Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
15. jan 2011

@vinka Ano byvame v dome..a prerabame detsku izbu.rusime staru kupelnu a do novej sme dotahovali vodu,odpad.... ved taak....pomaly...😀 Kuchynu,spalnu a obyvacku mame uz na komplet..este toto a chodbu a potom mozeme na dvore pokracovat...baby starsi rodinny dom,to je na prerabku nekonecny pribeh!!! :-P
A aj elektrikar bol u nas,lebo mi odchadzaju zastrcky...niekde nasiel skrat,ale pride dokoncit az v pondelok...lebo v celom dome predlzovacky ponatahovane mame teraz... 😀 😀
@viera6 aj ja som mala dnes taku rusnu noc...Sašenka uz o piatej bola vyspata..a ja som lihala do postele o druhej..tak som tomu moc nedala... 🙂..ale zajtra si pospim,...hadam😀 😀 😀
@anibas dakujeeeeeeeeeeeeeeem 😉 😉 prezrad mi ten grif,ako si pisala na tu jednotku ten napis...je to kraasne🙂

vinka
15. jan 2011

@alionuska ty používaš aj drôtoky však.Kde ich kúpim? 😕 A to umývate predtým ako ich vpichnete do torty len pod tečúcou vodou? 😕

sse
15. jan 2011

@bzucinka2 hej keď som si ich vyrezala potom som ich maľovala práškovými farbami 😉

viera6
15. jan 2011

@alionuska no ....len ja take rušne noci mam 5 mesiacov 😖 a ešte viac sa to zhoršilo po krste to sem tam ideme spat aj o 4rano 😨

viera6
15. jan 2011

dievčatá vy tu mate take pekne motýliky na tortičkách ,kde ste si ich objednali?

hejdita
15. jan 2011

aj ja pridavam moju dnesnu tortu s cokoladovymi mantinelmi a moje prve čokoruzicky 🙂

viera6
15. jan 2011

@hejdita ta je krasna... ako si robila mantineli a s čoho bielej a tmavej čokolady?

boldy
16. jan 2011

@zanebudka ja robi z praveho marcipanu, ale si ho kupujem... robila som pred tym z mmf tiez, ale sa mi s tym nechce stale babrat ;)

boldy
16. jan 2011

@hejdita prekasna torta wow velmi sa mi paci

alionuska
16. jan 2011

@vinka ake drotiky myslis??? Take tenke na kvietky? To sa da kupit na nete uz aj obalene,ale su aj floristicke pasky na to upevnovanie..inak v kazdom kvetinarstve maju...len neviem ci ti daju,lebo ze to nepredavaju..mne rad krat pani dala len tak..ale 10-20 ale dostanes ich aj v baumaxe..vselaike hrubky a aj tu pasku tam maju lacnu... 😀

zdenallicka
16. jan 2011

@viera6 J8 nemám žádnou formičku na motýlky.. jen jsem si otlačila struktur fólii a vykrojila motýla vykrajovačkou... pak jsem si je dala mezi dvě pevné věci (použila jsem plato od vajec) a počkala den, až to vytvrdne..🙂

vinka
16. jan 2011

@alionuska hej na kvietky také tenké. 😉 No už asi viem aké v baumexe som si kúpila a bolo to slabé tak som to použila v záhrade 😀 😀 😀 A ako sa volá ta páska.Floristická? 😕 Pridám foto torty kde to potrebujem 😉

zdenallicka
16. jan 2011

@hejdita Krásná je!! 🙂

vinka
16. jan 2011

Tak na tie kvietky za postavičkami potrebujem ten drôtik

vinka
16. jan 2011

@hejdita prásna torta.Ako si robila tú čokoládu? 😕 A hore tie okraje to je ako? 😲 Padám na riť z tej torty krááásna.

zdenallicka
16. jan 2011

@vinka Okraje jsou podle mě z modelovací čokolády a pokud se nemýlím, tak čokoládu dělala takto

https://www.youtube.com/watch?v=eEOubshO3Ow
zlatat
16. jan 2011

@zanebudka ja som pred 2 rokmi robila iba z pravého marcipánu, no kvietky sa mi z neho nedali spraviť, a celkovo blbo sa mi s ním aj poťahovalo, trhal sa mi, praskal,... možno preto, že som si ho robila doma a nebol kupovaný, ale mám doma aj kupovaný a veru nič moc

krásn tortičky nám tu pribudli, šikuľky 🙂

lussy23
16. jan 2011

🙂 @vinka @hejdita krása 🙂

lussy23
16. jan 2011

@silvijaa @viera6 @anibas @zanebudka @alionuska - náááááááááááááádhera

malinovka333
16. jan 2011

akoze fakt klobúk dolu pred vami vsetkymi, naozaj ste velmi velmi sikovne,ja osobne som vyucena cukrarka a neviem ci by som nieco take dokazala, podla mna to musi cloveka bavit,drzim vam palceky nech sa stale dari 😀

daducha
16. jan 2011

@zlatat nie, nejde tam ziaden stuzovac, ten puding to do cca 20 sek. krasne zahusti.

beruska2x
16. jan 2011

prosim napiste mi nekdo recept na ten treseny krem.. dekuji 😉

henikav
16. jan 2011

Ahojte baby, dlhsie som tu nebola, nejako piect nestiham, ale teraz na koniec mesiaca mam dve, jednemu chlapcekovi futbalove ihrisko, to uz som robila, ale aj jednu pre starsieho pana 78 rokov, neviem co, co navrhujete??? Fantazia ma opusta. Inac krasne torticky, vsetky, obcas narychlo kuknem len nestiham pisat, frmol v praci, zapchy 4-5 hodin denne na ceste a v skole skuskove obdobie, takze sa blaznim :-d

anibas
16. jan 2011

@silvijaa krásne sú - a toľko ruží 😨 😨 😨 😨

anibas
16. jan 2011

@hejdita tvoja torta je božskááááááá 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 niečo náááááááááádherné 😵 😵 😵 😵 😵

vinka
16. jan 2011

@henikav no vitaj.Minule som myslela na teba.Neviem či som aj nepísala či niekto nevie nič čo je s tebou.Nejak si zmizla 😀 😀 Ale už viem prečo si tu nebola 😀 😀

anibas
16. jan 2011

@henikav ahoj moja - už si zdravotne fit ? ja teraz píšem diplomovku a vôbec mi nekapčá 😠 😠 😠 😠 😠 joj ja ti fajne, že máš po skúškach 😉

anibas
16. jan 2011

@alionuska ja si to napíšem vo worde na papier na pečenie a potom špendlíkom prepichujem poťah po čiarkách a maľujem 😉

silvijaa
16. jan 2011

@beruska2x ahoj. ja robím ten trasený krem takto... na okruhlu tortu: 2 slahackove smotany, 2 pudingy creme ole, 1 jahodovy alebo ananasovy kompot, alebo 2 mandarinkove, a 1 kyslu smotanu. ja ale netrasiem, sa mi to napačilo, ja radsej zapnem slahač a chvilu slaham a je to ovela lepšie a nie su hrudky z pudingu. ked das čokoladovy puding, mne to chutí ako nejaký tvarohačik, alebo termix. je to výborne a ta pochutkova smotana da taku lahodnu chuť. kompoty ale nedavam cele. len tu sťavu. a potom ked natriem plnku, tak ovocie popicham do plnky. ľudom to veľmi chutí a veľmi si to chvalia. tak to je len môj recept. skus, uvidis.... 🙂

henikav
16. jan 2011

jej babulky vy ste na mna nezabudli, vy ste zlate 😉
Veru som sa odmlcala, po tej nehode som sa zbierala, ale som v podstate v poriadku, hned potom som mala nahradny termin na statnice, tak som sa ucila, okrem toho sme sa uz nastahovali do domu v stave v akom bol, takze bojujeme o prezitie, tak som sa velmi ani nesnazila piect 😉 len tato pani teraz ma nahovorila ze by velmi chcela, ona uz aj predtym objednavala, tak som ju nechcela odmietnut, ale pravdu povediac neviem co skor.
@anibas teda aj ja by som sa mala ucit a pisat, ale nejako sa neviem dokopat, pritom uz teraz ma terminy tlacia nenormalne, nestiham. Snad sa to trosku znormalizuje a budem sa moct znova venovat tortickam
@vinka hanbim sa ze som len tak zmizla 😖 nejako som bola mimo 😉