Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabika11
29. júl 2011

@ikula2 nadherne, mnamkove musi byt 😝

zlatat
29. júl 2011

@dadka212 to fakt? 😕 Moje WI je síce mäkké, ale keď ho podsypávam solamylom, tak ujde, dá sa s ním aj potiahnuť. Ale keď ho zafarbím, tak sa hrooozne ťahá - teda teraz v lete

dadka212
29. júl 2011

@zlatat hej neviem prečo...skúšala som všeličo s tým robiť a nič, stále to nebola poriadna hmota....

bzucinka2
29. júl 2011

@zlatat dakujem, tak odo ones priratavam tie 2 ecka na kilo 🙂
@mizulienka neporadim, este sa mi to nestalo ☹ a dakujem isto vyskusam 🙂
@daria77 dakuje pekne 🙂

petusko
29. júl 2011

pridavam aj ja moje najnovsie. dve su este z minuleho tyzdna a vcera som robila 3 🙂 vsetky boli take jednoduchsie, ale podla zelania. a este aj dve male pre nas na zajtrajsie rodinne posedenie-jednu penovu a jednu s trasenym kremom, tie som ale este nefotila 😅

petusko
29. júl 2011
jakelina
29. júl 2011

@petusko ty jsou krásné 😉

petusko
29. júl 2011

a este ste pisali o tom roseni, aj mne sa to robi, davam dozadu do chladnicky karton a je to fajn. Ale ked sa mi to predtym stalo, tak som tortu v chladniocke otocila a ta lepkava strana normlane znova stuhla a vyschla.

vejinka
29. júl 2011

ahojte dievcata po roku ma zasa chyta panika lebo sa blizia narodky obom detom.jeden ma koncom augusta3roky.. druhy zaciatkom oktobra1rok.rozmyslam ci teda budem kazdemu zvlast alebo spolocnu.naposledy to bolo fiasko torta fajna ale vyzerala otrasne.cela hmota sa z auticka zosmykla a roztopila.som vtedy hovorila ze uz nikdy ale zasa ma to zacina pokusat ze co ak sa teraz podari..robila som puncovu potah MMF a ta co sa pokazila bola z robeneho marcipanu.potrebovala by som nieco co sa musi podarit aspom do tretice.zatial netusim co robit.poradte kocky zacinam byt zufala 😔

bzucinka2
29. júl 2011

@gabika11 prekrasna torta ja by som aspon tych 10 za kilo hadam 🙂
@zlatat nestraste ma, ja mam este 3 v chladnicke, lebo pridu pre ne az zajtra ☹
@tica ja mam ivory farbu 🙂
@anjelicek26 ale nie je to take hrozne, ja tu hmotu tiez nemusim a ani s nou nerobim, ale torta sa ti podarila 🙂
@ikula2 krasny kosicek 🙂

bzucinka2
29. júl 2011

@petusko krasne torticky 🙂

bzucinka2
29. júl 2011

toto su nejake speci vykrajovacky?
http://www.cukrarshop.sk/cukrarshop/eshop/3-1-V...
tato sa mi paci le ci sa s nou bude dat pekne vykrajovat?
http://www.cukrarshop.sk/cukrarshop/eshop/3-1-V...

zlatat
29. júl 2011

@bzucinka2 nerozumiem ... 😨

bzucinka2
29. júl 2011

@zlatat comu co som pisala, ci ako sa pouzivaju 🙂

zlatat
29. júl 2011

@bzucinka2 ja mám niečo podobné - teda ten kvietok z druhého linku a vôbec ich nevyužívam 😒 zbytočná kúpa

zlatat
29. júl 2011

@bzucinka2 tie 2 €

dadka212
29. júl 2011

@vejinka no ja by som na tvojom mieste objednala hotovú hmotu a tortičku keď urobíš. naplníš, potri iba maslom vymiešaným s cukroma na to daj vyvalkanú hmotu valkaj cca na 4mm...

mizulienka
29. júl 2011

@mrka2 jeej jasne, sak vcera si to pisala, ach jaaj ta moja hlava 😕

heni79
29. júl 2011

@gabika11
Neskutočná torta. Klobúk dole. 😀

vejinka
29. júl 2011

@dadka212 kde sa to da kupit? A potom akym stylom sa to farbi? Odobere kusok a nakvapka? Mam aj praskove aj tekute farby.

dadka212
29. júl 2011

@vejinka v e-shopoch...neviem akú velkú tortu budeš robiť, ale také kilo ti na klasický kruh stačiť bude, napríklad tu majú po kg white icing http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/7-1-... alebo aj smartflex velvet je dobrá hmota majú rôzne príchute http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
ja farbím tak, že vezmem hmotu, vypracujem trocha rukami, potom si tam urobím priehlbinku dám farbu (poutívam gelove) ale robila som aj práškovými tie som zriedila v kvapke bieleho alkoholu (vodka) a normálne vypracovala kým nebola celá hmota zafarbená

bzucinka2
29. júl 2011

@zlatat 2€? asi si sedim na vedeni 😀

vejinka
29. júl 2011

@dadka212 ktoru by si mi odporucila prichut? A ta klasicka ako chuti.chcem robit 3d takze asi 2 kila.

ikula2
29. júl 2011

Dievcata dakujem vsetkym za lajky 🙂

Idem robit poschodovu tortu, ale neviem si poradit ci robit vystuz ci nie. Robim dva kruhy dolny ma asi vahu 3,5kg a horny 2kg. Ale su v nich banany, maliny a coko vanilkovy krem. Prosim velmi o radu mozem to dat na seba? Nevytlaci mi tie banany? 😕

zlatat
29. júl 2011

@bzucinka2 😀 😀 no písala si, že odteraz si prirátavaš 2€ na kilo

vejinka
29. júl 2011

viem ze ste tu uz sto krat vypisovali rozne plnky ale mohli by ste mi napisat nejaky recept na nejaku super dobru? : - )

ikula2
29. júl 2011

@vejinka jej prepac som ti klikla na paci sa mi 😀 , chcela som ti napisat, ze ja by som zacala s PDT aleo K2 tie su lacnejsie a prichut je mandlova PDT a ak smartflex tak visna je fajn, teraz ju mam sa mi paci ta vona

ikula2
29. júl 2011

@vejinka a aku chces?

dadka212
29. júl 2011

@vejinka smartflex všetci hovoria, že najlepšia je asi tá višňová a white icing má takú vanilkovú príchuť...
a plnka neviem akú máte radi 😉