadne,ale ved hadam zapojim fantaziu 😀 .
A vcera som si pripravovala figurky na jednu torticku...Gloriu a Martyho z madagaskaru...dnes si este urobim Melmana a Alexa a potom idem na to..chcem urobit detsku tortu do jednej sutaze.. tatik sa uz tesi,ze si zamaskrti! 😀 😀 😀

zdenallicka
20. júl 2009

Ali a co si myslis o tech trubickach z modelovaci cokolady? Ja to mam namyslene tak, ze bych ji vyvylela a rozkrajela na stejne obdelniky, ktere bych pak zatocila do trubicky... 😅

alionuska
20. júl 2009

Zdenallicka,ja sa priznavam,ze s modelovacou cokoladou nemam skusenost.Ale ak sa s tym robi tak dobre,ako s inou hmotou na modelovanie,tak sa ti to musi podarit. Ved uvidis,ako sa ti bude darit a potom nam daj info. 😀

zdenallicka
20. júl 2009

Ali a ja myslela,ze mi das presny navod..🙂 Tak nic, bude to pokus-omyl..😀 😅

wighy
20. júl 2009

ahojte baby

o tyzden v pondelok ma muz narodky a v nedelu bude oslava ,tak sa chystam na svoju 1 potahovanu tortu,takze mi drzte palce 😉

precitala som skoro celu diskusiu a dakujem za super rady a napady

potom dam vediet ako som dopadla - vlastne torta 😀 😀 😀 😀

sofi07
20. júl 2009

alionuska, prosim ta, s tou puncovinou sa ako robi? nikdy som to nerobila, predpokladam, ze je to taka navlhla zmes a len sa to tvaruje. tak? alebo sa to priliepa nejako kremom?

sofi07
20. júl 2009

wighy, neboj, urcite sa ti podari, drzim palce 🙂

alionuska
20. júl 2009

Sofi,puncovina je vlastne vsetko,co ti zostane.Uz som to tu pisala.napriklad ked robim rezy a tie odrezky-konce z nich nevyhadzujem,ale ich pomackam,ked je to suche,pridam este trochu kremu,rum,alebo puncovu aromu...kto ma co rad,orechy,kokos...co len mas,aby to bolo dobre na chut,kakao,cukor,ked je malo sladke a potom z toho vytvarujes gulky a macas v cokolade,alebo oblálujes v kokose...ak chces robit nejaku postavicku,len si ju vytvaruj a nechaj stuhnut v chladnicke a potom obtiahni do potahovacej hmoty... nemusis nic natierat uz kremom...ten potah na tom drzi dobre! 😉