Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
16. jan 2011

@henikav nie ja som to nemyslela tak ja zo srandy 😀 😀 😀 ved jasné ked sa nedá taK SA NEDá 😉 No baby mi neporaDíTE čO SOM HODILA VYššIE Tú TORTU s mickie a minie aké su to drôtiky vzadu 😕

vinka
16. jan 2011

@silvijaa a v recepte nieje pochúťkova vša&k.nieje to moc riedke? 😕

beruska2x
16. jan 2011

@silvijaa dekuji 😉

beruska2x
16. jan 2011

@vinka napis i svuj recept prosim 😉

medakote
16. jan 2011

@hejdita Ta čokoládová je úžasná !!!!!! Prosím, jak jsi udělala to krásné mramorování?

zlatat
16. jan 2011

@silvijaa presne tento recept som našla na dortomanii.cz ale som nevedela ako chutí. Je dosť pevný? Pekne zatuhne? Netreba tam dať aj stužovač šľahačky?
S ananásom je ktorý Creme olé lepší? Asi vanilkový, že?

zlatat
16. jan 2011

@vinka ja by som dala trošku hrubšie, aby ti to pekne držalo a stálo - číslo netuším

vinka
16. jan 2011

@beruska2x to nieje môj recept mám to z FB čo tam baby napísali 😉
1 slahacka 33%
1 mandarinkovy kompot (aj so stavou) 300 ml
a 1 sacok pudingu bez varenia Dr Oetker Creme Ole (nemenit za iny puding!!!).

beruska2x
16. jan 2011

@vinka ok diky a to vse dohromady nalejes do misy a klepes jo? a jak dlouho asi? a na kolik to vystaci? diky 😉

bzucinka2
16. jan 2011

@hejdita prekrasne sa ti podarili aj ruzicky aj torticka wauw🙂

@alionuska ako vzdy krasa, ty si robot, ci co, ty si asi mimozemstan 🙂
vsetky vytvory krasne, uz som si niektore poukladala na inspiraciu 🙂

zlatat
16. jan 2011

Ja som našla tento recept na hrk-hrk krém:

2 mandarinkové kompoty - celé i se šťávou
1 šlehačka 33 %
1 vanilkový pudink Dr.Oetker bez vaření Olé
1 zakysaná smetana
1 ztužovač šlehačky

tak si môžme vyberať 😀

zlatat
16. jan 2011

A ešte jeden - aby toho nebolo málo 😀

Hrk - hrk krém s pomazánkovým maslom:

2x Olé pudink bez vaření
2x jahodový kompot (nebo jakýkoliv jiný)
2x kysaná smetana
1x sladká smetana ke šlehání
1x ztužovač šlehačky
1x jahodový pudink (obyčejný)
2x vanilkový cukr
1x pomazánkové máslo

beruska2x
16. jan 2011

a pak si veber 😀 tolik moznosti .. ale diky, udelam ho do dortu na Valentyna pro manzu 😉 potahovany moc nemusi, tak udelam ovocny lehky ze zele 😉

zlatat
16. jan 2011

Ešte som zabudla:
Tohle všechno jsem dohromady ušlehala. Tímto množstvím jsem naplnila dort o rozměrech 38x32x8cm, a to ve dvou patrech.

zdenallicka
16. jan 2011

@zlatat POčkej a ten jahodový pudink je nevařený? Ten je jako syrový? Prášek? 😕

zlatat
16. jan 2011

@zdenallicka ževraj áno, len prášok a vraj ho vôbec necítiť - ja som ho nerobila, len som ho teraz našla na dortománii

vinka
16. jan 2011

@beruska2x klepem,klepem.Pobavilo ma to slovo. 😀 😀 😀 😀 Vieš čo kým počuješ,že je tekuté.Nebudeš noč počuť a je to husté.A vyšlo mi tak na pol plechu asi.Závisí ako hrubo dávaš krém. 😉

zdenallicka
16. jan 2011

@zlatat Aha, díky..🙂

beruska2x
16. jan 2011

@vinka 😉 diky..

silvijaa
16. jan 2011

@vinka nie, v recepte nie je.prvý krát som robila bez pochuťkovej a chýbalo mi tam niečo....tak som potom skusila s pochuťkovou a bolo to oveľa lepšie a chutnejšie...nie je to riedke. ale vždy si to vieš prispôsobiť. ked sa mi urobí redšie, tak pridam puding. vždy si kupim o jeden viac, pre prípad, že sa mi urobí riedke, ale to dam viac kompotu, alebo smotany. ale ta pochuťkova to neurobí riedke.

zdenallicka
16. jan 2011

@silvijaa Já to hned začátkem února vyzkouším, už se těším!! 🙂

silvijaa
16. jan 2011

@zlatat pekne stuhne a je super. ja stužovač nedavam. ale ja nehrkam. ale slaham. krem je hladsí a jemnejsí.s ananasom vanilkový. a s jahodami čokoladovy.

zanebudka
16. jan 2011

@hejdita tak nenormálne pekná a zaujímavá torta. to si ako robila?

vinka
16. jan 2011

@silvijaa a ked sa dáva kompot a mixuješ to tak sa kompot neroztrepe celkom? 😕 Idem teraz robiť tak uvidím. 😉

zanebudka
16. jan 2011

baby a ešte jeden dotaz, čím si obrázky priliepate na boky?

zanebudka
16. jan 2011

@zlatat a ako si prosím ťa robila pravý. Ja som predtým pracovala v cukrárni a tiež používali len nepraví, tak do teraz som aj ja tak robila, pýtam sa preto, že tie torty čo tu pozerám sú také hladulinké, nemajú prasklinky, bohovsky pekne vytvarované hrany ako, že celý ten poťah na torte ani nie je nikde spájaný, mám z toho dojem, že ho máte taký že sa sám uloží presne tam kde treba, a ten môj to tak nerobí. Preto som si myslela, že či to nebude tým, že nepoužívam pravý.

vinka
16. jan 2011

@silvijaa a ovocie sa nerozbije pri šlahaní? 😕

nadulici
16. jan 2011

@vinka ahoj vinka, neviem ci ti uz niekto poradil o tie dratiky....ja ich mam z pecenia hrou, zelene su....ale teraz som pozerala, momentalne ich na nete nemaju, ale keby si zavolala na predajnu...uz sa mi viac x stalo, ze ked som nieco surne potrebovala, v ponuke nemali a po zavolani mi pani povedala este maju, a poslala....
je to floristicky drotik, 50 ks a kod je: 80005A...mna stal 0,76 eura, ale neviem ci nezmenili teraz ceny....
snad ti to pomoze 🙂

zanebudka
16. jan 2011

@boldy ten kupovaný vychádza cenovo dosť veľa, a ja robievam poväčšine v celku veľké torty.

nadulici
16. jan 2011

za ovocie pisala silvija, ze slaha bez a potom nauklada na krem tusim...