Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
11. jún 2013

@mia1111
@pipka dievcence ja som sa nepochvalila, ze som si aj tak objednala 😀 😀 😀 . No,ale priznam sa a spytam sa ho, ci by v sobotu vecer nesiel somnou..k Janke po to. Janka a o kolkej budes asi v na chalupe? On je ale taky, ked pride domov, nikam sa mu nechce...tak velku sancu nedavam.
Ja som dnes nejaka unavena..asi som to vcera prehnala v zemiakoch..a aj to slnko mi pomohlo na atb..vecer som na WC sedela..dnes som rozbita. 😒

jakelina
11. jún 2013

@helulicek recept kopíruju z receptů
6 vajíček celých dát do šlehače, špetka soli a 250 g cukru krupice. Ušlehat do pevné pěny, potom přidat dvě lžíce oleje, ale nemusí být a 220 gramů mouky, napůl hladká a polohrubá a 1/3 kypřícího prášku. Mouku už jenom ručně zamíchám takovou tou ruční metlou. Peču na 150 stupňů asi hodinu. Na formu 26 cm
Na dva korpusy ti to 1,4 kg bude stačit.

emamatej
11. jún 2013

@lamps takéto kvety ja veru neviem kedy budem vedieť... ☹ ,z akej hmoty si ich robila...smartflex či niečo iné???

jakelina
11. jún 2013

@litsea koupit si černou barvu

mia1111
11. jún 2013

@lamps - naaaaaaaaaaadhernaaaaaaaa, toto si proste Ty, Teba nikto nemoze napodobnit 😉. Prekrasna torticka zasa 😵

litsea
11. jún 2013

@jakelina aha. díky

sticker
11. jún 2013

@jakelina Ty robíš mramorák z celých vajec? Nerobíš bielka zvlášť aj žĺtka? 🙂

jakelina
11. jún 2013

@sticker já nedělám mramorák, dělám tento korpus. Nechce se mi šlehat vše zvlášť.

z.junasova
11. jún 2013

@ajka82 Ahoj, ja by som mala záujem o tie kvetinkové vykrajovačky, takéto ešte nemám 🙂 teda ak sú ešte k dispozícii.

zuzka7512
11. jún 2013

@dm1 Dani prosím ťa,už som sa raz pýtala...Písala si,že na čokohmotu je dobrá aj glukoza(ja nemôžem nikde u nás kúpiť kukuričný sirup).Kde by som ju kúpila???Aj v lekárni???ďakujem...

iwuska7
11. jún 2013

@mamina1978 dakujeeeeeeeeeeeeeem

iwuska7
11. jún 2013

@mamina1978 dakujeeeeeeeeeeem 🙂

iwuska7
11. jún 2013

@mimka11111 nerobim vcielka bola 4 a kabelka moja 5 marcipanova torta,,,,,,,,,,len zacinam.....no rada by som pokracovala

florentina
11. jún 2013

@zuzka7512 já jsem dělala čokohmotu s medem, ten máme domácí a tak se mi nechtělo shánět glukozu ani sirup...tak můžeš zkusit i ten...dělala jsem s tím ten strom....šlo to dobře a chutnalo taky🙂

dm1
11. jún 2013

@zuzka7512 ja glukozu nekupujem ale varim si ju sama

simonova815
11. jún 2013

pridavam moje pecenie z vikendu 1.6 🙂 spolu ich bolo 24 tort, resp. 25 ak pocitam jednu co som musela dopekat, lebo povodna skoncila dole hlavou na stene :D este ze bolo kedy rychlo upiect dalsiu. 2 boli na piatok, 17 vysluzkovych na sobotu, 2 torty, 2 chceesecake a rezy boli na nedelu. Bola to strasna makacka, pondelok a utorok som sa nevedela z tolkej unavy spamatat 😀 Ale zvladla som to!

helulicek
11. jún 2013

@jakelina díky díky díky 😀

bambula1307
11. jún 2013

@pipka Janka tak som MM povedala, povedal, ze mozme po to zajst 😀 😀 .. a sprdol ma, ze on by mi to objednal. 😉 Kedy v sobotu budete ...uz som zabudla dedinu..ale viem ze pri kostole dolava 😉

lenuliatko
11. jún 2013

Žienky, prosím vás poraďte nejaký receptík na takúto penu, alebo teda náplň do tých kornútkov. Nech je to jedlé pre deti, t.j. nie veľa tuku. A aby aj konzistencia bola porovnateľná. Ak si niekto spozná vlastnú tortičku, ospravedlňujem sa, ale nemám to odtiaľto, To je pre moju inšpiráciu. Ďakujem

nika222
11. jún 2013

@pipka ja by som sa stavila pre tu krajku v piatok doobeda medzi 9 a 10 nezobudim ta? 🙂 a @mysiatko a @zuul ak chcete zoberiem aj vam a budete to mat u mna v luznej, je to predsa bližsie ako dubravka 🙂
Baby a musim sa pochvalit zacala som robievat mramorak tak ze dokopy z vajec. teda, ze nie zvlast zltka a bielka a funguje to 🙂 No a pridavam moje posledne..

luciahromadkova
11. jún 2013

@mimcak hladala si morske tak nieco mi prislo cez FB kuk

luciahromadkova
11. jún 2013

a este len tak tapetka, sorry, ale pacilo sa mi tak aj pre vas 😉

luciahromadkova
11. jún 2013

@jakelina @helulicek piekla som minuly tyzden, vyborny, krasne narastol a chutny....pridavam foto, je to do formy 20x20, tento recept zo 6 vajec, odporucam 😵
akurat ja som pridala vanilkovy cukor kotanyi z pravej vanilky a trocha citronovej kory tiez z tejto kolekcie http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/ProductDe...

katkak23
11. jún 2013

ahojte baby potrebujem radu ako pisete text alebo meno tou obojdtrannou fixkou. po vyhcladeni pred vychladenim...potrebujem na uz hotovu tortu napisat meno a teda nerada by som to pototo 😉 dakujem za rychle rady

jakelina
11. jún 2013

@luciahromadkova to jsem ráda, že se ti povedl. 😉

jakelina
11. jún 2013

@katkak23 a na co to chceš psát, přímo na dort?? Mělo by to být trochu obeschnuté a hlavně ne orosené. Když to bude měkké, tak ti bude ten fix rýt rýhu do potahu

lamps
11. jún 2013

@emamatej ale čoby si nevedela, neboj všetko bude 😒 tieto kvietky sú z gumpasty potrebujem ju minúť lebo čochvíľa jej končí životnosť. Ale v pohode sa dajú robiť aj zo Smartflexu

@mia1111 myslíš, že som nenapodobiteľná? 😀 😀 😀 ono každá z nás má svoj "rukopis" na tortách 😅

ziizii
11. jún 2013

Ahojte babenky,prosim, nemate nahodou nejaky tip na tortu k 10.vyrociu vysviacky?diiik

cwilinge77
11. jún 2013

@mia1111 mne este nie, ja daleko byvam 😀

katkak23
11. jún 2013

@jakelina no ano na SMF no do kelu a to bude kusok problem v tomto pocasi 😠 tu je taka spara po dazdi az strach....no drzte palce