Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
9. aug 2013

@mysiatkoo to akym zazrakom Ti vyjde 11 vajec? mne je 10 do 30ky malo..........asi nejako divne pecie moja rura🙂 alebo niekde robim chybu🙂

dm1
9. aug 2013

kocky pridavam tohtotyzdnovu a padime vecer na dovolenkuuuuuuuu 😎

jakelina
9. aug 2013

@dm1 nádhera

pristela
9. aug 2013

@mysiatkoo ja robim mramorak do 32cm tiež z 12 vajec @aduskatt 😀 tak do 38 z viac isto ale to je mramor , @akzuzs pisala piskotove cesto, to je uplne ine nez mramor

mysiatkoo
9. aug 2013

@pristela @aduskatt @akzuzs jaaaj to obyc piskotove som prehliadla sorrryyyy 😀 asi to teplo 😝 .... a mramorak ja do takej formy vyskusany nemam, ale ratala som cisto matematicky objem... tak som to robila, aj ked som piekla do 32x neviemkolko obdlznik a vyslo mi 8... ked robim do 23jky zo 4 a mam ho vysoky 7cm, tak mi to tak prosto vyxadza... asi by som dala 12, ale viac nie... no sxvalne ... mam robit posxodku, tak vrxne upeciem klasiku piskotove a pomeriam....

aduskatt
9. aug 2013

@pristela mramor cisto biely potrebujem 12 do 30ky............tak mam divnu formu, alebo recept, alebo som ja divna🙂

mysiatkoo
9. aug 2013

@pristela pocuj, ked uz ta tu citam... tie bon-pari si topila v rure alebo v mikrovlnke? za ten svet si neviem spomenut a najst to uz vobec 😝

nika266
9. aug 2013

Rano som to trochu upravila zdalo sa mi že je prazdna

zklimekova
9. aug 2013

krstinová odovzdaná...hor sa na poníkov 🙂

mysiatkoo
9. aug 2013

tak som bola prave premerat svetly mramor zo 4 vajec do 23jky... pol cm treba pridat, kedze pravitko nezacina na nule...

muffinka8
9. aug 2013

@zklimekova prosííím za nás všetky 😨 😨 😨 nedávajte tu takéto koláže, nič tam nie je vidieť 😝 úplne stačí jedna poriadna veľká fotka zvrchu, prípadne aj druhá z nejakého iného uhla. A to úplne stačí aby sme si pokukali aj detaily, lebo na týchto pidi fotkách nevidno nič.

🙂 🙂

lucka_o
9. aug 2013

baby tak tu je vysledok.... trosku mi klesla, ale myslim ze moze byt 🙂

zklimekova
9. aug 2013

@muffinka8 ok, tak to bolo naposledy 😉 ...už len takto 🙂

jakelina
9. aug 2013

@zklimekova je moc hezká a takhle to krásně vynikne.

aduskatt
9. aug 2013

@mysiatkoo tak potom je chyba niekde u mna...ja zo 4 vajec takyto mramorak nemam ani nahodou......

jakelina
9. aug 2013

@aduskatt já taky ne 😝

aduskatt
9. aug 2013

@jakelina Majka, len čo s tým?......ja mam zo 4 vajec tak akurat do 18ky

jakelina
9. aug 2013

@aduskatt já nevím, proto ho nedělám, že se mi nedaří. Dělám ten z celých vajec, ten mívám vysoký dost.

timuss
9. aug 2013

@mysiatkoo
@aduskatt
@pristela
adresujem to Vám, lebo vidím, že tu rozoberáte, že koľko vajec do akej formy...v poslednej dobe mám nižšie korpusy ako doteraz, dalo by sa povedať, že zo 6 vajec má výšku ako doteraz zo 4....recept som nezmenila, akurát pečiem na nižšom stupni (180, doteraz 200) lebo stred torty som mala vždy vypuklý....to je príčinou?
a ešte jedna otázka...dnes som zase skúšala muffiny, a som z nich sklamaná, nech skúšam hocijaký recept, nikdy ich nemám také pekné vysoké, aké sú na fotkách...asi robím niekde chybu...receptu sa vždy držím...tak kde?

nika266
9. aug 2013

lucka_o@ krasna je, lem ju prosím otoč 🙂

dm1
9. aug 2013

@timuss pecies pri strasne vysokej teplote aj 180 je vela ja peciem na 150 stupnov a mam take vysoke korpusy ako @mysiatkoo a to ani nemam mramorove cesto. Napr. teraz na tu 10kg svadobku som piekla korpusy len 2x a to naraz som mala do 28-cky formy tak ze som prekrojila na 4 platy a potom opat na jeden sup 22 a 16cm a vsetko som prekrojila na 4 platy

nika266
9. aug 2013

@lucka_o krásna tortička,lem ju prosím otoč 🙂

timuss
9. aug 2013

@dm1 takže hovoríš, že je to vysokou teplotou? lebo doteraz som piekla na ešte vyššom stupni a predsa sa mi zdá, že boli vyššie tie korpusy...teda merať som to nemerala, ale zo štyroch vajec určite nemám ani som nemala 7 cm vysoký korpus (ale vlastne ja ani nerobím mramorové cesto, ale piškótové)...akurát mám upečený teraz zo šiestich v 23-ke a som ho merala a má tak 3,5 cm ☹ ....je to kakaová piškóta...ale doteraz bola určite vyššia... 😖

dm1
9. aug 2013

@timuss to mas strasne nizucke ja mam klasicke piskotove cesto zo 6 vajec do 23 tak ze prekrojim min. na 3 platy vacsinou na 4 😲

pristela
9. aug 2013

@mysiatkoo v rúre

timuss
9. aug 2013

@dm1 no veď to 😠 som z toho nešťastná ☹ prekrojila som inak na 3 pláty, ja ľúbim, keď sú tenké, ale aj tak je nízky...ešteže má byť len pre nás 😅

ushka
9. aug 2013

Ahojte babenky, viete mi poradit nejaku sikivnicu z BA prip. blizkeho okolia ktora by nam upiekla tortu na krstiny (25.8.)?

cwilinge77
9. aug 2013

😀 baby co používate airbush, aj Vy mate potom doma vsetko zastriekane? ja som s nim robila prvy krat a kukám všetko zelene, ono to na prvy pohlad ani neni vidiet, ale kde priložím žinku, že umyjem vsetko je zelene a este aj v mojom nose 😀 . Mozte napisat kde striekate na torty alebo mate pod nou nejaky gumeny obrus alebo co? ved to je des a hroza 😖

79zuzana
9. aug 2013

Ahojte dievcence. Konecne po vyse mesacnej prestavke moja nocna tvorba 🙂 Inak vas velmi obdivujem, ako zvladate torty v takych horucavach. V mojej kuchyni je len 22 stupnov a uz sa mi aj tak vsetko topi 😝

mysiatkoo
9. aug 2013

@pristela dakovala... aj daka overena teplota? aby som to nepototo....