Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

winona24
22. okt 2010

@anibas ja som to bohužiaľ zapla neskoro...až na koniec....

hejdita
22. okt 2010

tak mam potiahnuty dom a namalovanu strechu na cerveno bo sa mi nechcela zarabat nova potahovka ......

beloba kto ma skusenosti???? zbieli mi to potahovku ked som si ju zafarbila na sedo???? a potom da sa este zafarbit???? len taka otazka.....keby sa dala vybielit pouzila by som na okna 🙂 a dvere ale tie mozem dat bledo hnede....a asi to osviezim aja fabami a ma 8,2 kg este chvilku a bude mat 8 a pol ked tam dam este okienka a dvere a spidermana na strechu.....to som na neho zvedava ako ho utvorim 😀 😀 😀 😀

yamahafazer
22. okt 2010

ahojte
pridavam len narychlo tortu co som teraz dorobila pre svagra ,vase torticky pozrem neskor

rybca
22. okt 2010

baby co myslite, rozmyslam nad tym, ze ak potrebujem veeeeeeela oranzovej, ze by som neumivala Haribo cukriky, urobila z nich ruzovu hmotu a potom pridala uz len trosku cervenej a zltu aby som mala oranzovu, hmmmm???? co vy na to? slo by to?

henikav
22. okt 2010

Ahojte babulky, tak som zase tu po dlhsom case. Dakujem vsetkym za vase pozdravy a priania, uz som viacmenej v poriadku, dokonca som vcera zas piekla, uprosila ma kolegyna 😀
Musela som sa sice donutit, lebo ma strasne este boli chrbtica a krk, ale zvladla som to a tu je vysledok. Vidiet ze som dlhsie nepiekla. Ani som vas velmi necitala, priznam sa , ale iste to dobehnem 😉

rybca
22. okt 2010

@henikav tak to je super, ze si uz v poriadku, torticka je krasna...🙂

petusko
22. okt 2010

@rybca ja som oranzovu mala z haribo takych kosostvorcov zlto-ruzovych 😉 dostat ich tiez v lidli. bez prifarbenia bola jemne oranzova.

@henikav , super, ze si v poriadku 🙂 torta je peknucka 🙂

petusko
22. okt 2010

@yamahafazer fantasticka torta 🙂

bzucinka2
22. okt 2010

@sofi07 krasna torticka taka neznucka 🙂
@hejdita namakala si sa, ale je paradna, sikulka 🙂

bzucinka2
22. okt 2010

@yamahafazer perfektny hamburger ako ozajstny uz len zahryznut sa don 🙂
@henikav krasne torticky a to prve srdiecko je umyselne take krive? 😉 super, ze si uz ako tak ok 🙂
a moj vytvor odkukany od vas, dufam, ze sa nehnevate 🙂

henikav
22. okt 2010

@yamahafazer krasny hamburger, ako ozajstny

@bzucinka2 podarene torzo, velmi jemne. To srdiecko vacsie vyzera na fotke take krive, lebo je take vypukle a ten spodok je naschval tak trosku nabok odrezany, tak to chcela ta pani, to mensie je hladke iba vyklopene z formy

bzucinka2
22. okt 2010

@henikav aha tak je to ok 🙂

janulka04
22. okt 2010

Ahojte zienky,
niesom uplne ze pekarka za 1* a nakolko chystam malym oslavu na vikend a chystam sa na asi druhu marcipanovu tortu v zivote, prosiiim, pomozte!!!
Oslava bude v nedelu poobede, mozem ju upiect uz dnes vecer? nevysusi sa? popr. ako ju skladovat?
lebo obavam sa, ze zajtra toho mame vela a asi nebudem stihat aj piect aj zdobit ☹

a ak by ste mi mohli aj pomoct, na pondelok si beru male do skolky minitorticky...tie mam asi kedy pripravovat??
pre vas sikovne to budu asi hovadiny, ale ja som na prasky 😔

bzucinka2
22. okt 2010

@janulka04 my mame oslavu zajtra a tort jehotova, ja robim jeden den cesto, na druhy krem a vecer potahujem 🙂

bzucinka2
22. okt 2010

@janulka04 my mame oslavu zajtra a tort jehotova, ja robim jeden den cesto, na druhy krem a vecer potahujem 🙂ja by som dnes urobila cesto na tortu a aj minitorticky, nic sa im nestane 🙂

janulka04
22. okt 2010

@bzucinka2 juuj, dakujem....dakujem, hned idem na to 😵

bzucinka2
22. okt 2010

@janulka04 nie je za co a skladujem to iba v izbe zabalene do sacku a tuto poslednu tom len prikryla druhou tackou 🙂tak nech sa dari 🙂

hejdita
22. okt 2010

@henikav pekne srdiecko a sme radi ze uz si celkom ok len sa este opatruj 🙂
@bzucinka2 krasne torzo a paradne spracovana kosielka a teraz ako to vidim som premyslala ze ako by som to urobila ja ale asi tak ako ty dakujem neviem sice od koho si obkreslovala ale ja budem asi od teba 😵 😀
@yamahafazer a ten hamburger nema chybu 😉

bzucinka2
22. okt 2010

@hejdita dakujem,tuto to niektora robila tiez na poziadavku tak som si to ulozila, kludne obkukaj 🙂

hejdita
22. okt 2010

dokoncene 🙂

dm1
22. okt 2010

@hejdita super podarila sa!

ja sa prave mordujem s kosikom. Hmota sa mi rozpadava hneda nebola taka aku som chcela ani ked som tam dala pol gelovky... Tak som to pred pletanim nepotiahla ale len potrela nutelou.... Teraz som to musela dat nachvilku stuhnut lebo tym dlhym pletanim torta uz mekla.

yamahafazer
23. okt 2010

dakujem vam baby 🙂 som chcela aby vyzezeral ako upeceny som zmiesala hnedu a oranzovu gelovku no uvidime dnes ideme svagrovi gratulovat tak dufam,ze sa im bude pacit

vsetky mate ozaj nadherne torticky ako vzdy a @sofi07 tie tvoje su ozaj take jemnucke ako vysivane a tie zdobene medovnicky tak to by som nevedela ty robis nadherne vyzdobene medovniky ozaj krasne ako vysivane 😵

sofi07
23. okt 2010

@yamahafazer dakujem pekne 🙂 , ten tvoj hamburger vyzera uplne super, musim uz aj ja nieco take skusit

@hejdita hejdi super, este zboku si mala odfotit

@bzucinka2 krasne torzo, spodna bielizen ma krasnu farbu

@henikav krasne srdiecka, vitaj spat 🙂 a ak som dobre pochopila mala si nejaku operaciu, tak prajem rychle zotavenie

@janulka04 jani, ja tiez jeden den peciem, druhy plnim a treti potahujem a zdobim,, drzim palce, nech sa ti vydari podla predstav

@dm1 kosik vypletas? ufff, tak prajem pevne nervy 🙂, ja som vcera tiez robila kosik, ale nie rucne vypletany 😀

vinka
23. okt 2010

No ja som už dokončila svoju poslednú.4akám,že vytvrdne v chladničke trochu a hodím fotky. 😉 Baby ked máte také velké torty 7 kilové a tak beriete zálohu?Dnes ma to tam napadlo lebo čo som mala tú velkú 7,5 kilovú a pani mala prísť po nu o 9.30 a o 10 tu ešte nebola a som si zabudla odložiť číslo.Tak som sa bála,že ked nepríde čo s nou.A sdom zvažovala nad zálohou pri takých tortách.No mi by sme si dali rady s nou len škoda penazí 😉 No ale nakoniec prišla pani. 🙂

zdenallicka
23. okt 2010

Dnešní..🙂 A fakt to není 99, ale 11... 😝 😕 😀

sofi07
23. okt 2010

@zdenallicka krasna, skvele vesele farby 🙂

@vinka ja som zatial brala zalohu len na svadobnu tortu, ale pri tych vacsich tortach tiez budem brat zalohy, aspon od cudzich ludi urcite, a v takej vyske, aby mi to aspon naklady pokrylo

rybca
23. okt 2010

@sofi07 tie huby su ako zive...🙂 cim si urobila zvysky zeme na nich?

sisa.b
23. okt 2010

ahojte,

krasne torticky ste popridavali 😵

@sofi07 ten kosik nema chybu, hlavne tie huby 😵 😵 😵 tie su ako zive! robila si ich z potahovky?

ja svoju pridam neskor, musim ist dopiect zvysok. a uz sa mi taaak nechce 😝 🤐

henikav
23. okt 2010

@sofi07 dakujem, tesim sa ze som spat medzi vami, a nie operaciu, ale autonehodu som mala, ale budem ok, vlastne uz zacinam celkom normalne fungovat . Tie hriby su ozajstne, alebo marcipan??? vyzeraju strasne skutocne, aj ten kosik je krasny

@zdenallicka krasne vesela torticka 😉

@hejdita pekny spiderman, ja som este nerobila, maly je uz velky a zatial nikto nic take nechcel

henikav
23. okt 2010

@sisa.b vydrz, to najlepsie (zdobenie) este len pride