Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
30. sep 2010

Vinka, vidíš, to ma nenapadlo, zavolám jej a opýtam sa. Lebo ona má rada čokoládu a on kokos. Tak kombinujem ako sa dá. Uvidíme zavolám priateľa na telefón. 😀 😀 😀

daniz
30. sep 2010

Hejdi, ja robím orechový korpus 5 vajec , 5 pl kr. cukru / polovica do žĺtkov, polovica do bielkov/, 3 pl hl. múky,2 pl orechov a 4-5 pl teplej vody a 3/4 prášku do peč. Postup asi poznáš bielka +1/2 cukru= tuhý sneh, žĺtka s 1/2 cukru šľaháme, pridáme teplú vodu a pridávame striedavo sneh a múku+PDP+orechy ale už premiešavame zľahka varechou. Upečieme - ešte nikdy ma nesklamal. 😉 😉

A krém som písala ten biely pre vinku - 100g orechov sparíme s 3/4 dcl vriaceho mlieka. pridáme 100 g pr.cukru a 100 g masla. Navýš si gramáž, podľa potreby.

A ovocie asi by som volila jahody ak nemáš zavárané, alebo nektarinky/ broskyne

anibas
30. sep 2010

ahojte - ku debate o rume - mám 2 verzie jednu dospelácku - klasika 40 ¨% rum a na detskú verziu torty http://www.zlatastudna.sk/index.php?page=79

hejdita
30. sep 2010

@daniz dakujem a kolko to vyjde ten korpus do akej formy davas??? ja budem potrebovat na futbalove ihrisko a loptu z toho tak preto sa pytam ....
a krem ty si robis z akej davky do akej velkej torty????? 😕

a prosim vas karamelovy krem staci len skaramelizovane salko a do toho maslo???? (skusala som to salko z lidlu ale to mi nechutna je take do kyselkava) a staci jedno ked to bude tak klasicky okolo 5 kg? chcem urobyt nejaky hranaty lebo to ma bys so spidermanom .....no sama novinka .....vyzva pre mna obrovska uz teraz mam z toho vcelku strach......

zdenallicka
30. sep 2010

TO je boží, že hážete odkazy na sirupy s rumem..🙂 Dětem dávám tresť, ale není to úplně ono..🙂

Hejdi, dávám salko a 250g másla a rum.. Anebo si uvařím karamelový pudink a zašlehám máslo.. udělám si ze 6 lžic cukru karamel, zaliju 300ml mléka, pak v 50ml rozmíchám ten pudink a zavařím ho do mléka.. A vyšlehám s 250g másla.. Je výborný..🙂

zdenallicka
30. sep 2010

A jedno Salko ti podle mě na tak velký dort nevystačí... K ořechovému krému bych dala asi banány..

hejdita
30. sep 2010

@zdenallicka diky a dobry typ na korpus a krem z orechu nemas??? uz sem si napsala od daniz ale jeste chci toho mit vic a pak to skombinuju kdyby se mi libilo z necjakeho to a z druheho tamto a tak 😀 😀 😀 😀 😅

hejdita
30. sep 2010

@zdenallicka tak dam jeden a pul?? nebo raci dva asi co? to bude penez jenom za meterial..... 😝
a holky nevite kde sehnat orechy??? kdyby nahodou sem nestihla vyloupat??? protoze ted uz sou ale i tak nejake levejsi 😕 😲 protoze z kauflandu sou vcelku drahe 😝 za par gramu 😝

zdenallicka
30. sep 2010

Hejdi, napadá mě jenom variace na ten kokosový... 200g ořechů spařit mlékem a vyšlehat 100g cukru a 250g másla a zašlehat do toho ty ořechy.. 🙂

Ořechový korpus házela Sofi myslím.. http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o...
Dělala jsem ho jenom vanilkový a je docela dobrý, ale přesušila jsem ho... ☹

A ořechy nevím, kde seženeš..☹ Já mám nasbírané z loňska..

A tne karamelový bez salka je určitě levnější...

zdenallicka
30. sep 2010

@hejdita A dla bych dvě salka a dvě másla.. raději ať ti troška zbude, než kdyby ti mělo pár lžic chybět...

hejdita
30. sep 2010

a cim to navlhcit??? ja bych chtela skusit tu kavu ale kam do toho orechoveho s karamelem???? (to je asi to fotbalove hriste) a nebo do toho piskotoveho s oriskovou plnou??? (to je asi ten spiderman) ja si ani nevim predstavit tu chut.....nemam vubec predsavu a tim padem nevim co prodam 😕 😨

a jak udelat mic??? kdyz nemam mysky? 😝 no jak rikam vyzva 😀 😀 😀 😀 🤐

zdenallicka
30. sep 2010

Hejdi, já si normálně uvařím silnou rozpustnou kávu, dám tam trocu mléka a rumu a vlhčím tím kazdý korpus... Pokud ti chutná kávové zrno, štafetky nebo tiramisu, tak si tu chuť zkus přirovnat k tomu..🙂

zdenallicka
30. sep 2010

No a míč - upeč klasický kulatý korpus a na plech jeden dva pláty a vykrajuj kolečka a sskládej na korpus.. dohladíš a dotvaruješ to punčovinou - já jsem tak teď dělala zadek..🙂

hejdita
30. sep 2010

@zdenallicka ja sem delala karamelovy bez salka a ten me moc nedojal byl taky na muj vkus jakoby bez chuti......skoda ze se to neda nejak odlehcit ot bude zase masla a tak.....se s ni skusim dohodnout asi na nejakem i pariskem kremu ci co aspon do jednoho...... 😒

hejdita
30. sep 2010

@zdenallicka takze myslis ze mam si upect korups v treba v hrnci odpovidajisi velikosti priblizne mici a pak jeste navrch mam upect korpus na doskladani kulatsiho tvaru a pak dotvarovat punocvinou jo? pochopila sem to spravne... 😕 dobry napad.....

daniz
30. sep 2010

Hejdi do takej klasickej tort.formy 23 cm priemer je asi4- 5 cm vysoký- z 5 vajec,. a na plech robievam zo 6 vajec a je tak 1-1,5 cm vysoký. A koľko krému? Ja by som určite urobila aj s 500 g masla. Myslím, že by to malo stačiť. A keď zostane pojedia deti a keď bude málo je to rýchlo dorobené. Ja robievam z 250 g masla a vyjde na takú normálnu tortu možno do 2-3 kg.

zdenallicka
30. sep 2010

Hejdi, mě jenom z pudinku taky nenadchnul, ale zkusila jsem přidat karamel (z toho upáleného cukru) a ten je teda moc dobrý... 🙂

jj, pochopila jsi správně..🙂 Má to být pulkulatý míč nebo klasický kulatý?

hejdita
30. sep 2010

@zdenallicka jo a jak si mohla prsusit korpus?? jako ze si to dlouho pekla?? ja vubec nevim jak to udelat protoze to bude ne kulate ale hranate ( ja se s ni asi domluvim na nejakem lepsim tvaru pro mne protoze pect platy orechove se bojim ze bych to upekla ve forme kulate a do stredu ten mic a ona chce i postavicku brankare tak jako fakt nevim jak to naaranzovat uz sem videla jak sedi jeden jako na travniku ale ja nevim delat postavicky jeste ....no se s pani domluvim asi jeste poradne podle moznosti nebudu kupovat rafky kdyz nato proste ted nemam 😅 😔 😕 🤐 😝 😀

daniz
30. sep 2010

Ozaj a Hejdi, ten krém orechový - šľahaj, kým nebude biely. On zbledne neboj. A polievam 2 dcl tuhý čaj, 1 van.cukor,
1 pl kakaa a rum-podľa pre koho to je.

zdenallicka
30. sep 2010

NA kdy to máš? Teď nemám moc času, ale do večera bych ti mohla poslat nějaké odkazy, co jsem nedávno našla..🙂

hejdita
30. sep 2010

@zdenallicka no ja sem krem taky delala i s upalenym cukrem ale mne neoslvil a pani rekla ze na penezoch ji nezalezi takze ji tam dam i salkovy krem ....

mic bych chtela kdyby se mi podaril tak jakoby trictvrte aby trcelo....uvidim nevim jak to vystuzim spise neco malo za pulkou vis co myslim

hejdita
30. sep 2010

@zdenallicka mam to za tri tydny na 23. ale prijde si v patek 22 protoze my asi nebudem pak doma jdeme do BB 🙂

hejdita
30. sep 2010

@daniz daniz diky budu slahat pokud to nebude jako snizek 🙂 a co je to tuhy caj??? z coho to je? no prave neviem ktory cim polejem 😀 ale musim vediet dopredu veci.....a idem si s nou popisat este....a dohodnut sa

zdenallicka
30. sep 2010

@hejdita Večer ti to pošlu, ju? 🙂

bianca
30. sep 2010

decka vy korpusy polievate?To som este nikdy nerobila.Polievam len puncovy.Hm novinka teda aspon pre mna.POlievate kazdy ci len vybrane?A cim?

daniz
30. sep 2010

Hejdi, uvar klasický čierny čaj, len ho nechaj dlhšie lúhovať, ja robím z klasického pigi čaju, ale musíš si ho dochutiť
buď cukrom, alebo rumom už ako Ti vydá a chutí. Ja týmto polievam každý a má len dobrý ohlas.Pre deti dávam namiesto rumu sirup to máš čaj so sirupom a je to super .

hejdita
30. sep 2010

@bianca ja polievam kazdy aby to nebolo suche a to bud rozvarom ako na puncak ale menej sladky a menej i toho rozvaru alebo kavous a polieva alebo sa plieva sirupom a tak 😉

no s pani som sa domluvila ze urobim spidermana z cokopiskotu a piskotu s pouzitim parizsekeho kremu coz som velmi rada.....a ten druhy urobim s orechovou plnou .....ale aky korpus sa k tomu hodi????? a cim namvhcit??? mozno kakaovy piskot a navlhcit kavu??? co myslite?? 😕

sanies
30. sep 2010

Ahojky,nezlobte se,že Vám semka lezu,ale nevíte některá o někom z Ostravy,kdo peče dětské marcipánové dorty? potřebovala bych pro syna k narozeninám. Díky moc a hezký den!!! 🙂

zdenallicka
30. sep 2010

@bianca jj, já mám radši mokré dorty..🙂 A dělám tak všechny...

hejdita
30. sep 2010

no a dalej sem sa dohodli ze urobim kostku.......jakoze budovu a z boku urobim spidermana jak leze na budovu.....jak to obalit myslite ze to mam potahnut klasicky alebo to mam pro istotu vyrezavat dili a nelpist na strany lebo to bude asi spis kvader.......a spidermana jak tam prilepim aby mi nestrhel potan???? no vyvalam dlhy obldznik a asi na ten dlhy co bude po obvode tak tam napichnem spidermana ktery bude mat paradlo z burska asi 😅 😀 😀 😀 alebo ako???? a na tie steny co by boli len kratke obdlzniky tak tam by som dala okna???