Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

meinkonka
16. nov 2010

caute zienky odbornicky, prosim o radu 🙂
mozem do pudingovo-masloveho kremu vmiesat roztopenu vychladnutu cokoladu??? dakujem 😉

rush
16. nov 2010

@meinkonka pod mi poradit do nasich receptov 😅 😀

zdenallicka
16. nov 2010

@gabika11 Všechno je z mléčného marcipánu a mají to být včelky..🙂 Akorát jsou to vyžrané včelky..😀

petusko
17. nov 2010

ahojte, dievcata, nestiham vas docitat, musim zacat piect, ale potrebujem radu, ked robite vacsiu svadobnu trojposchodovu tortu, aky priemer ma asi spodne poschodie?
ja som ani nespala do rana, lebo zakaznicka chce jednoducho taku vacsiu a ja netusim co je vacsia 🙄

andrea12737
17. nov 2010

@bianca @zlatat ahojte, dakujem krasne za odpoved, tak som to vcera ´poriesila´, dala som do toho kakao a dodrbala som celu hmotu, takze dnes idem nanovo.. Skusim do roztopenych cukrikov pridat kakao? Alebo je lepsie zmiesat farby? Alebo to mam radsej potom potriet farbou?? ☹ Ja neviem co s tym.. mala som malemu robit lietadielko,ale ten si to nakoniec rozmyslel a chce scooby doo, preto je ta hneda nevyhnutna 😒

dm1
17. nov 2010

@petusko ja som robila priemery 30, 22 a 14. Mala 10 kg 😝

dm1
17. nov 2010

@andrea12737 no mne sa s kakaom tiez vzdy dokazi hmota neviem ako to baby robia.... ja ked chcem hnedu tak pri roztapani pridam cokoladu nech sa tam topi tiez. sice ta hmota tiez nie je celkom pruzna ale spravila som z toho cely vyplet kosika. Ked chces bledsiu tak to bude v pohode ja som mala az tmavo hnedu

petusko
17. nov 2010

@dm1, dakujem 🙂 ja idem robit 30, 24 a 18. kazde poschodie bude mat 4 platy a bude sunguickova, takze tiez bude isto tazka dost.
robila som totiz tejto istej pani uz jednu svadobnu, ta mala spodny priemer 26 zdala sa jej mala 😒 ale mala len po tri platy, tak snad tato bude fajn.

bianca
17. nov 2010

@andrea12737 ou to mi je luto.Ale pokial mas z coho tak treba skusit.Mne ked sa nedari tak zasadne nemam doma ani gram na viac

andrea12737
17. nov 2010

@bianca ani ja nemam gram naviac, ked sa nam mala zobudi,tak ideme do obchodaku, kupit cukriky a cukor 🙄 a vyskusam to tentokrat s tou cokoladou 🙂 @dm1 dakujem za tip... a prosim ta, aku cokoladu a ake mnozstvo- cca- si pouzila??

zlatat
17. nov 2010

@andrea12737 ja by som dala radšej tú čokoládu, kakao vraj dosť vysušuje MMF

zlatat
17. nov 2010

@meinkonka jasné, že môžeš, s čokoládou je to mňamkové

andrea12737
17. nov 2010

@zlatat veru, vysusilo mi tu hmotu az-az ☹

maca77
17. nov 2010

dievčatá mám veľkú prosbu ... kde by som našla fotopostup na mačičku alebo nejaké dievčatko ... chcem urobiť len ozdobu na vrch torty a neviem nič nájsť 😔

dm1
17. nov 2010

@andrea12737 no ja som dala na jeden balik haribo tusim 100g cokolady na varenie z lidla a bolo to tmave az moc. ale ked to pootm zmiesas s bielou tak si kludne mozes urobit bledsiu. Alebo si roztop len pol balika skus dat coko a podla farby uvidis ci do druhej polovice das este coko alebo uz nie. Ono ked je tam vela cokolady aj toto potom trosku tvrdne treba nachvilku sup do mikra a je to lepsie

bzucinka2
17. nov 2010

@zlatat a neskusala si tu visnovu? ta je super 🙂

alionuska
17. nov 2010

@maca77 co si pipi??Uz si tam mala byt davno!!!!! 😀 😀

yamahafazer
17. nov 2010

akurat som dnes dorobila moje prve postavicky na tortu tak dufam,ze budu dobre ta prva ma byt svalovec bude na lavicke zdvihat cinku a ta druha je futbalista len sa mi to akosi nedalo dobre odfotit je to romzazane

yamahafazer
17. nov 2010

uz mam aj lavicku hotovu aj cinky len to necham dobre vytvrdnut aby to drzalo az potom to pospajam lebo to teraz nerobim este tu tortu az za tyzden len som si spravila dopredu postavicky nech dobre vytvrdnu aby drzali hadam to nevadi

zlatat
17. nov 2010

@bzucinka2 akú? Nepoznám. Mala by to byť nejaká chutná plnka s jahodami

lussy23
17. nov 2010

@yamahafazer - pekné sú.

lussy23
17. nov 2010

@yamahafazer - pekné sú.

lussy23
17. nov 2010

Ešte by som potrebovala vedieť, ako sa dá urobiť auto.

yamahafazer
17. nov 2010

@lussy23 na dortomanii su aj postupy na auta tam si nepozerala?alebo na torty od mamy

yamahafazer
17. nov 2010

http://www.tortyodmamy.sk/content/fotopostup-mc...
tu som nasla na auto,ale podla toho ake chces robit?

lussy23
17. nov 2010

@yamahafazer - to chce moja kamoška a ja som povedala, že jej to zistím. myslím, že by chcela audinku. A ešte, ak osa dá urobiť čierna hmota?

petusko
17. nov 2010

baby dobre sa potahuje s tymi americkymi cukrikmi??

petusko
17. nov 2010

@yamahafazer svalovec paradny 🙂 uplne "jedly" 😀 aj futbalista, na jednicku 😉

dm1
17. nov 2010

@petusko mne ano. teda odkedy som zacala davat viac vody

petusko
17. nov 2010

@dm1 dik 🙂
ja som len raz skusala modelovat a neslo to dobre, tak na potiahnutie som odvahu nenasla. a mam ich asi 6 balikov.
ale asi skusobny pokus necham na inokedy, nechcelo by sa mi prerabat tuto velku 😝