Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
15. okt 2010

SOFI07 na str. 406-407. Je pravda, teraz sa tomu smejem a nerobím si nič s ľudí čo nevedia tortu ani nakrájať nie to ešte oceniť ....je to koza jedna nevďačná. Toľko pekných ďakovných sms som dostala, že už hento ma teraz nerozhodí, ale proste sa teba vyrozprávať. Je fajn keď Ťa podrží niekto, kto tomu rozumie a nie nejaká nána. Ahoj.

daniz
15. okt 2010

Bože ktorí sa píše s í a nie ý. sorry.

lussy23
15. okt 2010

@hejdita - nádhera. Keby som nebola v téme Torty, myslím si, že je z ddarčekového obchodu! Máte talent!
@rybca - úžasné kvety. Tie prvé nemajú chybu, nádhera!
@vinka - krásne. Najviac sa mi páči to Slniečko.
@bianca - nádherný košík, úplne ako skutočný.

@duplicka - super.

zdenallicka
15. okt 2010

Můj včerejško-dnešní..🙂

zdenallicka
15. okt 2010

Holky, všechny dorty jsou moc hezké... 😵 I ty začátečnické... Je na nich vidět píle a chuť, strach i láska... Já jen nestíhám chválit jednotlivě, tak se nezlobte..🙂 A za vaše pochvaly vám děkuju... 😵

rybca
15. okt 2010

@zdenallicka krasna, ja som raz skusala potlac na potah, ale moc sa mi to nepodarilo a mam pred tym respekt, bo to same uz je zdobenie a tak co potom na tortu...🙂

Ja som odviezla tie torticky a pacili sa a nestihla som ani odist z obchodu a uz mi kamaratka volala,ze uz je jedna aj zjedena..🙂 a ze na utorok chce dalsia kolegyna taku istu ako bola ta fialova..🙂)))))

zdenallicka
15. okt 2010

@rybca Děkuji..🙂 Já jsem to otláčela na hodně teplý mléčný marcipán... a šlo to dobře...🙂

sse
15. okt 2010

Ahojte, ja mám za sebou moje prvé prsia, celkom sa mi páčia 😀

Krásne tortičky ste zas popiekli 🙂

sylvia75
15. okt 2010

@sse pekné,mňa čakajú zajtra....piekla si ich v nejakých miskách a dotvarovala punčovinou alebo sú celé robené len z punčoviny....

sse
15. okt 2010

@sylvia75 dakujem, upiekla som si korpus na plech a povykrajovala kruhy a vrch je dotvarovaný punčovinou

bzucinka2
15. okt 2010

@duplicka ten pavuk nema chybu 😀
@hejdita prekrasny kosicek, sikovnica si teda riadna 🙂

duplicka
15. okt 2010

@bzucinka2 dakujem,deti s z neho tesili 😉 😉 😉 😉

bzucinka2
15. okt 2010

ozaj a este som sa chcela opytat ake farby miesate na telvu farbu, zltu oranzovu aj trosku hnedej? 😉
@sse krasne didiky 🙂

bzucinka2
15. okt 2010

a ja som konecne dorobila torticku na zajtra, celkom sa mi paci, zajtra vyfotim a hodim foto, unavena som ako kon, cely den som behala po jarmoku s maminou a potom s muzikom a detmi a teraz vecer este ta torta, no som grogy 🙂

sisa.b
15. okt 2010

@zdenallicka ta je krasna 😵 vzor si robila valcekom?
@sse riadne didy 😀 😀 😉
@hejdita nadherny kosik!!! 😵 aj ja by som si rada vyskusala kvetinkovy
@duplicka krasne torticky na zaciatocnicku 🙂
@rybca super torticky! 🙂 a ze ake vahy 😨 ja som v tomto megaloman - mam problem upiect tortu pod styri kila, take mini si ani neviem predstavit 😀
@sofi07 ani mi nehovor, robota na kocku ☹ narobila som sa pre styri torty ako kon - mali od 4,5 do 6,7 kila a fakt obdivujem dievcata, co toto zvladaju s prehladom a este aj poriadne spat v noci. no napadlo ma, ked si tu pisala o tom, ze si robila rovnake tie torty, ze to je takto asi jednoduchsie. zeby som zacala ponukat len dva druhy kremov a jeden druh korpusov? 😀 😀 😝

bzucinka2
15. okt 2010

a este vam idem povedat, tak dnes mi nakoniec prisli tie veci co som si objednavala, ale ma riadne nahnevali, lebo prave babatko, ktore som nutne potrebovala mi neposlali a ani mi len nedali vediet, ze hoci na nete ho mali skladom, tak mi ho neposlali a ja som uz zakaznicke povedala ze bude ved ho maju na sklade :-/ napisala som im trosku milsi mail, ze maju dat vediet, ked nieco nemaju, bolaby som hladala na inych strankach 😠

zdenallicka
15. okt 2010

@sisa.b Děkuji..🙂) Nene, je to pomocí struktur folie..🙂

sisa.b
15. okt 2010

@zdenallicka vyzera to fakt super 😉 musim aj ja nejake pozriet

holky, mam piect na zakazku vianocne kolace. kolko pytate za taku lodnu - 100ks? ja vobec netusim 😕

@sofi07 pecies na zakazku aj drobne medovniky? kolko si za ne pytas? uz teraz mam z toho tazku hlavu 😔

jajkax
16. okt 2010

Ahoj holky, jsem v tomhle směru uplný začátečník, a chtěla bych upéct svůj první potahovaný dort dcerce k svátku.Hmotu bych zkusila tady vyčtenou z těch bonbonků, korpus tady vychvalujete ten mramorový...najdu recept, krém tady snad taky nějaký vyčtu....ale s čím bych potřebovala poradit, jak se pečou takové ty vypoulené tvary(chtěla bych například berušku),to asi nepečete v klasických dortových formách vidte?poradíte mi některá jak na to? 🙂 Děkuji

konja
16. okt 2010

@jajkax ahoj, já si na to koupila tyto formy http://www.tv-products.cz/profesionalni-sada-na... a nemůžu si je vynachválit. Perfektně se v tom peče a mám to jako základ na různé drtíky, nejenom berušku (beruš, fotbal. míč, konvička,dinosaurus,...). 🙂

dm1
16. okt 2010

@sisa.b ved to je presne ta struktur folia co tu tolko v dubnici nahanam! Arabesky! dnes tam idem tak hadam nam odlozila ako sme sa dohodli. Mam ti zobrat???

yamahafazer
16. okt 2010

ahojte
akosi vas ani citat nestiham,ale narychlo som prezrela same krasne torty ste porobili ako vzdy.

preco musia tie cukrarske veci predavat take hrozne drahe ☹ to si objednam par veci a dam za to starsne kopu penazi a najdrahsie su tie veci zo silikonu

yamahafazer
16. okt 2010

a neviete mi poradit ake si mam kupit drotiky na rozne kvety a piestiky?lebo sa vtom vobec nevyznam a odkial kupujete?dakujem

akme
16. okt 2010

ahojte šikulky prosím Vás o radu keď chcem robiť poťah ako na tejto torte tie čierne fliačiky sú len prilepené nie? alebo sa to robí inak? 😒

daducha
16. okt 2010

@akme prilepene,vodou alebo niekto pouziva biely alkohol.Ja vodu

duplicka
16. okt 2010

jejj tu je toho na vyber, stacil by mi asi aj len 😀 😀 😀 😀 😀 katalog http://netcat2.kolb-digital.de/tortissimo_gmk20...

sofi07
16. okt 2010

@zdenallicka zdeni krasna torticka, pacia sa mi tie ribbon ruzicky
@sse paradne prsia
@sisa.b usetrila by si si kopec roboty 🙂 vies, ja narpiklad nemam velmi rada ovocne torty, tak ich ani neponukam, len ked niekto vyslovene chce ovocnu, tak jasne, ze urobim. ale ked niekto nema predstavu, tak ponukam overenu orechovo-cokoladovu, ktora ma nikdy nesklamala. teda az na ten posledny pripad...inak, baby, kto cital tu moju neprijemnu skusenost s kamoskou, tak mi vcera este napisala, . skopcim vam to sem, ak sa vam to chce citat:

Jasne, chapem, asi sa ta to dotklo, nuz...slova spat nevezmem, ale ani nechcem. Naco sa schovavat. Korpus bol super, ten nebol problem, skor ta coklodavova plnka tuha. Taku sme este nejedli a to bol myslim ten dovod. Zdala sa nam malo sladka a moc tuha. Ale ako pises, mozno tolko cokolady, maslo...neviem. A uz len posledna vec. Na otcov dar sme sa skladali vsetky tri baby. Kupili sme mu hodnotny dar v Turecku, tak Ta prosim, nenarazaj viac na peniaze. Keby rovno stala 90eu, tak ju zaplatime, rovno aj vsetky tri. *Tento smer nie je spravny. Odtial vietor nefuka.Mam Ta rada, Gabi, obdivujem Tvoje odhodlanie a neuveris, ale aj tu drinu a mravenciu pracu po nociach pri tortach.Dufam, ze tato nasa torta nebude dovodom na odmeranost. Prajem pekny vikendik. Pa

takze tak 😀

mokiri
16. okt 2010

@sofi07, tuhý krém? Hádam to vybrali poriadne zachladené z chladnicky a hned to isli jest nie? Nabudúce im urob krém nie z pravého masla, ale z nejakého rastliného margarínu, ked nevedia, ze to treba nechat pri izbovej teplote trosku uvolnit pred jedením.

sofi07
16. okt 2010

@mokiri ten vajecny je taky tuhy, ale dobra poznamka, 😀 , margarinovy by im urcite chutil 😀

jakelina
16. okt 2010

@sofi07 za dobrotu na žebrotu, uděláš jim poctivý krém z poctivých surovin a ještě se jim nelíbí. Příště co nejvíc umělého tuku a z těch Eček se jim budou dělat boule za ušima. 😉