Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
5. okt 2010

@bury já jsem měla růžičky normálně v chladu v krabičce, ony tak oschly a ztvrdly.

daducha
5. okt 2010

@lucisa prepac,je to aldoska.estranky.cz

daducha
5. okt 2010

ahojte, prosim viete mi poradit aka je to vykrajovacka taky uplne malinky kvietok, hojne sa pouziva na krstinovych tortach.
dakujem

daducha
6. okt 2010

@nadulici dakujem 🙂

katuskad
6. okt 2010

ahojte, nikto nemá recept na dobrý kávový alebo orechový krém? prosím 😒
a taktiež, koľko pýtate za tie tortičky? koľko z toho vlastne máte, ked odčítate náklady? neviem sa rozhodnúť, koľko pýtať a ako postupovať? dakujem

nadulici
6. okt 2010

@katuskad Lehký vaječný krém od Bohuše
6celých vajec šľaháš nad parou s 350g kryš.cukru a dvoma vanilkami do zhustnutia.Keď to vychladnie zmiešaš z 500g Palmarínu alebo Masla (alebo čo používaš). Krém je ľahučký a dlho vydrží.To je vanilková varianta alebo Oriešková:Po zhustnutí vmiešaš opečené a pomleté orechy(oriešky). Robím aj grilážovú variantu. Polovicu cukru roztopím na karamel, pridám vlašské orechy a po chvíli vylejem na papier na pečenie. Po vychladnutí rozdrvím valčekom na cesto a pri šľahaní vajec to postupne pridávam. Kým sa vajcia celkom nad parou uvaria tak sa karamel roztopí. Ja to veľká mňamka. Potom už postupovať rovnako. A ešte čokoládová varianta. Vajcia, cukor a vanilky zostávajú ale postupne privávam 200g čokolády a ešte 2lyžice kakaového prášku. Zvyšok znova rovnaký.

Ja som robila orieskovy tento, dala som oprazene a pomlete lieskove oriesky a menej masla a bol vyborny.... 🙂)

A ohladne ceny....vecsinou 10 eur za kg, ale musis sama ohodnotit svoju pracu, zrataj si naklady na tortu a energie a uvidis co ti vide, aka cena, a potom skus priratat co by si chcela za robotu a uvidis...urcite zalezi aj na regione, odkial si...

zdenallicka
6. okt 2010

POkus o florbalistu... 😝 A fakt to nemá být hráč ragby..😀

danciacik
6. okt 2010

@zdenallicka veď je super, krásna tortička.

katuskad
6. okt 2010

@nadulici dakujem pekne, recept si odkladám.

bzucinka2
6. okt 2010

@daducha ja pouzivam tento a super sa to odtial vybera 🙂
@katuskad myslimze baby tu uz aj pisali, ze povacsine 10 € za kilo 😉
@zdenallicka krasne 🙂

bzucinka2
6. okt 2010

do kelu dalo mi prvu stranku, tak si tam zadaj vypichovace - piestikove - a na strane 2 ten najmensi tusim 10mm 😉

reruna
6. okt 2010

@zdenallicka paráda 🙂

evitkamalicka
6. okt 2010

ahojte,
ja som dnes robila len ovocnu pre muzika, mame 3. vyročie svadby

nikanika28
6. okt 2010

@evitkamalicka mnaaam, vyzera uzastne 😵 😵

nikanika28
6. okt 2010

@zdenallicka ze pokus 😕 😀 ...no krasny pokus 😵 😵 😵

lussy23
6. okt 2010

@zdenallicka - náhodou je krásna.
Ja som mala piecť tortu, ale mi niečo do toho zas prišlo. ☹

Prosím vás, na ktorej strane je recept na tu cukríkovú hmotu?

hejdita
6. okt 2010

@lussy23 na 1. dole 😉 prvy dlhy prispevok a je to od alionusky

mil7
6. okt 2010

Ahoj,chtěla bych vás poprosit o radu.Určitě to tady někde bude,ale nenašla jsem.Potřbovala bych receptík na dobrý korpus,krém a potahovou hmotu.Rozhodla jsem se také udělat dortík.Chuť je,ale zkušenosti nic moc. ☹
Ta hmota z první strany vypadá jednoduše.A to se korpus pod ní natírá krémem.S jakým máte dobré zkušenosti.Předem Vám děkuji za pomoc. 😉

petusko
6. okt 2010

@evitkamalicka krasna torta, mnam, by som sa zahryzla 😅 a blahozelam k vyrociu 😉
@zdenallicka je to florbalista ako vysity 🙂 paradny 🙂
ja idem akurat este dorabat ruzicky na tu svadobnu, uz konecne mam aku-taku predstavu 😝 chcem poschodia ovinut stuhou a kvetiny dat. uvidime, aka bude realita 😀

petusko
6. okt 2010

@mil7 kazda tu ma iny osvedceny dobry korpus aj krem 😅 takze asi tazko radit. zalezi aky chces, ci klasicky, kakaovy, orechovy.... a krem tiez 🙂
ja robievam vacsinou obycajny korpus, 5 vajec, 15 dkg polohr. muky, 15 dkg prask. cukru, 1 PDP.
bielky vyslahat zvlast, zltky s cukrom zvlast a nakoniec pomaly zmiesat dokopy aj s mukou a PDP .

zdenallicka
6. okt 2010

Děkuji, babuchy..🙂 Ale fakt to byl pokus..🙂 A když se podíváte pozorně, tak mi sjíždí potahovka..😝

mayerka
6. okt 2010

ahoj všem, chci vám poděkovat za všechny rady, co jsem od vás načerpala... Dneska náš synáček slavil 2.narozeniny a já upekla svůj první dort. Dokonce i chutnal. Byla to legrace, i manžela to chytlo - žábu dělal on 😀 Přikládám fotky, vy jste profíci, tak pro vás spíš pro zasmání 😉 pečete vážně úžasně!

hejdita
6. okt 2010

@mayerka ale dort je krasny a i postavicky paradni vubec neni na pobaveni my sme taky nejak zacinali ....mne .... se dort libi a jak je videt i synkovi a vidim ze ma dneska presne narozky tak preji jenom to nejlepsi 😵 😵 😵 😵 😵

danciacik
7. okt 2010

@mayerka veď tortička je krásnučká. Mne sa teda veľmi páči. 🙂

petusko
7. okt 2010

@mayerka krasna 🙂 a o to krajsia, ze ste sa vsetci zapojili do vyroby 🙂 syncekovi vsetko najlepsie 🙂

mayerka
7. okt 2010

@hejdita @danciacik @petusko velice děkuji, to mě těší, že se líbí 🙂 Manžela to tak nadchlo, že koukal do kalendáře, kdy má někdo narozeniny, a začal vymýšlet, komu co uplácáme 😀

hejdita
7. okt 2010

@mayerka no vidis to mas dobre ja kdyz zacnu pect tak manzel uz se tesi co skoncim 😝 😀 😀 😀 😀 😀 tak at se vam v tom dari a treba bude z vas exkluzivni dvojka nejen jako manzele (tedy i rodina) ale i v peceni 😉 😵 🙂 😀 😀

lussy23
7. okt 2010

@mayerka - super torta a malému všetko naj. 🙂