Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
4. sep 2011

@daducha mnam, vyzera perfektne!!! no nemam slov. tiez by som sa pre to velmi trapila,ale vidis,aki su niektori ludia 😖 nenechaj sa znechutit, robis krasne torty a isto aj vyborne!!! 😉 🙂

mrka2
4. sep 2011

@lawli a ty este pecies s takym velkym bruskom? torticka je krasna! 🙂

daducha
4. sep 2011

Ahojte baby, tak som sa vyspala a nie je mi o nic lepsie ☹ .Ale u mna to chce cas.Torta je absolutne v pohode,napchava sa s nou manzel aj deti,fuzy maju po usi 😀 .Inac uz odo mna jednu tortu brali a vtedy problem nebol,tak nechapem.Joj mam taku chut jej napisat stavnaty mail, no neurobim to, nepotrebujem este aj problemy s danovakmi alebo nieco podobne.Ja viem ze odo mna isla torta ok a finito.
Teraz mam ine stahovanie zaludku.Zajtra ide 1x do skôlky môj mladsi drobcek a evidentne s tym mam väcsi problem ja ako on.V piatok sme si to boli okuknut a nechcel odist 😀 .A dnes mi hovori ze uz tam chce hned aj spat.Som zvedava dokedy mu to vydrzi 😉 .
A ked ste pisali o tych svadobnych,ja by som uz tak rada nejaku hlavnu svad.robila, no akosi sa mi vyhybaju ☹ .Zatial len do daru,tak sa vysantujem na nich.Aj teraz bude taka na sobotu tak sa tesim.Len tam maju byt kvietky,tak som zvedava co vykuzlim.

@anibas aj ja chcem miesackuuuu 😀

dadka212
4. sep 2011

@bianca veď to a málokto tieto ozdoby je 😒

mizulienka
4. sep 2011

moja

dadka212
4. sep 2011

@mizulienka nádhernáá krásna 😵

anibas
4. sep 2011

@mizulienka prekráááásna 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
4. sep 2011

@daducha a moja Kaťuša ide do 1. B !!! 😀 😀 😀 😀

vladka1
4. sep 2011

@dadka212 super odkaz, díky....
ani se mi těm cenám nechce věřit 😉

yamahafazer
4. sep 2011

@mizulienka ta je suprova strasne pekne torty robis si sikula sa rychlo ucis ako keby si ich uz stovky napiekla no parada 🙂
@daducha tak to je divne ked uz mali tortu od teba tak nechapem preco tuto vratili ,ale keby este niekedy chceli uz by som im nepiekla a vratila si im vsetky peniaze?

mizulienka
4. sep 2011

dakujem dievcata,dnes znova do 4, tesim sa, ze uz mam potom 🙂 dnes sa vyspim s detmi 🙂

yamahafazer
4. sep 2011

@mizulienka moje nervy ,ze do 4 ja sa obavam co to bude ked budem chodit do roboty zas na dve smeny ako vydrzim do 22:30 hore uz som si odvikla a nie do 4 to by som bola kaput

zlatat
4. sep 2011

Ahojte holky, ďakujem za pochvaly tortičiek - boli to len také rýchlovky, nemala som moc času sa s nimi hrať, lebo som na to mala len 2 dni času ani ozdoby som dopredu nemala spravené, tak som sa modlila, aby mi aspoň trochu stvrdli

@daducha moja netráp sa nad blbcami, nestojí ti to za tie nervy. Inak nechápem - torta je úplne super, vôbec netečie a ak mám byť úprimná, ja by som ju od nich nevzala späť a už vôbec by som im nevracala peniaze.
Ináč aj ja dávam do plnky iba maslo - jedine v besných horúčavách ho kombinujem s Palmelou v pomere 1:1 aby sa trocu menej topilo.
No a v lete sa snažím zákazníkov ukecať na inú plnku, nie maslovú ( povedzme tvarohovo-smotanovú ) ... niektorí sa dajú prehovoriť a iní trvajú na maslovej, tak vtedy ich upozorním, že sa to rýchlo topí, nech s tým rátajú.

zlatat
4. sep 2011

@daducha ináč držím palce pri nástupe do škôlky. Aj môj mladší drobec ide prvýkrát do škôlky - hoci zajtra ho ešte nedám, lebo ja musím byť so sebou v Blave u lekárky a nemá ho kto odniesť a aj na obed vyzdvihnúť zo škôlky. No tiež mám taký blbý pocit z toho - predsalen skoro 5 rokov som ho mala len pre seba, bola som s ním celé dni a zrazu bude pol dňa niekde inde 😒

mizulienka
4. sep 2011

@daducha je to cele nejake cudne...ja neviem, ako by som sa zachovala,urcite by som sa tiez nad tym trapila, ale asi to treba hodit za hlavu, sama vidis, ze torta je v poriadku...prajem, nech sa take uz nikdy nestane.
Ja som vcera robila svadobnu a isla neviem kolko km v aute, anineviem, ci dosla v poriadku a ci sa pacila a ci chutila, tiez len trpnem, ze mi zavoaju, ze cely potah zliezol 😕 😕

zlatat
4. sep 2011

@mizulienka prekráásna tortička, si veľká šikuľka - aj mňa čaká podobná koncom mesiaca. Bude to moja prvá poschodová narodeninová torta - všetci chcú len maličké a už som z toho smutná, ale na tejto sa vyjaším ... len skombinovať farby aby to bolo pekné ... chcú jemné pastelové odtiene na poťah

dm1
4. sep 2011

@dadka212 diky moc za odkaz idem objednat sestre do CR 😵 . Chcela som tu rozvalovaciu podlozku od moniky ale akosi sa neozyva aj kvoli tym formam a tu ju maju lacnejsie tak zoberiem tam

daducha
4. sep 2011

@mizulienka krááásna

Baby ak by ste chceli nieco z tej ceskej stranky,tak v polovici septembra ideme k babine a tete do Ciech,tak to viem ku nim objednat a doniest.Nie je problem 😉

simasa
4. sep 2011

@mizulienka Ta torta je genialna - do vsetkych detailov 😵

dm1
4. sep 2011

@mizulienka nadherna je 😵 . A neboj isto vydrzala ta svadobna ja som sa tak bala teraz v tych vysokych horucavach a veru fotka zo svadby kde torta bola OK ma upokojila

lawli
4. sep 2011

@mrka2 Ano ,ešte pečiem. Už som síce davnejšie chcela prestať ,ale baví ma to a neviem povedať nie 😅 ešte by som mala robiť tri ,tak uvidíme... 🙂
@bianca @dadka212 ahoj ,tak vam to môžem len potvrdiť ,že je to od vietnamcov ,ja som si kúpila tuto sadu http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47766699&tab=1 slúži mi a aj na poslednej tortičke čo som včera pridala mam kvietočky robené týmito formičkami... 😉

broucek2
4. sep 2011

@mizulienka ty jsi stejný blázen se spaním jak já :o))) Když mám dortu, chodím spát až po 3.h

katulkaaaaaa
4. sep 2011

@daducha neda mi nereagovat!!!!toto je des co si ti ludia nevymyslia,ved plnka bola tuha to je vidiet na pohlad,a ze sa vonku topi sak to je jasne 😕 neviem ako by som reagovala ,ti sa nevzdavaj robis nadherne torty,predychaj a chod dalej...parizska plnka je jedna z najtuhsich preboha 😠

katulkaaaaaa
4. sep 2011

@dm1 mam objednavku na 3poschodovu tortu...prosim ta davas nejaku vystuz?nastastie chce cokoladovu ta dobre drzi...do dvojposchodovej som davala len sparatka

katulkaaaaaa
4. sep 2011

@mizulienka LUci nááááááááááááááááááááádherná,ti robíš dokonale postavicky,dam si k tebe upiect 😀 😉

katulkaaaaaa
4. sep 2011

@vlada111 krasne farby 😉

lussy23
4. sep 2011

@lenocka23 - to je zlaté @lawli - 😲 bože ti je nádhenrá torta! @mizulienka - krásne dielko

katulkaaaaaa
4. sep 2011

baby ako spravim kvet slnecnice?normalne z vypichovacky na gerberu? 😕

katulkaaaaaa
4. sep 2011

@lawli krasna!dalsia tehulka co vypeka?baby ja som sa len kotulala,velke sikulky ste 🙂

broucek2
4. sep 2011

@katulkaaaaaa já bych vzala tu největší gerberu a dala několik vrstev (asi 2)