Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
2. dec 2010

@dm1 dík za radu, v podstate by tam mohla ísť aj nakrájaná paradajka, alebo reďkovka, či nie?
@fukylove nemôžme ani bezlaktózové výrobky - minule som malému dala ochutnať bezlaktózové mlieko - vypil asi 2-3 glgy a o pár hodín dostal takú silnú alergickú reakciu, že sa to už blížilo k anafylaktickému šoku - našťastie mu pomohla dvojnásobná dávka Aeriusu - zastavilo mu to
No a ani sóju nemôžme, lebo aj na tú ame alrergickí
@bambusko vidíš, na avokádo som zabudla - to je super ... v Bille som našla aj také šunkové pomazánky bez alergénov, tie deťom chutia

zlatat
2. dec 2010

@dm1 ten parížsky šalát sa ako robí? Helmans majonézu aj tatárku môžme

beruska2x
2. dec 2010

@alionuska tak tam je to mazec 😲 😀 co pipioiny nadelaji z dortu globalni problem sexu a nasili a drog 😀

dm1
2. dec 2010

@alionuska ja som tam uz predtym prispela ze ta torta mi teda vobec nevadi len je tam trosku nestastne to zaradenie do kategorie pre dospelych ale pritom ju dava medzi ostatne ked si niekto prezera nove prace. Niektora tam narazala na to ze si pojde pozriet nove torticky a ukazat jej ich a uvidi tam takuto eroticku ktora je medzi ostatnymi. Ono lahsie vysvetlit asi malemu dietatu ze to su didi a to pipik ako ze toto je trojka, stvorka... 😀 . Myslim ze hlavne o to im islo. Keby to zobrazovalo len medzi pre dospelych tak by nebol taky ohlas si myslim. Osobne beriem taketo torty ako srandu ale je pravda ze uz som raz videla jednu tortu ktora bola vyslovene hnusna a bolo mi z nej na grc ale nebola s erotickym motivom

dm1
2. dec 2010

@zlatat myslim ze hej uz som videla ako vrstvili aj zeleninku ja ju davam zatial vzdy na misu vedla

benjik
2. dec 2010

@alionuska Tak prý já jsem ty,nakonec to tam schytám taky 😢

alionuska
2. dec 2010

@benjik kasli na ne..je to slepica,ktora videla chlapa asi iba raz.. Ja uz sa tam ani nepozriem..lebo by som musela nejaku urazit a mrzelo by ma to...tak nakoniec ja som prisla z bordelu,lebo som upiekla eroticku tortu..to je sila! 😀 😀 😀 😀 😀

benjik
2. dec 2010

@alionuska přesně

lucula73
2. dec 2010

@zlatat no ja ti nezávidím s tým pečením..ja som dva roky mala dcéru na bezlepkovej diete,ale našťastie sa to nepotvrdilo...no tá práca s tou múkou ma privádzala do zúfalstva...a to bola len bezlepková dieta 😝
už som sa rozhodla,tú slanú skúsim spraviť mojmu mm,tiež má sviatok tento mesiac a skúsim aj tú košeľu..pre istotu si premyslím,ako ozdobiť obdlžńik,ak sa mi nepodarí golier 😀

maca77
2. dec 2010

@bambusko @fukylove ďakujem za návody

@dm1 @petusko veru by ma nenapadlo dať tam pomazankove maslo alebo tu chrenovu penu, pritom super napad 😉

@anibas pôvodne som chcela to pivo na sladko robiť, ale ešte pokračujeme v oslave pre našu Tamarku, tak robim Ďalšie menšie torty a pivo pre MM by bolo už fakt veľa, tak ma napadlo urobiť ho naslano
... dnes som poslala známym na DVD fotky mojich tortičiek a jeden súbor pre inšpiráciu že si môžu vybrať aj niečo iné pre ich 5ročného vnuka a mala som tam aj tú tvoju levikovu pre Filipka .... no a vybrali si aj túto ... takže môžem hľadať návody na levov, len či sa mi také niečo podarí to netuším 😅

@alionuska kašli na tie baby, to všetko je záááááááávisť .... MM keď vidí tie tvoje posteľové torty, tak sa nevie vynadívať a že odkiaľ máš takú fantáziu 😀

katka55
2. dec 2010

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Moja sestra obcas robi potahovane torty aj postavicky a pod stromcekom by ju vraj potesilo nieco na pecenie. Vedeli by ste mi prosim, prosim nieco poradit? Viem, ze ma tu podlozku so vzorom, ktory sa otlaci na marcipan, ale ine tusim nema nic... Co je take super?? 😕 A este nieco - vdaka vam a tejto teme som sa aj ja odhodlala na moju prvu potahovanu a dopadlo to takto: 😉

alionuska
2. dec 2010

@maca77 no ved nevies...som prisla z bordelu😀 😀 😀 ... 😀 😀 😀
@katka55 krasna torticka🙂 A pre zaciatocnicku je super vsetko...myslim,ze sestru by potesili napr.kostice na modelovanie...alebo kliestiky...je toho toooooolko.... 😕 🙂

benjik
2. dec 2010

@alionuska přesně je to závist.Dotyčná by to asi chtěla sama zažít,ale před ostatními hraje puritánku a doma má určitě bičíky a jiné 😀
@katka55 ty vo.e,to je fakt první? Supéééééér

zdenallicka
2. dec 2010

Prosím, rychlý HELP!!!!! Co se sraženým krémem?????

benjik
2. dec 2010

@zdenallicka vyšlehat nad párou?

reruna
2. dec 2010

@zdenallicka jaký krém?

zdenallicka
2. dec 2010

Máslovopudinkový...

vinka
2. dec 2010

@alionuska alenik ja som ti metrový komentár napísala a ked som to odoslala mi napísalo,že stránka nenájdena.Ta to čo 😠 😠 😀 😀 😀 Myslím na tortách od mamy. 😉 No krásna torta pochválim ťa ale ty to vieš.Dielko fakt dielko. 😉
@katka55 krásna tortička.

zlatat
2. dec 2010

@zdenallicka trochu zohriať nad parou alebo v mikrovlnke a prešľahať, prípadne roztopiť Ceru ( alebo iný 100% tuk ) - ale nie veľa a po troške primiešavať do krému a šľahať

zdenallicka
2. dec 2010

Jak velkou trochu zehřát? 100% tuk nemám..:(

benjik
2. dec 2010

@vinka už je vymazaná

dm1
2. dec 2010

@zdenallicka nachvilku do mikrovlnky tak na 5-10 sekund a potom krasne vyslahas

reruna
2. dec 2010

@zdenallicka aha, tak to nevím, mě se jednou srazil salkový krém a nahřívala jsem ho v mikrovlnce a krásně se to pak promíchalo a spojilo, no, zkusit to můžeš...třeba to půjde i s tím pudinkovým

zlatat
2. dec 2010

@katka55 krásna tortička, na to že je prvá ... pre segru - je toho toooľko, čo by sa dalo vybrať ... nejaké silikónové formičky ( kuk na www.formicky.sk ) alebo kostice, klieštiky, vykrajovačky na kvietky, ktoré nemá, prípadne nejaká formička na krajku,...

dm1
2. dec 2010

@zdenallicka ja to vzdy davam cele do mikra na par sekund

duplicka
2. dec 2010

@zdenallicka zohriat v mikrovlnke a pridat troska cery, aj mne to pomohlo a to som ho skoro supla do kosa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
2. dec 2010

@katka55 krasna prava torticka veru! a pre sestru zalezi aj od toho co uz ma aby si nekupila dvojmo 😉

vinka
2. dec 2010

@benjik pochopila som tak som jej okomentovala orgie 😀 😀 😀 😀 komentár som si neodpustila.Kriste také veci v dnešnej dobe riešiť 😠 Sa chytám za hlavu. 😠 😠 😠 😠 😠

katka55
2. dec 2010

Jeeej, vy ste zlate. Dakujem za pochvalu 😵 No ved prave, ze je toho tooolko vela a kedze s tym nerobim, tak neviem co vybrat. Ja by som chcela vsetko 😀 Idem popozerat tie kliestiky a kostice. A aj tu formicku na krajku... 😵

sse
2. dec 2010

Ahojte dievčence
prosím Vás ako dlho varíte salko?