Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirinecka
30. máj 2014

Prosím prosím nikto neporadí 😞 torta na krst ma čaká už v nedeľu a ja úplne vygumovaná 😞

jakelina
30. máj 2014

@mirinecka psala jsi už dvakrát co?? Já nevím pro tak velké dítě se to špatně vymýšlí. Já dělala pro dvouletého chlapečka a dala jsem tam jenom postavičku s křížkem v ruce a nic víc. Datum křtu a to bylo vše. Mně se ty dorty kde je svíčka a košilka nelíbí, ale pokud to chtějí, tak jim to tam dej 😒

jakelina
30. máj 2014

@lukika teď už jsou jahody dobré, v zimě jsou bez chuti, ale ty letošní co jsou už naše jsou sladké a určitě to bude dobré.

halienka
30. máj 2014

@mirinecka a keby si urobila len niečo takéto? poprípade ma ešte napadla možnosť sviečka ako na tretej fotke a k tomu posadiť postavičku už akoby trošku väčšieho dievčatka možno v bielych šatočkách ako na štvrtej fotke? INSPI Z NETU

mirinecka
30. máj 2014

@jakelina veď práve že pre dvojročnú sa ťažko vymýšľa, nechali to na mňa, na postavičku si netrúfam 😞, čo isto viem že bude bielo ružova, 😁 a doplnim tam aj ružičku nech to oživím ďakujem

mirinecka
30. máj 2014

@halienka ďakujem tie sú krásne 😉 ukladám 😉

jakelina
30. máj 2014

@mirinecka nebo nějaký křížek a drobné jemné kytičky, to nic nepokazíš 😉

elamaslakova
30. máj 2014

Dievčence dnes mi prišla takáto krajka a potrebujem súrne nejaké video na to ,alebo ak ste niektorá s ňou robili tak ako na to nejaké vychytávky ,aby ma to neprekvapilo pri nanášaní na tortu idem to dnes robiť , veľká vďaka vám .

jakelina
30. máj 2014

@elamaslakova vykrojíš, párátkem vyndáš tu přebytečnou hmotu, přiložíš z boku k dortu a přilepíš a opatrně formu odděláváš.

elamaslakova
30. máj 2014

@jakelina A netreba poťah na torte niečím potrieť napr. vodou ? A ide to samo dole ? 😉 Ďakujem

denisak77
30. máj 2014

Po mesačnej prestávke prispievam k vašim dielam,2 sú dnešné a na 2 ma nahovorili počas prerábky domu.Pôvodne som mala začať piecť až na budúci týždeň,ale donútilima už tento ☹ ,a ja blbá dala som sa 😨D

mysiatkoo
30. máj 2014

@elamaslakova pevne nervy zelam! 😝 mne to z toho neslo dobre vonku.... tak som improvizovala... nepotieraj potah, ale tu hmotu vo formicke... uplne jemne, aby ti to potom na potahu neurobilo flaky. Kedze mi to z formicky neliezlo pekne von, tak som to pricapila na tortu a sup do mrazaku... v mrazaku s otvorenymi dvierkami som to pomaly odliepala... ale ja mam tu formicku modru, tak mozno cervena bude kvalitnejsia a pojde ti to jedna radost 😉

muffinka8
30. máj 2014

@mysiatkoo a nedá sa s tou formou pracovať ako s písmenkovými lištami? 😕 že nechať zaschnúť a potom nejak vybrať?

mysiatkoo
30. máj 2014

@muffinka8 no skusila som to roznymi sposobmi, najlepsie bolo tu hmotu naozaj nexat troxu obsxnut, lebo inak sa to nalepilo dnu a to uz ani nahodou neslo von... len neviem ako by sa to spravalo, keby som to nexala zatvrdnut v tom... lebo ked to vyklopis este elasticke, tak to uz neudrzi ten pozadovany symetricky efekt... jedine mozno skusit opatrne mierne obsxnute preklopit na papier na pecenie a tak prilozit..pisem jak tatar,ale asi xapes 😝 . kazdopadne video, co je k originalu vyzeralo sup-sup, no mne jedna torta trvala 2h 😀 😀

pipka
30. máj 2014

@mysiatkoo to mi aani nehovor, ze ty si sa s tym tolko mordovala 😅 😕 😒 a ja som po nej poskulovala, ale teda nevííím nevííím 😅 😅 😀 😝

asi to vzdavam dopredu 😅 😀

aduskatt
30. máj 2014

@mysiatkoo ja prave premyslam, ci by to neslo, keby sa vnutro potrelo Petal Base-om, ten zabranuje nalepovaniu........ asi vyskusam, ked mi pride formicka

blancagon
30. máj 2014

@denisak77 ta čoko je bombovááá

elamaslakova
30. máj 2014

Dievčence moje tak som to dobojovala , po pár nezdarných pokusoch som prišla na fígeľ , hmota musí byť na veľmi tenko vyvaľkaná , trošku obschnutá , potom som ju dala na tú silikónku , prešla po nej dreveným valčekom , ten to akoby obrezal a špáratkom som vybrala to čo tam nemá byť , nič som nepotierala ani hmotu ani tortu a treba začať od vrchu priliepať , čiže pritláčať na vrch a potom postupne nadol . A ešte vám chcem povedať , že som robila so silikónkou damašk ,lebo do tej čo som pridala fotku sa mi toľko nalepilo , že to nešlo ani von a nemala som nervy to vyberať , idem to teraz namočiť do vody nech to vypadne samé. A ten damašek ide ozaj ľahšie von a keď náhodou sa to neodlepí z tej formy tak sa to dá aj ručne tam pricapiť . Čo som ja aj niekoľkokrát veru urobila . 😉 Zajtra pridám foto ,lebo ešte vrch nemám dokončený .

mysiatkoo
30. máj 2014

@pipka cha, ale to ty si ma pri praci este nevidela ake som ja motovidlo spomalene 😀 😀 😀 ja si 4 kavy popri tom vypijem 😲 ale tak, ked muselo stat v mrazaku, no budes sa nervovat ? 😉 keby som zaratala k "casu prace" aj moje myslienkove poxody co a kedy a ako urobit, som daleko nad hranicou unosnosti na 1 tortu ... aj dnes uz pol dna rozmyslam ako na coko a torta furt v xladnicke 😝

halienka
30. máj 2014

Babky, ja už mám fajróóónt 😀 😀 😀 čokoládovú so šmoulinkou som robila ešte v pondelok, keď bolo ešte celkom teplo a tak ten čokotransfer nič moc veru 😒 Štvorcová je tá fialová, no tuším som mala dať ešte viac tej ružovej, ale tak vyvážili to tie kvety a našťastie sa páčila 🙂

chvapilu
30. máj 2014

ahoj moje dnešní trápení už nikdy více 3D mi nejdou,Moje RETRO-HRŮZA 3.5KG

dadulka271
30. máj 2014

Dalšie dnes odovzdané 🙂

lamps
30. máj 2014

ahojte sladké žienky, tento týždeň mám aj ja čo pridať 🙂 tortička je pre dievčatko na PSP, požiadavka bola, aby bola bielo ružová kombinácia s anjelom a kvietkami

vulka
30. máj 2014

Tak toto je moja obľúbená časť MK. Tu sa chodím pokochať vašou neuveriteľnou šikovnosťou. Klobúk dolu pred vami všetkými. Pri mojej nechuti k vareniu i pečeniu som sa tu predsa len inšpirovala a toto je môj dnešný výtvor. Podotýkam, že pečiem len 4x za rok. Ale toto sa vlastne len sušilo 🙂

zdeni.r
30. máj 2014

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, kupujete nebo děláte podložky pod dorty a případně jak?
A kdy tam dortíky dáváte, hned při seskládání dortu nebo až po potažení? já s tímhle pořád nevím... díky moc 🙂

sticker
30. máj 2014

@lamps Nádherná!!!! Normálne nemám slov... A tie tvoje postavičky.... sú tvoj podpis 😎

evicaka
30. máj 2014

@lamps nádherná, milá, nežná ... orginálna, no sproste Tvoja... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vulka
30. máj 2014

@zdeni.r Jedna mamka ich tu ponúkala na predaj, lebo jej ich muž kopec narezal. Včera mi od nej prišli poštou a som spokojná.

little_miracle
30. máj 2014

@lamps tie tvoje postavicky nemaju chybu 😅 Robis nadherne torticky - uz dlho ich okukavam. Ja som este len amater - obcas peciem pre rodinu a neplanujem to ani zintenzivnit, no zlepsovat by som sa chcela 😉 - hlavne v modelovani 😎

blancagon
30. máj 2014

@lamps krása