Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
16. apr 2009

Cessy ved gélovými farbami.A môj názor pridávat menej a zvyšovat podla potreby. 😉

cessy
16. apr 2009

ved viem ze farbami.....ale zltu a oranzovu??alebo ako?? aby som mala taku maslovo zltu. ked dam len zltu nebude to take citronikove??

mimikyky
16. apr 2009

cessy,

ja som robila špičky na baletnej torte z ružových cukríkov od Jojo,z kociek VEXTA, a tam sú aj žlté 😉 aj zelené,aj oranžové, tak možno z tých žltých by to šlo 😀

cessy
16. apr 2009

mimikyky az z VEXTY sa to robi???? 😕 , ja som myslela ze len s tych velkych penovych 😕

vinka
16. apr 2009

Cessy ja mám na fotke ružičku zo žltej farby.Kukuk či stačí. 😉

mimikyky
16. apr 2009

cessy,
ja som robila raz z penových marshmalow, a túto poslenú z vexty, aišo to súúúúúúúúúúúúper 😉

cessy
16. apr 2009

vinka take nieco by aj mohlo byt... 🙂

cessy
16. apr 2009

mimikyky ja som robila len jednu tortu, tak sa zatial len ucim 😉

mimikyky
16. apr 2009

cessy, ja dve 😀 takže sa tiež len učím 😉

ale na mimibazáre som vyčítala,že to ide aj z vexta, tak som skúsila,a išlo 😉

zdenallicka
17. apr 2009

Komu bych tak upekla dort? 😕 😀

alionuska
17. apr 2009

zdenallicka...sebe? 😀 😀 😀

vinka
17. apr 2009

Cessy tak to bolo zo žltej farby.No zajtra idem robit synovi na nedelu tortu.Som zvedavá či to stihnem. 🙂 A ako to zvládnem. 😝

zdenallicka
17. apr 2009

Alionuska, to neni blby napad.... 😀

cessy
17. apr 2009

zdenellicka alebo mne...a budem to mat bez roboty 😀 😀 😀

cessy
17. apr 2009

dnes som si bola zas kupit cukriky na dalsiu tortu 😅 . krsniatko bude mat 3 roky, tak sa pokusim neaku spravit...dnes som zohnala potravinarsku farbu, ale len praskovu ☹ . keby objednam, tak neviem ci by mi to do buducej soboty dojde.. ☹ . maly len modru, žltu, oranzovu a cervenu..... ☹ cierna nebola....

cessy
17. apr 2009

teraz neviem ako zafarbim hmotu na sedo na mysky....asi spravim biele laboaratorne mysi 😀 😀 😀

cessy
17. apr 2009

haloooo kde ste???to si tu pisem sama sebe??? alionuska, vinka mimikyky,zdenallicka....kde ste??? 😕

mimikyky
17. apr 2009

ja som tu 😉

pomohla by som Ti,ale u nás majú tiež len práškovú,červenú a zelenú ☹ ☹

cessy
17. apr 2009

no dakujem za ochotu....a nebudu divne biele mysi 😕 😕 😕

mimikyky
17. apr 2009

trošku budú, ale čo už...možno ešte niečo vymyslíš 😉

cessy
17. apr 2009

laboratorne mysi.....nieeee ☹ ☹ ☹ , cim to len prifarbim....a keby neako pomiesam tie farby??

vinka
17. apr 2009

cessy ja som hnedú vymyslela s kakaom.A bola super hnedá.Skús niečo nájst v špajzi čo ti zafarbí na sivo. 😀

mimikyky
17. apr 2009

budem rozmýšľať, hodím to doma do éteru 😉

stresmenka
17. apr 2009

cessy čierne uhlie priti hnačke pridávaj pomaly nastrúhané 🙂

cessy
17. apr 2009

stresmenka vazne....???alebo srandujes??? lebo to ma uz napadlo.....ale..... 😕 😕

stresmenka
17. apr 2009

Nesrandujem myslím vážne ja to tak robím fakt čierna farba potravinárska nie je aspoň som sa s ňou ešte nestretla a robí sa to s tým uhlím bežne aj na čierno

zdenallicka
17. apr 2009

Jako ja na tom nasem dorte budu mit bile mysky... 😕

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12212&use...

cessy
17. apr 2009

stresmenka dakujem moc....ja som to brala ako poslednu moznost, ze mi tu niekto nieco ine poradi....ale ked sa to s tym roby...tak to vyskusa

stresmenka
17. apr 2009

cessy je gelova čierna ale pri tortách sa asi moc nepoužíva, len do kvietkov do stredu ale na modelovanie čierne uhlie pridávaj pomali aby neboli myšky tmavé 🙂

yanik
17. apr 2009

ahoj, na svůj první marcipánový dort se sice teprve chystám, ale inspiraci budu rozhodně brát z těchto stránek:
http://www.urybicky.cz/category/dorty/dorty-mar...